קים קרדשיאן ממובילות הטרנד המסוכן, אינסטגרם

טרגדיה בעקבות טרנד מסוכן: מתה לאחר הזרקה להגדלת ישבן

דניס פורטדו, המכונה "ד"ר בום בום", הזריק לישבנה של ליליאן קליסטו חומר שאמור להגדילו והיא מתה שעות ספורות לאחר מכן. כעת הרופא מואשם ברצח

ליליאן קליסטו, מנהלת בנק בת 46 ואמא ל-2 מברזיל, מתה שעות ספורות לאחר הליך להגדלת הישבן שלה, הליך שהתרחש בביתו של רופא מפורסם מברזיל בשם דניס פורטדו ומכונה גם "ד"ר בום בום". 

זמן קצר לאחר ההזרקה, חשה קליסטו שלא בטוב, מדדי הדופק והלחץ דם שלה עלו, והיא נפטרה בבית החולים לאחר שלקתה בליבה. מתברר שהרופא הנודע, השתמש בחומר מילוי זכוכית אקרילית, חומר שאינו מותר לשימוש, ואילו הרופא הזריק לה 300 מ"ל מהחומר הכימי.

הרופא, שנמלט לאחר הניתוח והמקרה המצער, נאסר יחד עם אימו וחברתו ומואשם כעת ברצח. בשנים האחרונות הפכו ההזרקות האלו לטרדניות ומבוקשות, ואפילו הקרדשיאניות כבר מכורות, אך מתברר שמדובר בהליך מסוכן מאוד. "ניתוח זה הוגדר לאחרונה ע"י האיגוד האמריקאי לכירורגיה פלסטית כניתוח המסוכן ביותר  בכל הזמנים", כך טוען ד"ר צח שרוני.  "בחמש השנים האחרונות מתו 25 נשים אשר עברו את הניתוח הזה, אחת מתוך כל 3000.  בכל המקרים המוות נגרם כתוצאה מהזרקה של כמות גדולה מאד של שומן לתוך ורידים גדולים, נדידה שלו דרך הדם אל הלב או הריאות, וגרימת חסימה משמעותית. לאור ריבוי המקרים הוציא האיגוד האמריקאי אזהרה חמורה הדורשת מהמנתחים לשקול בכובד ראש את ביצוע הניתוח, ולנקוט בזהירות יתרה בעת ביצועו".

 

Kimoji Fragrances available now on Kkwfragrance.com @kkwfragrance

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

איך בדיוק ההליך הזה מתבצע?

"קיימות שתי דרכים להגדיל את הישבן- ניתוח והזרקות", מסביר ד"ר שרוני, העוסק בפלסטיקה כבר 18 שנה. "הזרקות של חומצה היאלורונית נעשות במקרים יותר קלים, אך בכל זאת מדובר בהזרקות של כמות גדולה- עשרות מ"ל לפחות, כדי להביא לשינוי נראה לעין.  על ההזרקות יש לחזור כל מספר חודשים.  הזרקות של חומרים לא נספגים, כמו סיליקון, נאסרה בשל נדידה של החומר לאזורים רחוקים וגרימת סיבוכים משמעותיים. כאשר מדובר בניתוח, ניתן להכניס שתל סיליקון או להזריק שומן עצמי. שתלי הסיליקון מוחדרים לתוך הישבן, והסכנה העיקרית היא שהם יזוזו מהמקום.  הניתוח היה פופולרי יותר לפני מספר שנים, אך הוא נזנח לטובת הזרקת שומן, בעקבות ההגבלה ואי הנוחות של הישיבה על שתל סיליקון.

הגדלת עכוז ע"י הזרקת שומן עצמי (Brazilian Butt Lift) נעשתה פופולרית בשנים האחרונות ואחת הסיבות היא העובדה שבפרוצדורה אחת נעשים שני ניתוחים (גם שאיבת שומן וגם הזרקת שומן), ומושגות שתי מטרות. שומן נשאב ממספר אזורים כגון הבטן, המותניים והירכיים, ומוזרק לתוך הישבן"/

כמה הגדלות הישבן נפוצות בארץ?

"הניתוח מבוצע בארץ כבר שנים, אך הוא לא פופולרי כמו ניתוחי חזה או אף. בתקופה האחרונה הוא תופס תאוצה ומבוצע לעיתים יותר תכופות".

איך אפשר להימנע מהסכנות אם בכל זאת בוחרים לעשות את הניתוח או ההזרקות?

"כמו בכל ניתוח, חשוב ללכת אל מנתח פלסטי מנוסה, אשר ביצע את הניתוח פעמים רבות בעבר.  כאשר הזרקת השומן מתבצעת באופן שטחי יחסית, מעל השרירים ולא מתחתם או בתוכם, הניתוח יחסית בטוח ונמנעים מסיכוני התסחיף השומני ללב או לריאות".

האם יש דרכים נוספות ובריאות יותר לגרום לישבן להיראות בולט יותר?

"בהחלט. לאכול יותר".