צלוליט ברגליים , istock/getty images

שלחנו נסיינית לבדוק אם אפשר להעלים צלוליט בעזרת מכשיר חדשני

השבוע במדור השיפוצניקים שלנו, שלחנו את דודי להיפטר מהזיעה המביכה בעזרת זריקה, ואת דלית להיפטר מהצלוליט. כמה זה עולה, למי מומלץ והאם יש סיכונים?

האם אפשר להיפטר מהצלוליט בזכות מכשיר?

הטיפול: אקסנט פריים- צלוליט והצרת היקפים

מה עושים: יש הרבה שיטות בימינו שנשבעות להשמיד לנו את הצלוליט ולהצטמצם בהיקפים, אבל בואו נודה בזה, כולנו יודעות שאין קיצורי דרך ואין שום דבר שיכול לגרום לנו להתמצק ללא ספורט ותזונה נכונה. עם זאת, יש היום מכשור בשוק שעשוי לגרום לעור להיראות מתוח יותר ולהשתפר. שלחנו את דלית הנסיינית שלנו כדי לבדוק את באמת ניתן לראות שיפור במראה הצלוליט לאחר מספר טיפולים.

האקסנט פריים, הוא מכשיר שפותח על ידי חברה ישראלית, והוא מבוסס על טכנולגיית גלי רדיו ואולטרסאונד. בטיפול המטופלת שוכבת על הגב והמטפל עובר עם המכשיר על האזור ההרצוי ויש תחושה של חום עדין ונעים, כך אומרת דלית. "יכולתי להירדם בטיפול הזה. מצד אחד הוא ממש ארוך (שעה פלוס), וזה באמת בעייתי בעידן של היום שלאף אחד אין זמן, אבל מצד שני זה ממש מרדים ומפנק".

 לפני הטיפול

לפני הטיפול (פרטי )

 

למי מתאים: לכל מי שמרגישה שיש לה עור רפוי או לא מוצק, למי שמפריע לה מראה הצלוליט.

למי לא: למי שלא מתכננת לשמור על אורח חיים בריא וספורט, לנשים בהריון.

בשורה התחתונה: "יש שיפור ניכר לעין לאחר 3 טיפולים", אומרת דלית. "אני חייבת לציין שבנוסף ל-3 הטיפולים שניסיתי, מאוד שמרתי על תזונה והתחלתי אימוני ריצה אינטנסיביים לחצי מרתון, כך שאת התוצאות אני לא מייחסת אך ורק למכשיר. אני לא יודעת מה היה קורה לאחר 12 טיפולים במכשיר, אבל אין ספק שאני מרגישה בשינוי וכמובן שגם בזכות ספורט, אז אל תחשבו שזה יעבוד כל עוד תמשיכו לאכול שטויות ולא לזוז. זה שילוב שאי אפשר בלעדיו". עוד אומרת דלית שמדובר בטיפול לא זול וכזה שדורש הרבה זמן, אז פחות מתאים לאנשים עסוקים שעובדים שעות נוספות. "אולי אמשיך את הטיפול יום אחד כשאהיה מובטלת ועשירה".

הישבן של דלית אחרי 3 טיפולים

הישבן של דלית אחרי 3 טיפולים (פרטי )

 

כמה עולה:1,200 שקלים לטיפול

איפה: דלית ניסתה במדיקל נובה, אך ניתן למצוא את המכשיר במכוני יופי ואצל קוסמטיקאיות ברחבי הארץ.

דודי יצא להיפטר מהזיעה. האם הצליח לו?

הטיפול: בוטוקס למניעת הזעה 

מה עושים: הזעה היא טבעית והגיונית בסך הכל, אבל מה קורה כשהיא הופכת להיות בעיה אסתטית מטרידה שגורמת למקרים מביכים? דודי, שסובל מהזעת יתר, הלך לבדוק אם הוא יכול להיפטר מהזעה בעזרת זריקה. "ההליך הוא למעשה שיתוק בלוטות הזיעה על ידי הזרקה של בוטוקס לבית השחי בכמה נקודות אותן יסמן הרופא מראש. פרק הזמן של הפעולה הוא כחמש עד עשר דקות והתהליך עצמו מחזיק לשנה. ההסבר ההגיני הוא שבניגוד למצח, שם הבוטוקס מחזיק לפרק זמן קצר, בבית השחי אין תנועה ממשית ולכן האפקט הוא הרבה יותר רחב". 

למי מתאים:לכל מי שסובל מהזעה מוגברת או מעיגולים גדולים של זיעה מסביב לבית השחי או בכפות הידיים והרגליים.

למי לא: לילדים מתחת לגיל 16 שם בלוטות הזיעה עדיין פחות מפותחות ולכן עדיין אי אפשר לקבוע אם באמת מדובר בהזעה מוגברת או כמשהו שנגרם מעודף פעילות.

בשורה התחתונה: אחרי כמה ימים האפקט מתחיל להיראות לעין, הבוטוקס משפיע אחרי כמה ימים וניכר לעין שבלוטות הזיעה כמעט ואינן עובדות באזור השחי, העיגולים הגדולים שהיו בעבר גם כשלא בוצעה כל פעילות ספורטיבית נעלמו לחלוטין והתחושה הרבה יותר נינוחה. פרט לזה, לאלה שחושבים שהטיפול הוא מסוכן משום שהגוף צריך להגיר זיעה, אפשר לספר שהגוף בכל מקרה מגיר זיעה גם - ובעיקר ממקומות אחרים שפחות מפריעים לשגרת היום.

איפה: דודי ניסה את הטיפול אצל ד"ר סרגיי בלוך, אך ניתן לבצעו במרפאות שונות ברחבי הארץ.

עלות: מזרק בוטוקס לשני הצדדים יעלה כ-3,000 שקלים - והטיפול כאמור מחזיק שנה שלמה.