נלחמים בפטרת ציפורניים, איי סטוק

פטרת ציפורניים לא נעלמת מעצמה. איך אפשר לשים סוף למטרד?

פטרת ציפורניים היא מחלה זיהומית שלא נעלמת מעצמה. פרוטוקול טיפול בטוח המשלב בין השאר טכנולוגית לייזר IPL חדשנית יכול לשים סוף למטרד

פטרת ציפורניים היא, מחלה כרונית ומדבקת, שלא נרפאת מעצמה. הציפורן החולה מהווה קרקע למושבה של חיידקים אלימים, מחלות זיהומיות ומדבקות ולאלפי סוגי פטריות. המחלה שהורסת את הציפורן באופן הדרגתי, עוברת לאחר מכן  לציפורניים האחרות. מכיוון שמדובר במחלה מדבקת, אנשים החיים סביבנו, עלולים להדבק גם כן. בשלבים מתקדמים יותר,  תיתכן נשירה של הציפורן החולה והרקובה. בנוסף, צמיחת הציפורן תהפוך למעוותת יותר משהייתה קודם וזאת, משום שהתשתית שלה נהרסה על ידי הפטריה.       

קיימים מקרים חמורים בהם, לא תצמח ציפורן חדשה, מה שהופך את הבעיה לחמורה יותר, שכן אז נהרסת ההגנה הטבעית של הגוף והאצבעות נחשפות אף יותר לזיהומים נוספים ולטראומות. התרבות הפטריות משחררת רעלנים המביאים לסיבוכים כמו גירויים, דלקות עור ואלרגיות. מעבר למפגעים האסתטיים והריח הלא נעים – פטרייה שאינה מטופלת, או מטופלת חלקית, עלולה לפגוע במערכת החיסונית, לחדור לאיברים פנימיים דרך מחזור הדם ולתרום לזיהומים נוספים.

לפטרת הציפורניים יש שלושה סוגים עיקריים וארבעה מצבים קליניים: זיהום תת ציפורני רחוק, זיהום תת ציפורני קרוב, זיהום קנדיאלי וזיהום שטחי לבן. לכל אחד מהם יש גורם שונה. שני פתוגנים אחראיים לכמעט 90% מכל סוגי הפטרת: T. rubrum בשיעור של 70% ו- Trichophyton mentagrophytes בשיעור של 20%.

 לא חייבים לחיות עם פטרת

לא חייבים לחיות עם פטרת (איי סטוק )

 

כיצד מאבחנים פטרת?

בדרך כלל הפטרת מתחילה ממצע הציפורן, מתפשטת לגוף הציפורן ובהמשך לעור שבין האצבעות ולכף הרגל. התופעה מלווה בגירוד, קילוף, עור סדוק וריחות לוואי דוחים. הציפורן משנה את צבעה לגוון צהוב וסגול, מאבדת את שקיפותה ומתעבה.

כיום, קיימת טכניקה חדשנית לטיפול בפטרת. טכניקה זו, משלבת קרן אור החודרת דרך גוף הציפורן ופוגעת בפטרת הנמצאת בציפורן ובשכבות מתחתית. מיכשור ה- IPL, איתו עובדים במרפאות מנדרין, מייצר “קרן אור מפוזרת”, הנקראת פולס. קרן האור חודרת אל תוך הציפורן ותאי מצע הציפורן והאפידרמיס שבעור וביכולתה להשמיד את הפטריות והחיידקים המזהמים, בעזרת חום, מבלי לפגוע ברקמות שמסביב.

כדי להשיג תוצאות מירביות, יש צורך בשמונה טיפולים לפחות. אין אפשרות לפתור את הבעיה בטיפול יחיד. הטיפול אורך בין רבע שעה עד 25 דקות ומתאים למרבית סוגי הפטרת. מאחר והטיפול משלב בין פדיקור לתכשירים, תתקבלנה תוצאות כבר אחרי המפגש הראשון והפטרת צפויה להעלם, כשלושה חודשים מתחילת הטיפולים. לאחר תקופה זו, מתחילה לצמוח ציפורן חדשה ובריאה.

הטיפול אינו כואב והוא מרגיש כמו עקצוץ המלווה בחום. מטופלים רגישים, יכולים להשתמש בתרסיס או במשחה כדי להקהות את התחושה, כמו בהסרת שיער בלייזר. בהמשך נדרשת הקפדה על נקיון והגיינה, במשך כחמש דקות ביום, אחרת הפטרת עלולה לחזור. במידה וזה קורה, ניתן להשתמש בטיפולים נוספים במסגרת כתב האחריות. המכשירים והחומרים בטיפול מאושרים על ידי משרד הבריאות, ואין כל הגבלה על שום פעילות לאחריו.

איך מגדילים את סיכויי הצלחת הטיפול?

הפטרת מועברת בין אנשים לרוב במקומות רטובים כמו מקומות לחים, בריכות ומלתחות. על מנת, לא להגיע למצב הזה ניתן לנקוט בפעילות מונעת. בישראל, הפטרת נפוצה בגלל החום והלחות, וקיימת בגרביים ובנעליים שלא חוטאו. שכיחותה עולה עם הגיל, ככל שכפות הרגליים נמצאןת במגע עם מים ללא ניגוב ויבוש. בגיל מבוגר יותר, פוחתת יכולתה של הציפורן להתגונן. בנוסף, הפטרת פוגעת בחולים עם מערכת חיסונית חלשה ובקרב מי שסובלים מהזעת יתר. גם נעילה ממושכת של נעליים סגורות מגבירה את הסיכוי להיפגע.

התרופות שניתנות היום לטיפול בפטרת מגיעות בדרך כלל, עם רשימה שלמה של תופעות לוואי אפשריות הכוללות אפשרות פגיעה במערכות אחרות בגוף, כדוגמת, כבד וכליות. לעומת זאת, הטיפול במרפאות מנדרין אינו כרוך בתופעות לוואי אלו. מחקרים שנעשו בשנים האחרונות הראו הצלחה של עד 89 אחוז בטיפול הכולל טכנולוגיות קרן אור שונות. כמו כן, כאשר נעשה בטיפולים שילוב של אמצעים נוספים כגון, פדיקור ותכשירים כפי שנעשה במרפאות מנדרין - סיכויי ההצלחה שבטיפול אף עולים מעל ל-90%. זוהי הסיבה שמדובר בטיפול המומלץ ביותר בפטרת הציפורניים.

   

אל תזניחו את הציפורניים שלכם. השאירו פרטים והתחילו בטיפול חדשני ויעיל.

    אזורי מתן השירות: תל אביב וראשל"צ בלבד