5 דברים שכדאי לכם לשנות, אינסטגרם

לא מצליחים להתחטב? 5 דברים שאתם צריכים לשנות

תפסיקו להאשים את הגנים ודיי להתאמן יותר מדי כי זה לא יעזור. הנה 5 סיבות שבגללן אתם מזיעים ודורכים במקום

  • פורסם ב:
  • 15/10/2018 18:48
  • |

רוב האנשים אוכלים מה שמזדמן לידם ומתאמנים כשמסתדר להם, ואז עולים על המשקל בבוקר ומקווים לטוב. רוצים לרזות באמת? יש לתכנן את זה, רוצים להתחטב באמת? שבו ותכינו תכנית מסודרת שתכין אתכם למטרה ואם אתם לא בטוחים איך עושים את זה, היעזרו במאמן כושר ותזונאי. הנה 5 דברים שאתם עושים כל כך לא נכון ומתרחקים מהחיטובים.

1. עניין של אחוזים

יכול להיות שאתם באמת חזקים וחטובים, אבל מה שמפריע מכם לראות את הקוביות בבטן זה השומנים שמסתירים אותן. בשביל לראות את החיטובים עליכם להוריד את אחוזי השומן בגוף דרך תזונה נכונה, פעילות אירובית ומשקולות. לנשים לא מומלץ לרדת מ-18 אחוזי שומן ולגברים מתחת ל-8 זה כבר תת משקל.

2. דיי להאשים את אמא

נכון שנולדתם עם גנטיקה מסויימת, אך אין זה אומר שאתם לא יכולים לשנות דבר. ברגע שאתם מאשימים את הגנים, אתם מורידים מעצמכם את האחריות ומתרחקים מהמטרה שלכם. טפלו בבעיות פיזיות שגורמות לכם להרגיש עייפים או חלשים וכך תוכלו לשמור על תפריט מאוזן ואימוני כושר שיתנו פייט ל"גנים" שאתם נוטים להאשים. כל אחד מאיתנו נולד עם פוטנציאל גנטי מסוים, אבל אורח החיים שלנו יכול לדאוג לכך שלא נממש את הפוטנציאל.

3. מתאמנים יותר מדי

זה קצת כמו לדרוך במקום, כשאתם מגזימים באימונים אתם עייפים ומתאמנים באופן פחות יעיל, במקרים קיצוניים גם נפצעים ומשיגים את התוצאה ההפוכה. 3-4 פעמים בשבוע של אימוני משקולות יספיקו להשגת גוף חטוב בשילוב תזונה ואירובי.

4. מוותרים על ארוחות

אכלו כל שלוש שעות בדרך לחיטוב הגוף ובטן שטוחה בים, מעט ארוחות וכמויות גדולות בבת אחת עלולות להכביד על הגוף ולגרום לו לאגור את השומן בגוף. כשאתם נותנים לו דלק באופן שוטף, אתם שורפים אותו במהלך היום ומשתמשים באנרגיה זו לבניית השרירים.

5. תכנית אימונים

רגע לפני שאתם נועלים את נעלי הספורט ויוצאים לעבר מכון הכושר, תכננו. לא את האימון של אותו היום אלא את המטרה העליונה וכך את אימוני כל החודש. בכל חודש-חודש וחצי דאגו להחליף את תכנית האימונים כדי שהגוף לא יתרגל למאמץ ואל תשכחו להעלות משקלים, כן, גם נשים. בדרך לחיטובים - מומלץ להרים משקלים שיגבירו את קצב חילוף החומרים, יחזקו ויעזרו לחטב את גופכם.