לפני הירידה במשקל, פרטי

ירדה 87 קילו: "הגוף שלי הפך להיות פצצה מתקתקת"

אחרי שדנית הבינה שהגוף שלה הוא בעצם פצצה מתקתקת ונמאס לה שמורידים אותה מהמתקנים בלונה פארק, היא החליטה לטפל בעצמה. איך היא השילה 87 קילוגרמים? השראה

  • פורסם ב:
  • 11/07/2018 13:00
  • |
 הורידו אותה מהמתקנים בלונה פארק

הורידו אותה מהמתקנים בלונה פארק(פרטי )

 

מי אני: דנית אנקר, 35, נשואה פלוס ילד, שגרירת מון פלטין ישראל

כמה שקלת לפני: 153

כמה אחרי: 67

למה החלטת לרדת במשקל: "אדם שהוא במשקל גבוה מקבל את ההחלטה לרדת במשקל לעתים תקופות, במקרה האישי שלי נפלה ההחלטה הגורלית בעקבות  בדיקות לקראת ניתוח להסרת כיס מרה, נאמר לי על ידי המנתח שלי שלאור מצב הכבד השומני הגוף שלי הפך להיות פצצה מתקתקת ברמה הבריאותית והאם אני רואה את עצמי מזריקה אינסולין??

שאלתו הדהדה בי ולעתים אף עברה "לידיעד לרגע שבו הגענו לבילוי משפחתי בלונה פארק עם הבן יהב שהיה אז בן 3 והתחילו להוריד אותי מכל מתקן אפשרי לנגד עיניו. אני כאשה שמנה "למדתילחיות היטב בצל המגבלות, כאילו והתמכרתי לוויתורים אבל ברגע שהבנתי שהמגבלות שלי מתחילות להשליך לכיוונו של יהב, החלטתי לעשות שינוי".

איך ירדת במשקל: "את תהליך הירידה במשקל התחלתי בניתוח מסוג "שרוולששולב עם הוצאת כיס המרה. בתחילת התהליך פניתי לקבוצת תמיכה, נרשמתי לסדנא ללימודי תזונה ואכילה בריאטרית, השקעתי שעות רבות באימוני כושר גופני ובאכילה מאוזנת ובריאה. הרבה אנשים חיים בדעה רווחת שניתוח זה לא חוכמה, אז נכון, הניתוח הבריאטרי הוא סוג של כלי עזר, שנותן את הפוש הראשוני, גופנית משילים בהתחלה רבות במשקל בשל מוגבלות פיזית באכילה  אבל אז מתחיל התהליך האמיתי, מבינים מהר מאוד שבלי שתייה מרובה זה לא הולך, בלי ספורט זה לא זה, מבינים שמי שלא אוכל, לא יורד, בעיקר מבינים מהר מאוד בלשון המעטה שהמצב הפיך ואם לא שומרים באדיקות בקלי קלות ניתן לעלות חזרה במשקל". 


 
 החליטה לעשות שינוי והצליחה

החליטה לעשות שינוי והצליחה(פרטי )

 

מה היה הכי קשה בתהליך: "אחרי שנתיים של תהליך אפשר לומר שיש קשיים בדרך, קשיים פיסיים, קשיים רגשיים אני חושבת שהקושי הגדול ביותר הוא להישאר מי שאני ובשמחת החיים שלי, הסביבה הקרובה צריכה לעכל משהיא חדשה לחלוטין, בסגנון החיים, ואז מתחיל בעצם סוג בלבול רגשי. יש רגעים שאני לא מזהה את עצמי, כאילו שבתקופת חיים אחת חיו שתי נשים שונות".

המאכל האהוב עלייך: "אבוקדו"

החטאים שלך: "כיום אני לא "חוטאתהיום כאשר אני אוכלת משהו שאני אוהבת אז זה מגיע מהמקום השלם שמגיע לי, חשוב לא להימנע טוטאלית בתהליך כל עוד ה"חטאיםנאכלים במידתיות הנכונה אז הם הופכים להנאות, הכי חשוב מכל הוא תמיד לזכור ולהקפיד לחזור לשגרה".

הדבר הכי טוב שקרה לך מאז שירדת במשקל: "שאלה קשה האמת... קיימים המון רגעים קטנים של אושר. למעשה, קיים אושר תחת כל מגבלה שמשתחררת וחושפת אותך לרגעים חדשים בחיים".

הסביבה תמכה? "הסביבה היא חלק בלתי נפרד מההצלחה, התמיכה הרגשית, המחוות הקטנות הם אלה שעושים את הדרך לנעימה יותר. הסביבה שלי היא עמוד התווך שלי בהליך השמירה. למשל, הרגע הזה שאחי חיכה לי בנקודת הסיום בנייט-רן תל אביב עשרה קילומטרים עם שלט ענק, "דנית את עשר". אחד הרגעים הגדולים היו שביום השנה מהתהליך כולם התאגדו ולקחו אותי לחוויה מתקנת בלונה פארק, לא פסחנו על שום מתקן, בני יהב היה גאה ונרגש עד השמיים".

הספורט שלך: "הליכות, ריצות בשילוב אימוני כוח".

מה המטרה שלך: "לשמור על נפש בריאה בגוף בריא".

טיפים שלך שיעזרו לאחרים: "הטיפ הכי טוב שלי הוא  למעשה התובנה ליהנות מהיתרונות ומהדברים הקטנים שהתהליך מביא איתו, תכבדו אוכל, תהנו ממנו ותשתו הרבה אבל הרבה מים".

החלום שלך: "להמשיך לחיות את החלומות שלי".

המוטו שלי: "החיים מתחילים ברגע שהפחד נגמר".