ג'ניפר עברה לתזונה מבפנים , אינסטגרם

השייק המטורף מהוליווד נחת בארץ ומבטיח לעשות אתכן גלאם

תשכחו מקרמים יקרים, זריקות כואבות ומכשירים שדורשים זמן וסבלנות והכירו את הטרנד הכי לוהט בתחום הביוטי: במקום למרוח - שותים!

בשביל היופי צריך לעבוד, את זה כולנו יודעים, אבל אם פעם הסתפקנו בהסרות שיער ולק, היום אנחנו נדרשות להשקיע יותר מזה וזה מגיע עם ההבנה שהיופי מתחיל מבפנים: מהבטן.

אז בשנים האחרונות כל מי שמבינה דבר אחד או שניים בטיפוח, כבר שותה שייק ירוק, אוכלת פירות אדומים, שוקולד מריר וכל מה שמכיל אנטיאוקסידנטים ששומרים על הנעורים ועור פנים זוהר.

אחרי שנים של הזרקות וחומצות, גם בהוליווד הבינו שהיופי הפנימי חשוב יותר והחליטו להתחיל להשקיע יותר באורח חיים בריא הכולל פעילות גופנית, תזונה נכונה, ותוספים שעשויים לגרום לנו להיראות טוב, כשהדבר החם ביותר בשנים האחרונות הוא שייק הקולגן, חטיפי הקולגן, וסוכריות הקולגן.

הקולגן הוא בעצם חלבון המהווה 80% ממשקלו היבש של העור, ו- 30% מכלל החלבונים בגוף. תפקידו להקנות לעור יציבות, גמישות ולחות המאפיינים עור צעיר. עם הגיל, מתגבר ההרס של הקולגן ובנייתו המחודשת מואטת (כמו תהליכים רבים בגוף), מה שמזמין את הקמטים, ולתסמיני זקנה בעור. החל מגיל 21, כמות הקולגן הנוצרת יורדת בקצב של 1% לשנה.

רשת סיבי הקולגן הופכת להיות חד כיוונית ונוצרים רווחים גדולים בין הסיבים. ב-5 השנים הראשונות בגיל המעבר נשים מאבדות כ 30% מכמות הקולגן שבעור ולכן לא מספיק לנו רק למרוח ובהוליווד נשים כבר מזמן בולעות את הקולגן שלהן לארוחת בוקר.

חברת אלטמן מביאה לראשונה את הטרנד לישראל עם מוצר שנקרא קולגן בוסט, שמגיע כאבקה בתוספת ויטמין C התורם גם הוא ליצירת קולגן. האבקה מגיעה בשקיות אישיות ומיועדת להמסה במשקה, כך שאם אתן שותות גם ככה שייק, כל מה שאתן צריכות זה לשפוך פנימה את הקולגן ולהצטרף לטרנד יחד עם כוכבות הגדולות כמו ג'יי לו וג'ניפר אניסטון.

 ג'ניפר אניסטון

ג'ניפר אניסטון מתמידה בשייק( אינסטגרם)

 

ויטמין נוסף שיש לו השפעה מכריעה על המראה שלנו כולל המשקל הוא בעצם קומפלקס של ויטמינים מקבוצת B. מחקרים מצאו שמחסור בויטמינים מקבוצה זו מאט את קצב חילוף החומרים בגוף וכתוצאה מזה, אנשים שחסר להם ויטמינים מהקבוצה, עלולים לסבול מהשמנה. אז נכון שבשביל להיראות טוב אנחנו צריכים לאכול נכון ולעשות ספורט, אבל לויטמינים אלו יש השפעה מטיבה על קצב חילוף החומרים בגוף וסילוק הרעלים והשומנים הגוף. בנוסף, לויטמינים אלו השפעה מטיבה לאנמיים, וצריכה של ויטמינים אלו עשויים אף להרגיע ולשפר את מצב הרוח. חברת אקו סאפ פיתחה מוצר נוזלי המכיל קומפלקס של ויטמינים מקבוצת בי ללא חומרים משמרים, סוכרים או רכיבים סינטטיים, שאמור להיספג מהר ויעיל יותר מאשר קפסולות לבליעה, שתורם לעיכול תקין, שיפור המטבוליזם, חילוף חומרים, לשינה טובה יותר, לריכוז ולבריאות העור והשיער. 

אז אנחנו לא יכולות להבטיח לכן עור זוהר ושיער מושלם וגולש כמו של הכוכבות ההוליוודיות, אבל היצרנים די בטוחים, האינסטגרם מוצף בנשים שמפרסמות תוספים כאלו ואחרים ונראה שהטרנד של טיפוח מבפנים תופס תאוצה בקצב מהיר, נמשיך לעקוב ולדווח על הכוכב הבא שיטפח אתכן מבפנים החוצה.