בהוליווד כולן כבר מכורות לבוטוקס לגבות, אינסטגרם קים קרדשיאן

כל האמת על המחלה של קים קרדשיאן

מהי בעצם מחלת הפסוריאזיס ממנה קים קרדשיאן סובלת? איך זה נראה? כיצד מטפלים בכתמי העור וכמה מהישראלים חולים במחלת העור?

  • פורסם ב:
  • 22/10/2018 10:18
  • |

אין ספק שכוכבת הריאליטי קים קרדשיאן ווסט בת ה-38, מטביעה חותם בכל הנוגע ליופי ואופנה בשנים האחרונות, אולם לא כל הנוצץ זהב. מי שעוקב אחרי קים, יודע כי היא סובלת ממחלת הפסוריאזיס. מחלת עור כרונית אשר גורמת לתאי העור להתחלק בקצב מהיר יותר מהקצב הנורמלי. התוצאה היא נגעים מחוספסים ועבים המורכבים מקשקשי עור על הגוף. שכיחות המחלה עומדת על 3% מהאוכלוסייה בעולם, וכ- 240,000 איש בישראל על פי אגודת הפסוריאזיס.

 קים משתפת בסטורי שלה

קים משתפת בסטורי שלה (סטורי אינסטגרם קים קרדשיאן )

 

קרדשיאן ווסט, מתמודדת עם מחלת הפסוריאזיס מאז שאובחנה בשנת 2011, בעקבות אמה כריס ג'נר שגם היא סובלת מהמחלה. גילוי הפסוריאזיס תועד בפרק של "משפחת קרדשיאן" שבו כוכבת הריאליטי הודתה שחוששת שעבודתה בהוליווד עלולה להיפגע על ידי "נקודות אדומות, וקשקשים" המופיעים על גופה.

בנוסף לתיעוד בתכנית, היא מציינת במגזין הBusiness Insider שלא מרבה לצאת בתקשורת עם הפסוריאזיס " כשאני מרוויחה כסף, זה בכותרות, מה הצהובונים היו עושים לי אם היו רואים את כל הכתמים האלה?"

דניאל פייבראל, מנהלת הדרכה בינלאומית של חברת הדרמו-קוסמטיקה, "קמדיס" מסבירה כי   פסוריאזיס אינה מחלה מדבקת, ישנן דרגות קושי שונות, ללא קשר לגיל או מין.

לדבריה, טיפול בתכשירים דרמו-קוסמטיים  נחשבים היום לטיפול עם יתרון משמעותי, בכך שהם מאפשרים להשתמש בהם לאורך זמן, ועל כן להאריך את ההפוגות בין ההתפרצויות של המחלה. הם כוללים מרכיב אלרגני נמוך, מונעים זיהומים חיידקיים ונוחים למריחה ולשטיפה מין העור.  עדיין, לא נמצאה תרופה אשר תרפא לגמרי פסוריאזיס, ושאיפת הטיפולים היא להקל על התסמינים ולהאריך את משך הזמן בין התפרצות להתפרצות.

עם הטיפים הנכונים, ניתן ללמוד לחיות עם המחלה ללא ייסורים. פייבראל מוסיפה, שהטיפים העיקריים להקלה ביומיום הם: מריחת קרם לחות איכותי שמפחית את האדמומיות והיובש. בנוסף, השריית הגוף במים פושרים אשר ירגיעו את העור והגרד הבלתי פוסק, וכמובן ניהול אורח חיים בריא. כלומר, שינה טובה , אכילה בריאה ופעילות ספורטיבית.

את הטיפים הללו יישמה גם קרדישיאן, וכך למדה לחיות עם הפסוריאזיס. היא ציינה מגזין Allaure , כי היא משתמשת בקרם לחות על בסיס אצות ובמקביל מנהלת אורח חיים בריא הכולל מזון מותאם ופעילות גופנית. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

F*ck with me u know i got it

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

לצד המפורסמת מכולן, קים קרדישיאן,  נראה כי לא מעט מפורסמות חשפו את הפסוריאזיס שלהן לקהל הרחב.  נסיכת הפופ בריטני ספירס שלא התביישה ב2012 להגיע לשטיח האדום עם כתמי פסוריאזיס על הרגל. בנוסף אליה, דוגמנית העל קארה דלווין בשנת 2013 ציינה במגזין W שלא מוכנה לוותר על קריירת הדוגמנות בגלל כתמים על העור ועוד רבות וטובות שסובלות מהמחלה .