מה אתם אוהבים בעצמכם? עשו רשימה, אינסטגרם

5 טריקים גאוניים שיגרמו לכם לאהוב את עצמכם

רגע לפני שאתם חוגגים את חג האהבה, האם אתם מספיק אוהבים את עצמכם? עדי פרבר עם 5 טריקים שיעזרו לכם לחזק את האהבה העצמית שלכם

  • פורסם ב:
  • 25/07/2018 11:48
  • |

ביהדות ט"ו באב הוא מועד של שמחה בסימן של פיוס ואהבה בעם ישראל. פיוס ואהבה מתחילים קודם כל בעצמנו עם עצמנו. הרגילו אותנו לחשוב שכשנמצא זוגיות אז הכל ישתפר וכל הבעיות האישיות שלנו יעלמו. אז נחשו מה?

לאן שלא נלך, יש דבר אחד שתמיד ניקח אותנו ולא נוכל להשאיר מאחור - את עצמנו. לא משנה כמה רחוק נברח, כמה שינויים פיזיים נעשה, ולכמה הישגים נגיע בחיים האישיים או המקצועיים שלנו. את דפוסי המחשבה וההתנהגות שלנו ניקח לכל מקום, וזאת הסיבה שאנחנו נוטים לחוות שוב ושוב את אותם אתגרים. הגיע הזמן להתחיל לאהוב את עצמך באמת ולא רק מול המראה. איך נגביר את האהבה העצמית שלנו? בעזרת 5 טיפים שיעזרו לכם לאהוב את עצמכם בדיוק כמו שאתם:

דייט עם עצמי יעלה את ההערכה העצמית

כמה פעמים יצא לכם להתלונן בפני בן או בת הזוג שהם לא משקיעים בכם מספיק זמן? שהעבודה או החברים בראש סדר העדיפויות שלהם? נכון שזה גורם לכם להרגיש לא נאהבים? אז הגיע הזמן להפסיק לעשות את זה לעצמכם. חשוב שתקדישו זמן איכות עם עצמכם. זה יחזק את החיבור שלכם עם עצמכם ועם הזמן יעלה את ההערכה העצמית שלכם. כשתגלו שאתם אחלה בן אדם להיות איתו תגלו שגם אחרים ירצו יותר בקרבתכם. 

העצימו במקום להקטין את עצמכם

כשבני הזוג שלנו מדברים אלינו לא יפה אז אנחנו נעלבים, בעוד אנחנו עושים את זה לעצמנו כל הזמן. "טיפש!" או "איזה סתומה אני!" הם חלק מהלקסיקון שאנחנו משרבבים מדי יום בין עם בקול רם ובין אם במונולוג הפנימי שלנו עם עצמנו. מה שאולי אתם לא יודעים זה שלמילים שלכם יש השפעה ישירה על הדרך שבה אתם תופסים את עצמכם. תמשיכו להקטין את עצמכם באמצעות השפה ובסופו של דבר באמת תאמינו שאתם קטנים. מהיום התחילו להשתמש במילים חיוביות ומעצימות!

צאו מאזור הנוחות

הבחירות שלכם בחיים מגדירות את הבן אדם שאתם. על שיקולים של נוחות אתם עלולים לשלם מחיר כבד. דווקא כשאתם עושים דברים חדשים ושונים, אתם מתחברים לאני האמיתי שלכם. יציאה מאזור הנוחות תכיר לכם את עצמכם כל פעם מחדש ממקום של צמיחה ותחושת שביעות רצון. ככל שתמתחו את גבולות אזור הנוחות שלכם תמצאו שאתם יותר ויותר אוהבים את עצמכם.

אור על הצלחות 

הדרך שבה אנחנו נוטים לראות את עצמנו ואת החיים שלנו, משליכה על החוויה שלנו בפועל. אנשים שלא אוהבים את עצמם מספיק, נוטים לדפוס חשיבה קיצוני של הגזמה ומזעור‏. הם מייחסים חשיבות מוגזמת לדברים שהם פחות אוהבים בעצמם ולרב מתמקדים רק בהם. מצד שני, הם ממזערים את הדברים החיוביים ואת אלו שהם כן אוהבים בעצמם. זהו את הדפוס הזה ושימו פרופורציה! תתחילו לשים את אור הזרקורים על החוזקות וההצלחות שלכם ותרגישו במהרה בשינוי.

יש רק אחד כמוני

צאו מנקודת הנחה שיש רק אחד כמוכם בכל העולם ולא יהיה עוד אחד כזה. וכל מי שיש לו ידע בסיסי בכלכלה מבין שזה הופך אתכם לבעלי ערך גבוה במיוחד. עשו רשימה של כל הדברים שמייחדים אתכם ושהופכים אתכם לבעלי ערך. ככל שתגדילו את הרשימה כך תגלו עד כמה גבוה הערך שלכם.

בן הזוג שלנו הוא הרבה פעמים המראה שלנו. אנחנו לא פעם כועסים או מתעצבנים על דברים בו שמשקפים לנו את עצמנו. הגיע הזמן לאהוב את עצמכם ולא רק מול המראה או הפרטנר שלכם. ככל שהאהבה עצמית שלכם תהיה גבוהה וחזקה יותר תגלו שהרבה תחומי חיים שונים וביניהם מע' היחסים הזוגית שלכם משתפרים פלאים. ואת הפלא הזה רק אתם יכולים ליצור!

הכותב: עדי פרבר, מאמן אישי ועסקי ומפתח שיטת אימון DIBwww.dib.co.il