אחת המגישות המצריות שהושעו. איום בפיטורים אם לא יורידו במשקל, ללא

מגישות מצריות בטלוויזיה הושעו לחודש: "אתן שמנות מדי, תורידו במשקל"

סערה במצרים: שמונה מגישות טלוויזיה נשלחו הביתה, דווקא לאחר מינויה של אשה לראשות התחנה, כדי שיורידו במשקל. וכדי להגדיל את ההשפלה, אפילו נתנו להן טיפים לדיאטה

רדו מעל מסך הטלוויזיה: שמונה מגישות טלוויזיה מצריות הושעו משידור למשך חודש - עם איום בפיטורים - בטענה שמשקלן גבוה מדי, ושאם לא יעשו דיאטה, לא בטוח שיוכלו לשוב ולשדר.


יושבת ראש רשות השידור במצרים, שגם היא אשה, הורתה על הוצאתן של המגישות לחופשה בת 30 יום. "תורידו במשקל ותוכלו לחזור למסך", ציוותה עליהן. השערוריה הזו מסעירה את המדינה כולה, ואחת המגישות המושעות - חדיג'ה חטאב - התראיינה והתרעמה על כך.

 

"המראה שלי נורמלי לאשה מצרית, ואינו מחריד בכלל", אמרה. "אני לא דוגמנית, אני מגישה תוכנית תרבות, יש לי היסטוריה וותק על המסך. פרסום הדברים הלא יאים נגד המגישות במגזינים ערביים ועולמים פוגע במגישות המצריות, וזו השפלה שלא מקובלת עלינו בכלל".

 

כדי להגדיל את ההשפלה, עוד פורסמה בעיתון המצרי "אליום אסאבע" רשימה שתאפשר למגישות בעלות עודף המשקל להרזות בקלות יותר: בין העצות - לשתות מים, לאכול פירות וירקות, לחלק ארוחות במהלך היום ולשתות תה ירוק.

 

השערוריה מעסיקה לא רק את הטלוויזיה המצרית, אלא את כל העיתונות ואת שיחות הסלון - האם מותר להתערב באיך נראים המגיש או המגישה? ראשת הרשות לא יורדת מהכותרות.

 

בראיון עם חדיג'ה חטאב, דווקא נשמע כי המגישה המצרית תשלים עם כל החלטה שתתקבל לגביה - אם לא תצליח להוריד במשקל.

 

"אסכים לכל מה שהתחנה תמצא לנכון להחליט, בתנאי שלא תהווה העלבה ותתקבל במסגרת החוק", אמרה, "אם המראה שלי דוחה וזה לא האינטרס של הטלוויזיה - אני מוכנה לוותר על המרקע".