מקרר, אינסטגרם

סודות האחסון הבריא: 10 דברים שאתם צריכים לזרוק מהמקרר

לכבוד יום המקרר הבינלאומי שחל היום, אולי באמת הגיע הזמן שננקה את המקרר. אילו דברים שוכבים להם שם וזמנם ללכת לדרכם? כמה זמן בשר יכול לשהות במקרר וכמה דגים?

  • פורסם ב:
  • 14/11/2018 19:01
  • |

אם המקרר קיבל יום משלו בשנה, כנראה שיש לזה סיבה, או ליתר דיוק - יום לניקוי המקרר. אנחנו שומרים במקרר שלנו מאכלים שונים בריאים פחות או יותר, כאלו שנשארים שם לזמן ארוך או כאלו שמתארחים לזמן קצר ונטרפים, אבל כמה מכם באמת מנקים את המקרר שלכם? יום המקרר הוא סוג של חשבון הנפש שלו ושל הבריאות שלכם, זמן לברר מה בריא לנו ומה לא. הנה 10 דברים שיש לכולנו במקרר ומומלץ לנקות אותם משם, וגם: כל סודות משך אחסון המזון.

 מנקים את המקרר

מנקים את המקרר (אינסטגרם )

 

1. רטבים  - מומלץ להיפטר מכל הרטבים הלא מזוהים, שהם מכילים לרוב סוכרים, נתרן, חומרים משמרים ועוד. מיונז פג תוקפו כחודשיים לאחר פתיחתו, קטשופ 

2. מיצים - כדי לקבל ויטמינים ומינרלים מהמיצים והשייקים שלכם, אתם צריכים לשתות אותם מיד בתום סחיטתם או טחינתם ולהעדיף לא לשמור במקרר. אם כבר שמרתם, אז לא יותר מ-24 שעות. מיצים תעשייתיים מכילים מעט מאוד ויטמינים אם בכלל והמון סוכר מיותר.

3. קופסאות שימורים שנשכחו - מעבר לכך שיש בהם חומרים משמרים, כמויות גבוהות של נתרן ושאר מזיקים, הקופסאות משחררות חומרים רעילים והתנפחותם מעידה על הימצאות חיידקים ובקטריות בפנים. אם כבר רכשתם משומרים - העבירו אותם לכלי זכוכית.

4. משקאות מוגזים - כולנו יודעים כי למען הבריאות אין כמו מים, ובמשקאות המוגזים תמצאו בעיקר סוכרים ומינוס ערכים תזונתיים, אז אם כבר עושים ניקיון, אפשר לפנות אותם מהמקרר.


 

5. סלט מלפני שבוע - סלטים אוכלים מיד לאחר חיתוכם, על מנת לשמור על טריותם והויטמינים והמינרלים שבהם. לאחר 3 ימים סלטים כבר ממש לא כשירים למאכל.

6. בשר - אחרי יומיים שלושה, הבשר שלכם עלול להיות מקולקל ומומלץ לזרוק אותו.

7. דגים - אם יש לכם דגיג במקרר יותר מיום אחד, זה הזמן להיפטר ממנו, פן תחטפו קלקול קיבה.

8. עוף - כמו הבשר, אחרי יומיים שלושה לכל היותר, לא מומלץ לאכול את העוף גם אם נשאר בקירור.

9. גבינות במשקל - תלוי בגבינה. לרוב, לאחר שבוע רוב הגבינות שנקנות במשקל כבר לא מתאימות למאכל וכדאי לנקות אותם מהמקרר. חלב מתקלקל טרי נשמר לשבוע ימים וכך גם ביצים. 

10. דגנים וקטניות - הכנתם סיר אורז או עדשים והוא תקוע במקרר כבר שבוע? זרקו אותו. דגנים וקטניות נשמרים במקרר כשלושה עד 4 ימים.