הקולות של מיקונוס, Istock.

הפאר של מיקונוס – חופשה מפנקת במיוחד

גן העדן היווני הזה נחשב לאחד האיים המבוקשים ביוון. אז אם גם אתם חולמים על חופשה מושלמת במיקונוס, כאן, תוכלו למצוא מידע שבטח יגרה לכם את התיאבון

מיקונוס הוא אחד האיים היוונים המוכרים ביותר. למעשה, הוא זה המושך אליו את מספר התיירים הגבוה ביותר (כשהאי סנטוריני מיד אחריו). איי יוון ידועים כמפנקים במיוחד לתיירים, כאשר ישנם איים שקטים שהחיים בהם מתנהלים באופן אותנטי לצד זרם חלש של מבקרים, וישנם איים, דוגמת מיקונוס וסנטוריני, בהם סצינת התיירות היא עיקר העניין, עם שפע של אטרקציות, מלונות יוקרה, חיי לילה סוערים, מסיבות חוף שמתחילות עם השקיעה וממשיכות אל תוך היום הבא, בריכות שחייה, מיטות שיזוף ושמשיות על חופים מטופחים, מגוון פעילויות ספורט ימי, מסעדות, בתי קפה, בארים ועוד.

אז אם גם אתם חולמים על חופשה מושלמת במיקונוס, תמצאו בפסקאות הבאות מידע שבטח יגרה לכם את התיאבון -

אפילו המקומיים הם תיירים
מיקונוס הוא מסוג המקומות בהם הכל סובב סביב התיירים המגיעים מכל רחבי העולם. למעשה, רוב אוכלוסיית האי מורכבת מעובדים בענף התיירות שמגיעים ממקומות אחרים לעבוד במיקונוס בעונה החמה.
מיקונוס, השייך לקבוצת האיים הקיקלאידיים, החל להתפתח כאתר תיירות בשנות השבעים, אז החלו פוקדים אותו תיירים מבוגרים ובני הקהילה הגאה שהעדיפו חופשה באי שקט.
בהמשך גילו את מיקונוס התיירים העשירים, ואחריהם גל של סלבריטאים. כיום מיקונוס נחשב "מונקו של יוון".

החופים המפנקים ביותר באי
בחוף פסארו (Psarrou beach) תמצאו בר מסעדה בשם נאמוס (Nammos, שיבוש מקומי של המילה היוונית "אמוס" שפירושה "חול"). כאן בכל ערב, לקראת השקיעה, מתחיל דיג'יי תורן מוכשר להסעיר קהל חוגגים הולך וגדל המסיבות כאן נמשכות עד אור הבוקר.


בחוף אחר המכונה "Scorpios beach" (אי העקרבים, אבל אל תדאגו אין זכר לכאלה), תוכלו לחגוג במסיבות עם יפים ויפות מכל רחבי העולם, כולל סלבריטאים. עוד מועדונים שווים במיוחד השוכנים על חוף הים עצמו הם סנטנה (בחוף פאראגה), אלמגו (בחוף פטלייה) ופרינסיפוטה (בחוף פנורמוס). ג'קי או (Jackie O, בחוף סופר פרדייס) הוא באר מועדון יוקרתי במיוחד עם כמה בריכות, בארים ועמדות די ג'יי הפרושות במורד צוק עד לחוף עצמו.


אפשר למצוא חבילות של טיסות למיקונוס עם שהייה במלון ואפילו כניסה למועדונים. גם אין קושי לדאוג לטיסות למיקונוס בנפרד, חדרי מלון להזמין בעצמכם ולבלות את החופשה עצמה ספונטנית, לפי מה שמתחשק.
 

יש גם חופים שקטים
כדאי לדעת שלא מוכרחים לבלות את כל החופשה ביעדים המוכרים והיקרים יותר. יש במיקונוס גם חופים שקטים יחסית, אותו חול זהוב ומים בצבע טורקיז אבל בלי מיטות שיזוף ושמשיות (שעל שימוש בהן גובים לעתים קרובות תשלום) בלי בארים, מועדונים וסלבריטאים.


כשיוצאים לחוף כזה צריך להביא הכול איתנו - מגבת, אוכל, שתיה, צל, לוח שש בש וכדומה. קל מאוד לעצור בסופר ולהצטייד, כאשר יש באי קונדיטוריות מומלצות בשפע, מעדניות, מזנונים בהם מוכרים כריכים מפנקים ועוד. לנסוע במיקונוס אפשר ברכב שכור, אפשר גם לשכור קטנוע או טרקטורון, יש כמובן גם היצע של מוניות ואוטובוסים.
 

חוץ מהחופים מומלץ לבקר בעיר המרכזית באי, הורה (Chora), שם תמצאו תחנות רוח עתיקות, נמל ישן, סמטאות עם בתי קפה, גלידריות, קרפריות, בארים, מועדונים ועוד.