,

אשכוליות או להיות: הסגולות הקוסמטיות של הפרי החמוץ

למרות שהאביב כבר כמעט כאן עדיין אפשר למצוא בשווקים פירות הדר עם שלל ויטמינים כדוגמת האשכולית. כיצד היא מועילה לגוף, מה חלקה בכל מיני דיאטות וכיצד היא משתלבת בתחום הקוסמטי? מדריך

אין אדם שלא מכיר את האשכולית השייכת למשפחת פירות ההדר. רובנו אוהבים וורסיות שונות של הגברת אבל עם המקור הנקי, קצת יותר קשה לנו להסתדר. אז מה יש בה, בגברת אשכולית שהופך אותה לפחות מבוקשת, כשהיא מגיעה לבדה ללא שום תוספת ומה גורם לה להיות כל כך נחשקת ,כשהיא מקבלת קונוטציות שונות ולפעמים אפילו מעט מזויפות.

 

האב הקדמון של האשכולית היה התפוז המתוק מג'מייקה, כאשר עץ האשכולית הוא הכלאה של תפוז מג'מייקה ופומלו אינדונזי. חמוצה עם טוויסט ואטיטיוד, האשכולית עסיסית ובעלת יתרונות בריאותיים כמו אלה, שנקשרו לאחיה התפוז. סימונה אפלבאום, מדריכה ראשית ב'גרנייה', מונה את הסגולות הבריאותיות והקוסמטיות שלה.

וויטמינים

ויטמין C: חומצה אסקורבית הידועה כאנטיאוקסידנט חזק, התורם לתהליך ההגנה על הגוף. הצורך בו עולה בזמן פציעה, זיהום או דלקת. בעולם קוסמטיקה יש לו תפקיד חשוב בתרומה ליצירת קולגן והבהרה של פיגמנט העור.

ויטמין A: חיוני לתפקודו התקין של הגוף, משפיע על מערכת הראייה, שומר על מבנה קרום התאים וממלא תפקיד מפתח בפעילות מערכת החיסון. ויטמין A משפר את האלסטיות של העור, מסייע בשמירת רמת הלחות שלו, מאיץ את קצב התחדשות התאים, מונע התחמצנות שלהם ואת הזדקנותם המוקדמת. בצורתו הפעילה כחומצה רטינואית (הידועה בשם רטין A) הוא ידוע כאויב הגדול של האקנה: ממגר פצעים, מחליק את העור ומעודד יצירת עור חדש ובריא. במילים פשוטות, הוא עושה פילינג לעור.

אשלגן: האשלגן הינו מינרל לויסות הנתרן בגוף, העברת אותות חשמליים בלב ובמערכת העצבים ויצירת אנרגיה באמצעות ניצול מאגר הפחמימות בגוף. הוא חיוני לתפקוד מערכת העצבים והשרירים, כולל שריר הלב. משפיע על חדירות חומצות אמינו אל תוך התאים וחיוני בשמירה על לחץ דם תקין.

 

אנטיאוקסידנטים

סיבים תזונתיים: מחולקים לשני מינים: מסיסים במים ושאינם מסיסים במים. הסיבים המסיסים במים הם אלה הנמצאים בפירות ובירקות והם בעיקר משפרים ומזרזים את מערכת העיכול.

ליקופין: הצבע של האשכולית הוורודה והאדומה הם פיטו-כימיקל בשם ליקופין. חומר זה הוא בעל פעילות אנטי-סרטנית, הנלחם ברדיקאלים החופשיים המזיקים לתאי הגוף.

לימונאיד: פיטו-כימיקל נוסף באשכולית, המגביר את ייצורם ואת פעילותם של האנזימים המחטאים בכבד ומנקזים את הרעלים מהגוף בשני שלבי תהליך הניקוי המתבצע באמצעות הכבד. בכך נמנעים גידולים סרטניים הנובעים מרעלים בגוף.

גלוקריט: בשר הפרי של האשכולית מכיל אותו, מרכיב שיכול למנוע גידולים סרטניים.

פקטין: סוג של סיבים מסיסים, שפעולתם כמו לוכדת שומנים מסוג כולסטרול בעורקים.

הורדת חומציות: שתייה של כחצי ליטר מיץ אשכוליות ביום, מורידה את רמת החומציות ומורידה את הסיכון לאבנים בכליות.

על דיאטות, צלוליט וריפוי באמצעות אשכולית

האשכולית והדיאטה:

אז אחרי שהבנו מהם סגולותיה, קיבלה האשכולית גם דיאטה שנקראה על שמה,. הרעיון כמו בלא מעט דיאטות הנקראות על המרכיב העיקרי, כוללות במקרה שלה, אכילת כמויות מטורפות של אשכוליות. כול זה קרה בשנות ה-80 והרעיון שליווה את הדיאטה הוא בכך, שטעמה המר הפך מחסרון ליתרון. בכך טרם לאמינות הבריאותית שעמדה מאחורי הדיאטה.

 

האשכולית, הרופאה האלטרנטיבית:

מחקרים מצאו כי שתיית כוס מיץ אשכוליות ביום תסייע בתסמיני שפעת והצטננות, תעזור במניעת גידולים סרטניים במעי הגס, מומלצת למעשנים ועשויה אף לעזור במניעת מחלות לב.

 

תמצית זרעי האשכולית היא נוזל, שמגיע מהעיסה והזרעים של האשכולית: חומר אנטיביוטי, אנטי ויראלי ואנטי פטרייתי. היתרון הדומיננטי שלה מתבטא בכך, שאינה פוגעת בחיידקים המועילים שבמעיים. ניתן לטפל בעזרתה בזיהום באף ובאוזניים.

 

אשכולית וצלוליט:

צלוליט הוא הצטברות של תאי שומן, נוזלים וחומרי פסולת בשכבת העור התחתונה. המראה של צלוליט הוא של גבשושיות קעורות על גבי שכבת העור החיצונית, המזכירה את מראה קליפת התפוז.

שמן אתרי המופק מקליפת פרי האשכולית, מומלץ לשימוש ולטיפול באמצעות עיסוי אשר מסיר את שכבת הצלוליט.

האשכולית בעולם היופי

במהלך השנים האחרונות חלה עלייה ברמת המודעות הבריאותית של האוכלוסייה - מספר המעשנים ירד באופן יחסי, השימוש במקדמי הגנה עלה, התזונה פוסעת לכיוון המזון האורגני והטבעי ועתה הגיע תורם של מוצרי הקוסמטיקה והטיפוח להדגיש את הצד הבריא שבהם.

השימוש בתמצית זרעי האשכולית נעשה במוצרי טיפוח בגלל נוגדי החמצון שלו. הוא ידוע בתכונותיו המטהרות ומסלקות רעלים. הוא יעיל במיוחד בטיפול בעור שומני ואקנתי.

זרעי האשכולית משמשים כחומרמשמר טבעי מאוד נפוץ בקוסמטיקה הטבעית, הידוע ביכולות לקטול חיידקים מזיקים, פטריות ווירוסים אשר עלולים להתפתח בקרמים.

 

טיפ: מסכה ביתית אשר מופקת מהזרעים ומקרום האשכולית, מטהרת , מטפלת בעור שמן ומאטה תהליכי הזדקנות. : יש להכניס כחצי אשכולית ללא קליפתה לבלנדר.

לאחר שהתערובת אחידה להוסיף מעט גליצרול ולערבב עד לקבלת מרקם אחיד.

את התערובת מניחים על עור הפנים כרבע שעה.

 

טיפים להתאמת מסכות לפנים

תזונה קוסמטית לפנים

טיפים לטיפוח צוואר לבן

ניתוחים פלסטיים למראה טבעי

להגדיל את החזה בתבונה

הכל על מילוי קמטים בבוטוקס

שיטות חדשניות לעיבוי שפתיים

הכל על מתיחת בטן

טיפולי בזק אסתטיים