המכנסיים לא עולים ואתם לא מבינים למה?, fortolia

8 הטעויות הכי גדולות בדיאטה שכולם עושים ומשמינים

הגורו לתזונה רוב הובסון וחביב הסלבס מנדב 8 טעויות שכל אחד עושה בתמימותו בדיאטה שלו ולא מבין למה הוא משמין. אז גנבנו את הטיפים, כדי שתדעו ואולי זה יסייע לכם לשנות את חוקי הדיאטה שאתם מכירים ולא תורמים לכם. 

1. אוכלים יותר מדי אגוזים וזרעים

חשוב שתזכרו שגם המאכלים הבריאים ביותר עלולים לגרום לכם להשמין, לאגוזים וזרעים ערך קלורי גבוה ועלינו לאכול מהם במידה. אל תנשנשו אותם מול הטלוויזיה או שולחן המחשב ללא הכרה. הקציבו כמות יומית.

אגוזים
 

אגוזים(shutterstock)

2. וויתור על פחמימות
אל תפחדו להוסיף פחמימות לתפריט התזונתי שלכם בכל ארוחה. הפחתה של כמות הפחמימות עשויה לעזור לכם להוריד במשקל, אבל הסרה שלהם לחלוטין תעשה את ההיפך. תבחרו את הפחמימות בקפידה כמו: בטטה, קינואה או כוסמין.

אל תחרימו את הבטטה
 

אל תחרימו את הבטטה(טל אברזל)

3. יותר מדי חטיפים

גם אם אתם כל היום אוכלים "לפי הספר", אבל מנשנשים חטיפים מעובדים, לא תרזו. עברו לחטיפים ללא סוכר, או הנה כמה רעיונות של רוב לנשנושים בריאים: ביצים קשות, ירקות חתוכים עם מטבל, מרקים, 5 אגוזים או שקדים, יוגורט קטן עם פירות יער, עופות רזים, סלט טונה.

עזבו את חטיפי האנרגיה
 

עזבו את חטיפי האנרגיה(שלומי בנעטיה)

4.  נשקלים מדי יום

הציבו לעצמכם מטרה כמו להיכנס לג'ינס הישן תוך חודש או תוך שבועיים לרדת קילו אחד, והישקלו מדי שבוע על מנת לא להתייאש. לעתים לוקח לגוף זמן לרזות.

לא להישקל מדי יום
 

לא להישקל מדי יום(אימג' בנק / Getty Images)

5. נמנעים משומן

השומן לא תמיד גורם לכם להשמין, וכדאי שתדעו את זה: רק תבחרו בשומן המתאים ואכלו ממנו במידה. הוסיפו לתפריט בלי פחד שמן קוקוס, אבוקדו, דגים שמנים ושמן זית, בצורה מאוזנת כמובן עם פחמימות וחלבונים בכל ארוחה.

 קוקוס
 

קוקוס(Getty Images / אימאג'בנק)

6. טרנדים חולפים

אנשים רבים מחפשים דיאטות טרנדיות או חוקים מובנים אבל בשורה התחתונה, על מנת לרזות צריך להפחית את הצריכה הקלורית ולהגביר פעילות גופנית. כמובן שאתם לא רוצים להיות רעבים חס וחלילה, אם קשה לכם להתמיד הירשמו לאתגר כלשהו.

מבואסים? המאכלים המומלצים
 

מבואסים? המאכלים המומלצים(GettyImages/אימג'בנק)

7. הסתמכות על מאכלים "בריאים"

מאכלים בריאים שאתם קונים בסופר, לא בהכרח בריאים ועליכם להיות מאוד מודעים, לקרוא את מה שכתוב על גבי האריזה ולא להיכנע לאוכל מעובד המכיל מלח וסוכר. אכלו אוכל כמה שפחות מעובד, והכי קרוב למקור שלו, הימנעו משימוש ברטבים בהם הרבה סוכר.

אכלו אוכל בריא וקרוב למקור
 

אכלו אוכל בריא וקרוב למקור(רחלי קרוט)

8. כשאוכלים בחוץ - פעלו לפי אסטרטגיה

לעולם אל תגיעו רעבים מדי למסעדה או לאירוע; חפשו מזון גולמי ככל שניתן, אל תתעסקו באוכל ותיהנו מהחברה, הגבילו את צריכת המזון שלכם לכף אחת, הסתפקו בכוס אלכוהול אחת והוסיפו לה סודה, כך תשתו אותה לאורך זמן.