הדוגמנית שנולדה עם יד אחת והפכה לפנים החדשות של פריימארק

מודל היופי משתנה בעידן הרשתות החברתיות, ובמבט ראשון אי אפשר לראות מה קלי נוקס מביאה לעולם הדוגמנות אבל היא כן ובגדול – סיפורה של הדוגמנית שנולדה עם יד אחת

בשיא עונת הקיץ, רשת האופנה הבינלאומית החביבה ביותר על הישראלים, פריימארק, מתחדשת בקמפיין אופנתי במיוחד. בסוף השבוע האחרון הכריזה הרשת באינסטגרם על הדוגמנית שתוביל את הקמפיין – וזו לא ג'יזל, וגם לא כוכבת פופ או קולנוע צעירה. במקומן, תכירו את קלי נוקס. דוגמנית בלונדינית יפהפייה, שנולדה עם יד אחת.

הבחירה המיוחדת זיכתה את פריימארק בשלל תגובות מפרגנות שהדגישו עד כמה קלי יפה מבפנים ומבחוץ, וכן שהבחירה של רשת האופנה אמיצה ביותר. קלי עצמה העלתה את התמונה מהקמפיין לחשבון שלה, עמוס המסרים החיוביים והתמונות האמיצות, וכתבה "תודה לכם שאתם חוגגים איתי ומכילים מוגבלויות באג'נדה שלכם".

נוקס בת ה-34 סירבה כבר מילדותה בלונדון להיענות לתכתיבים ולהרכיב פרוטזה על ידה, כדי להראות לעולם שהיא לא שונה מאף אחת אחרת. לחשיפה הראשונה שלה זכתה כבר לפני עשור, אז הגיעה למקום הראשון בתוכנית הריאליטי BRITAINS MISSING TOP MODEL, או אם תרצו - הדוגמנית הנכה של הממלכה. התוכנית זכתה לביקורות קשות ולכינוי "פריק שואו", אבל מיופיה של קלי – אף אחד לא יכול היה להתעלם.

לאורך השנים הופיעה על שערי מגזיני האופנה הנחשבים בעולם, כשהיא חוזרת פעם אחר פעם על אותה מנטרה ועל אותה מטרה – להראות לעולם שכולנו בני אדם. לפני שלוש שנים הפכה קלי לאמא לג'נסון. ההורות, היא אומרת, חיזקה אותה עוד יותר והיוותה עוד דוגמה ששימשה לאחרים. על הדרך הפכה גם למרצה ב-TED ולמודל בעיקר עבור צעירות וצעירים בעלי קשיים דומים.

וכאן אצלנו - לא פעם נעשו ניסיונות להעלות אל מסלולי התצוגות בארץ בעלי מוגבלויות, וגם בתוכניות הריאליטי ראינו מתמודדים נכים כמו כנרת הנדלס מדה ווייס וחנוך מהישרדות. אבל דווקא בימים אלה של שסע חברתי הולך וגדל, אולי הגיע הזמן לקמפיין אופנה דומה וכל כך מכובד, גם בישראל.