אינטימיות , פוטוליה

נמצא: כמה פעמים זוגות צריכים לקיים יחסים כדי להיות מאושרים?

מתברר שיש מספר מדויק שבו זוגות אמורים לקיים יחסי מין כדי להיות מאושרים. היועצת הזוגית והמינית שלי ורוד עם המספרים וההסברים שמאחוריהם

  • פורסם ב:
  • 30/01/2019 11:04
  • |

גארי ניומן, הפסיכותרפיסט ומחבר הספר "אמת לגבי בגידות", החליט לחקור כמה פעמים זוגות צריכים לשכב בחודש בכדאי להיות מאושרים. המחקר הנעשה בקרב 400 נשים נשואות פורסם ב Business Insider.

כמובן שגם אני רציתי לדעת ואם לומר את האמת אפילו מאוד התרגשתי לגלות מהו הסוד הגדול. אולי סוף כל סוף אוכל לתת מענה קצת יותר מדעי לזוגות השואלים אותי ״נו אז כמה כמה פעמים?

שאלה שבדרך כלל שקשה לי לענות עליה כיוון שהמצב משתנה בין זוג לזוג ובכלל אף פעם לא עבדתי עם מספרים או עם סטטיסטיקות, כי לא ניתן להכליל את כולם. פגשתי זוגות שאמרו לי שהם מקיימים יחסי מין שלוש פעמים בשבוע וזוגות שטענו שזה קורה פעמיים בחודש וטוב להם כיוון שהם לא מרגישים מיניים וזה לא פוגע להם באהבה.

מצד שני פגשתי זוגות שלא מקיימים יחסי מין בכלל. ראיתי גברים ונשים המרגישים מאוד פגועים ובעיקר כבויים ללא התשוקה. התחושה העיקרית נובעת מהמקום בו הם מרגישים כי בן אן בת הזוג שלהם לא מוצאים אותם מושכים וזה פוגע. ואולי תופתעו לשמוע אבל התופעה קיימת לא רק בקרב זוגות שהתחתנו לפני עשרים שנה אלה גם בקרב זוגות שהתחתנו רק לפני מספר שנים, למרות שרבים מהם טוענים שהם מקיימים יחסי מין אבל רק כשהם רוצים להביא ילדים, לפחות הרצון להביא ילדים מחזיר אותם למיטה.

אז כמה פעמים בחודש אנחנו צריכים לקיים יחסי מין בכדאי להיות מאושרים?

המחקר של גארי ניומן חשף שנשים הטוענות שהן לא מאושרות בחיי הנישואים מקיימות יחסי מין בין 3-4 פעמים בחודש לעומת הנשים הטוענות שהן מאושרות בחיי הנישואים המקיימות יחסי מין כ 11 פעמים בחודש.

גארי טוען שבדרך כלל אחרי שנתיים של זוגיות בהן הסקס מגיע באופן ספונטני צריך להתחיל לעבוד על חיי המין בכדי שלא יהרסו

11 פעמים בחודש נשמע כמו מספר מדויק אבל הייתי שמחה לשמוע גם מה טוענים הגברים ואיך עומדים בקצב?!. בשל כך בקשתי עצה מידידי הסקסולוג ד״ר ריס מאלון, המתמחה בטיפול זוגי וחינוך מיני ומתגורר בוויניפג, קנדה.

ד״ר ריס הסביר שהכי חשוב זה לשמר את התשוקה ואת זה ניתן לעשות על ידי טיפוח הקשר אינטימי, כלומר להיות נוכח במערכת יחסים, לתקשר טוב ולקחת סיכונים ארוטיים. כאשר בני הזוג מרגישים נוח ובטוח אחד עם השני ולא לחוצים להרשים זה את זו במיטה על ידי ביצועים כאלה או אחרים או בלהגיע לשיא, באופן טבעי הם ירצו לקיים יחסי מין והרבה.

אז מה אני אומרת? 11 פעמים נשמע כמו מספר הגיוני אבל סביר להניח שזה לא יקרה כל כך הרבה פעמים באופן ספונטני לאורך השנים. אז מה עושים? צריכים להיות מודעים שלאחר מספר שנים האקט הכל כך טבעי לא מגיע כבר באופן ספונטני. ולכן חשוב להשקיע והרבה, בזוגיות ואחד בשני ולהמשיך ״לתחזק״ את התשוקה לאורך השנים.