נטלי דדון , אינסטגרם

מה קרה לנטלי דדון שגרם לאשפוז של שבוע ואיך מונעים את זה?

נטלי דדון שוחררה מבית החולים לאחר שבוע של אשפוז בעקבות ניתוח של כיס המרה. מה זה בכלל כיס מרה, מתי יש להוציא אותו ומהם הסיבוכים האפשריים?

  • פורסם ב:
  • 26/11/2018 15:51
  • |

מי שעוקב אחרי הדוגמנית נטלי דדון באינסטגרם, בוודאי הבחין שבמקום להעלות תמונות אינסטגרמיות מעוררות קנאה, הנוף שלה השתנה מקצה אחד ורוד לבית החולים איכילוב, שם שהתה כשבוע שלם. הבוקר העלתה דדון פוסט מסכם של התקופה הקשה שכוללת כאבים בגוף והקושי בלי הבן שלה. דדון שיתפה שהגיעה למיון עם כאבים קשים בבטן ויצאה מבית החולים ללא כיס מרה. מהו בכלל ניתוח להוצאת כיס המרה והאם אפשר לחיות בלעדיו?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

לא עוד תמונת ביוטי, לא אושר מתפרץ, ולא רגע קסום על אי בודד. ולא בא לי פילטר או לשדר עסקים כרגיל. אני . ככה, באמצע החיים, ברקס לפנים. ללא יכולת לבחור פילטר שיכהה את הכאב או אפליקציה שתחליף את רקע בית החולים . שום לייקים לא טשטשו את הגעגועים לילד שלי. וולקאם נטלי לעוד קצת מהחיים הלא כל כך מחמיאים . אז כן.... פרופורציות , נתקלתי במסדרונות במקרים שלא נדע, שמעתי מבוגרים צורחים את נשמתם לילה שלם ואת רק רוצה לתת להם מהכח שיש לך אבל כבר לא מרגישה כל כך חזקה. וילדים קטנים חסרי אונים. מלאכים. נזכרת במאי שלי וקולטת שאין לי זכות בכלל. איפה כל מה שהיא לימדה אותך. הכי חשוב המורל. ולחייך לא משנה מה! אז לא כל כך הצלחתי להחזיק חיוך כל הזמן ... ותודה לאל שזה היה רק זה עוד קצת ואת עם ריף שלך. אומרת לעצמי בלי הפסקה. ואמן והכל מאחורי עכשיו. סוף סוף בבית. נחה ומתאוששת. ומודה אני על כל נשימה. 8 שעות מיון סרטים ומחשבות על הגרוע מכל 4 רופאים מומחים 1 מנתח רגיש ותותח 1 אולטרסאונד מליון דקירות 80 מחטים 7 ימי אישפוז שעתיים וחצי ניתוח הסתבכות לא ברורה של הליך שיכל להיות פשוט כל כך (כמה חשוב להבדק כל הזמן ולא לזלזל בעצמך) 5 צלקות בגוף מינוס כיס מרה אחת ואינסוף אהבה מכולם. אז תודה. תודה. תודה. חבקו את הקיים! דבר אינו מובן מאליו. ותפזרו אהבה כי היא הכח האמיתי בעולם. (ומה עם התחתון בדוק אתם שואלים , אז כנראה שאמות ממותגת או תוך כדי שתפ. שלכם נטלי (אמא מוגזמת) דדון ) באהבה #ותודה צוות איכילוב על טיפול מסור ונאמן שניפגש רק בלידות ושמחות בלבד /a>

A post shared by Nataly Dadon (@natalydadon) on

כיס המרה, הוא איבר קטן, באורך של 7.5-10 ס"מ, הממוקם בצמוד לכבד, שהפרשותיו מסייעות בתהליך העיכול. בכיס המרה נאגר לו נוזל המרה, אשר תפקידו לפרק שומנים, קפאין וכלורפיל, והוא מסייע בסתירת חומציות הקיבה.

"ניתוחי כיס מרה נחשבים ברובם כניתוחים בעלי דחיפות נמוכה", מוסר לנו פרופ' אבישי אליס, יו"ר איגוד הישראלי לרפואה פנימית ומנהל המחלקה הפנימית בביה"ח בלינסון. "אבל יש מקרים בהם נדרש ניתוח דחוף, בעיקר בשל זיהום או חסימה. מדובר בניתוח שאינו מורכב, אבל יש מקרים בהם יכולים לצוץ סיבוכים. הניתוח כולל כריתה של כיס המרה. ברוב המקרים, מדובר בדלקות שנגרמו כתוצאה מהיווצאות אבנים וזיהומים שונים".

היווצרות אבנים בכיס המרה שכיחה יותר בקרב נשים, כאשר היווצרות האבנים קשור בחוסר שיווי משקל בין המרכיבים השונים של נוזל המרה (למשל, עודף בכולסטרול), וכן ירידה בתנועתיות של כיס המרה עצמו. אבנים בכיס המרה יכולות להיות שקטות ולא להוות בעיה כלשהי במהלך כל החיים, אולם הן עלולות להביא לסיבוכים שונים, אין משהו שאנחנו יכולים לעשות כדי למנוע אבנים בכיס המרה, האבחון נעשה ע" אולטרסאונד.

"הימנעות מזיהום היא אינה אפשרית", טוען פרופ' אליס. "הנטייה להצטברות אבנים בכיס המרה היא קיימת אצל כולנו. הסיבוכים האפשריים לניתוח: זיהום פנימי שקורה במהלך הניתוח, חלק מהאנשים עלולים להרגיש כאבי בטן או צרבות לאחר הניתוח. לרוב, ההתאוששות מהניתוח היא מהירה, למחרת הניתוח המטופל משוחרר במידה ואין סיבוכים ותוך כמה ימים ניתן לחזור ולתפקד רגיל".