,

חלמו על נופש מפנק בחו"ל, גילו עיר שנסגרה לחורף

כאן חמים ונעים, אבל ביעדי תיירות רבים באירופה כבר סגרו את התריסים - החורף הגיע. מה שלא מונע מסוכני נסיעות בישראל מלמכור לנופשים דילים לשומקום

(3:22 דקות)

כבר באוטובוס בדרך למלון בבורגאס בבולגריה, הנוסעים שקנו את הדיל הבינו שנפלו בפח. "הגעתם לחוף אפל וחשוך. כל הטענות תפנו חזרה לישראל", מספרת חני סולימאן שחזרה מהנופשון על חוויותיה. "קדחת, כמו ביום כיפור במדינת ישראל. שקט, דממה. אני רוצה שיפצו אותי", הוסיפה. 

 

"חוף רפאים זה מה שהיה", מוסיפה נופשת נוספת. "זה כמו הסרטים האלה של 'זומבילנד', שעוד שניה יוצאים על זומבים", ציינה יעל כץ.

 

האנשים שהזמינו נופש בבורגאס דמיינו, בעזרת סוכני הנסיעות כמובן, נופש מפנק אך גילו כי העונה הסתיימה בסוף ספטמבר והחנויות ריקות. "לא היה בכל בורגאס ולו קזינו אד פתוח", מציין עמוס עין-גיל, עוד ישראלי שיצא למדינה. "דיברתי עם הסוכנים לפני כן ואמרו לי בהחלט פתוח, ויש חיים", מוסיף הנופש להב דהרי.

 

ברצועת החוף הנטושה כיכבו שלטים על סיום עונת 2010. גם בורנה הסתיימה העונה, מה שלא מפריע לספקי התיירות להמשיך ולמכור את היעד בהתלהבות. עם זאת, יש לציין לטובה כי יש ספקים שלא מוכרים את בולגריה מסוף ספטמבר.

 

מ"נתור-יוניטל" נמסר כי "באופן טבעי, בתקופה זו של השנה, שהיא תקופת סוף עונת התיירות, מחירי החבילות זולים משמעותית בעשרות אחוזים ממחירן בעונת השיא. החברה מוכרת חבילות הכוללות טיסה, העברות ומלון ואלה סופקו ללקוחות במלואם".