מה גורם לבטן להתנפח?, אינסטגרם

מתנפחת לכם הבטן? 5 מאכלים שאתם חייבים לחתוך מהתפריט

חושבים שאתם אוכלים בריא אבל עדיין סובלים מנפיחות בבטן? נסו להוריד את 5 המזונות האלו מהתפריט שלכם

לפעמים אנחנו מרגישים כבדים ונפוחים למרות שלא אכלנו יותר מדי, פשוט שאכלנו את המאכלים הלא נכונים עבורינו. יש מאכלים בריאים שעשויים לגרום לחלק מאיתנו להרגיש נפוחים וכבדים. כ-15-30% מהאוכלוסיה סובלת ממעי רגיז, שחלק מתסמיניה זה נפיחות וגזים. בעוד חלק מהאנשים חווים נפיחות בצורה סבירה, לאחרים זו יכולה להיות תופעה לא נעימה. הקפידו ללעוס את המזון שלכם היטב ונסו להוריד מהתפריט שלכם את 5 המאכלים האלו ותראו איך אתם מרגישים.

1. שעועית

שעועית מכילה חלבון, פחמימה וסיבים תזונתיים, היא מזינה, משביעה ובריאה, אך לחלק מאיתנו היא עלולה להיות מסוכנת ובעיקר לסובבים אותנו. אז אם אתם מרגישים את התסמינים הללו לאחר האכילה שלה כמו למשל עודף גזים, ייתכן שכדאי לכם להמעיט בצריכתה.

2. ירקות מצליבים

כולנו יודעים שירקות מטיבים עם הבריאות שלנו, וכל התזונאיות ממליצות על אכילת ירקות בכל הצבעים, ובכל זאת, ישנם ירקות שעלולים לגרום לנו לתחושת נפיחות וחוסר נוחות בבטן ואלו הם הירקות המצליבים וביניהם: ברוקולי, כרובית, וכרוב. אם הם מנפחים אתכם - וותרו עליהם.

 אחת ולתמיד: מוצרי חלב בריאים לנו?

נסו להוריד את מוצרי החלב מהתפריט(אינסטגרם )

 

3. משקאות מוגזים

מכורים למשקאות ממותקים ומוגזים למיניהם? ייתכן שהם הגורם לנפיחות שלכם בבטן ובעיקר הדיאטים שבחבורה, אלה מכילים כמויות גבוהות של פחמן דו חמצני וגורמים לגזים מרובים.

4. בצל

לבצל יתרונות בריאותיים רבים וביניהם חיזוק מערכת החיסון, אבל הוא ממש לא מומלץ לפני דייטים, כי חוץ מריח עז, הוא עשוי לגרום לכם להתנפח, ובמיוחד בצל חי.

5. מוצרי חלב

כ-75% מהאוכלוסיה רגישה ברמה מסויימת ללקטוז, שזהו הסוכר הנמצא בחלב. אם אתם סובלים זמן רב מנפיחות בבטן ולא מבינים למה, תנסו להוריד קודם כל את מוצרי החלב מהתפריט ותראו אם אתם מרגישים הקלה. ניתן להשיג סידן וחלבון גם מתחליפים מהצומח כמו שקדים.