קורל פרידמן, אינסטגרם

הצילה את חייה: בזכות שיעור הפילאטיס גילתה על גידול

קורל הרגישה שמשהו לא בסדר עם המתאמנת שלה כשהגיעה בפעם הראשונה לאימון בסטודיו שעבדה בו. יומיים לאחר מכן הרופאים גילו גידול בראש בגודל של כדור טניס

  • פורסם ב:
  • 23/10/2018 11:21
  • |

קורל פרידמן, בת ה-25 מתל אביב, היא מאמנת פילאטיס ורקדנית במקצועה, שמזגזגת בין סטויואים שונים ברחבי הארץ, מאריכה, מחטבת ומשקמת מתאמנים שונים ב-5 השנים האחרונות. לפני כשנתיים, במקום בו עבדה, הגיעה אליה מתאמנת שהבחינה שמשהו לא כרגיל. "באחד הסטודיואים שלימדתי בהם לפני שנתיים, הגיעה אלי מתאמנת בפעם הראשונה. לרוב כשמגיעות מתאמנות חדשות אני שואלת אם יש משהו שאני צריכה לדעת, והיא אמרה לי שהכל בסדר. כשהתחלנו את השיעור, הרגשתי שלא הכל בסדר".

מה ראית?

"שמתי לב שצד שמאל של הגוף שלה מתפקד בצורה לא סימטרית. למשל ביקשתי ממנה ליישר את הידיים למעלה ויד ימין התיישרה ושמאל לא".

היא לא שמה לב לזה?

"זה בדיוק מה שהדאיג כי זה היה משהו חדש והיא לא שמה לב לזה. התלבטתי עם עצמי אם להגיד לה או לא ולא רציתי להביך אותה באמצע השיעור ליד אנשים, אבל ניגשתי אליה ושאלתי אם הכל בסדר. כשירדתי לפרטים ראיתי שגם בפנים הצד השמאלי היה נפול יותר".


מה חשבת שזה?

"בגלל שאני עובדת בשיקום והרבה עם אנשים שעברו אירועים מוחיים, אמרתי לעצמי שאולי יש שם משהו נירולוגי שקשור למוח. כמובן שאני לא רופאה ולא מומחית, אבל זה היה נראה לי משהו שהוא חריג. בסוף השיעור ניגשתי אליה ואמרתי לה שאני חושדת שיש איז שהיא בעיה נירולגית ושאני אשמח שהיא תלך לבדוק את זה".

 הצילה את חייה. קורל פרידמן

הצילה את חייה. קורל פרידמן (אינסטגרם )

 

איך היא הגיבה?

"היא הגיבה די בקור רוח ואמרה אוקיי אני אלך לבדוק. לאחר יומיים היא ביקשה ממנהלת הסטודיו את הטלפון שלי, סימסה לי שמצאו לה גידול במוח, כנראה שפירי בגודל של יותר מגידול טניס ושהניתוח מחר בבוקר. מאוד התרגשתי וביקשתי ממנה שתעדכן אותי שהכל בסדר. הוציאו לה את הגידול ואחרי שבועיים הייתי אצלה בבית ואחרי חודש היא חזרה להתאמן. היום אני כבר לא מדריכה שם אבל אנחנו שומרות על קשר אחת עם השניה. היא הייתה אז בת 42".

והיא מודה לך על זה?

"כן. היא אמרה תודה. זה היה משהו מאוד מיוחד ולא רגיל. בגלל שאני עובדת בשיקום, אז אני נחשפת להרבה דפוסי הליכה ותנועה שמעדים על כל מיני בעיות בגוף. אני יכולה לראות בן אם ברחוב ולדעת אם יש להם עקמת או פלטפוס, אבל אני כמובן לא אומרת כלום, אני לא רופאה ולא אומרת לאנשים מה יש להם במקרה שלה זה היה נראה לי מתבקש. כשהגוף נותן סימן כל כך מובהק של חוסר סימטריה אז זה מראה שמשהו לא בסדר וצריך לפעול בנושא. זה היה בידיים שלה אבל אני הרגשתי שצריך לומר לה גם אם זה אומר שסתם טרטרתי אותה"

 הפילאטיס לא רק מחטב

הפילאטיס לא רק מחטב (אינסטגרם )

 

חשבו שמדובר בהפרעות פסיכוטיות

"בקרוב אני הולכת להרצות בכנס של חברת מדיקל נובה, זה בעצם יום כיף למודעות לנשים חולות סרטן. אני הולכת לספר על הסיפור הזה. אני מאמינה שאם היא הייתה מדברת היה לה הרבה יותר מה להגיד, כמו למשל שהתברר שלפני 9 שנים היה לה אירוע פסיכוטי שעקבותיו נטלה כדורים פסיכיאטרים והיא התאשפזה כמה שנים, ומה שהם פספסו אז זה את הגידול. בעצם כשהתלבטתי אם לומר לה או לא אז חשבתי על מצבים בעצמי בהם אני דוחה דברים בחיים שלי, זה יכול להיות כל דבר כמו בזוגיות או בחיים בכלל, לדעת להגיב כמה שיותר מהר כמה שיותר מהר ולא לדחות, במיוחד בנושא הזה של בריאות שיכול להציל חיים".