הנסיך ג'ורג', סוואנה פיליפס והנסיכה שרלוט , גטי אימג'ס/אימג'בנק

בגדי הנסיכים החדשים: אייקוני האופנה הצעירים של בריטניה

שום דבר ברגע הזה בחודש אפריל 2014, לא יכול היה לרמוז על הבאות. 

אמנם מדובר היה באירוע הרשמי הראשון של הנסיך ג'ורג', וכצפוי כל תנועה של בן המלוכה הקטן זכתה לניתוחים מפליגים. אבל היה זה משהו אחר שתפס בסופו של דבר את עיניהם של מיליונים ברחבי העולם, והוא לא היה קשור לכישורים החברתיים או המוטוריים של מי שהיה אז רק בן תשעה חודשים. 

דגם האוברול הכחול מעוטר ברקמה של סירת מפרש, הפך בתוך דקות את מי שהיתה עד אז מעצבת אנונימית יחסית, לשם הכי רותח בעולם אופנת הילדים בבריטניה ומחוצה לה. צמד החנויות של רייצ'ל ריילי בלונדון קרס תחת עומס ההזמנות, ובתוך 48 שעות אזל המלאי של הדגם הספציפי, שעד היום נחשב לפריט הכי נמכר שלה.

היום, מי שממוקם שלישי בתור לכתר כבר בן 5, ועובדת היותו אייקון אופנה היא מציאות שמשפיעה על חובבי סטייל והורים לילדים בכל העולם, אבל ובעיקר על הכיס שלהם. ההשפעה הזאת רק התחזקה אחרי שנולדו האחות הקטנה שארלוט והתינוק לואי.

הנסיך ג'ורג', סוואנה פיליפס והנסיכה שרלוט
 

הנסיך ג'ורג', סוואנה פיליפס והנסיכה שרלוט. הממלכה עוקבת ורושמת (גטי אימג'ס/אימג'בנק )

 

אבל עם כל הכבוד לחושים האופנתיים של ילד בן 5, הסיפור הזה הוא קודם כל עוד פרק בדברי ימיה של המהפכה האופנתית שהתחילה אמא שלו, הדוכסית מקיימברידג'. אלה לא היו רק בחירות אופנתיות טובות יותר או פחות: קייט מידלטון השכילה להשתמש בבגדים כדי לחזק עוד את המסר שסיפור האהבה שלה עם וויליאם גילם, התיקון שלו בריטניה כולה שוועה. 

בעולם שבו משפחת מלוכה במדינה מערבית דמוקרטית היא עניין כמעט מופרך, נגישות הפכה יותר ויותר המפתח להישרדות של המוסד המאובק הזה. כן, הפתיחות התקשורתית של בית המלוכה חסרת תקדים וכוללת עשרות חשבונות אינסטגרם, ערוצי יו טיוב ועמודים רשמיים לכל נסיך, שמייתרים כמעט לחלוטין את צלמי הפפראצי, ואין דרך אפקטיבית יותר לקרוץ למיליוני העוקבים מאשר לצייד למשל את הנסיך הקטן בנעלי קרוקס.

אבל אם קייט מידלטון הפכה סמל לתיקון ולחזרה לערכי המשפחה, הדודה החדשה של ג'ורג' הולכת ומסתמנת כנציגה של העידן הבא. בהמשך לקו שלה, אף אחד לא יכול להבטיח שהילדים של מייגן מרקל לא ילבשו בייבי דיור או בייבי ויטון, אבל בניגוד לג'ורג' הקטן - הם לא עתידים למלוך יום אחד על המונרכיה.