איך מורידים את הבטן? לנקות פחות?, אינסטגרם

האימון היעיל לחיטוב שרירי הבטן שלא מדברים עליו

רוב האנשים חושבים שכפיפות בטן יגרמו להם להשיג בטן שטוחה וחטובה, אבל האמת היא - שעבודה על השרירים המייצבים היא היעילה ביותר לחיטוב ושמירה על היציבה. כל היתרונות

פילאטיס, יוגה, CORE, יוגילאטיס ושאר אימונים שנתפסים כרגועים, הרבה פעמים נשארים מאחור בגלל העדפה שלנו לאימונים דינאמיים ומחטבים. אבל הזנחה של האימונים האלו, או יותר נכון - עבודה על השרירים המייצבים, עלולה לגרום לנו לליקויי יציבה, כאבי גב, ובטן שלמרות שהיא חזקה, היא נפוחה, בולטת ולא חטובה כמו שהרבה מאיתנו רוצים.

אז מי הם שרירי היציבה או שרירי ה-CORE או השרירים המייצבים? מדובר בעצם בקבוצות שרירי סיבולת אדומים עמוקים, שכמו שמם, תפקידם לגרום לגוף שלנו להיות יציב והם הקרובים ביותר לעצמות שלנו. השרירים הללו תומכים באיברים הפנימיים של הבטן (נקראים רחב בטני והם נראים כמו מחוך מסביב לבטן), יש לנו את שרירי רצפת האגן ושרירי זוקפי הגב שמייצבים את עמוד השדרה.

כששרירים אלו חלשים כמה דברים קורים: 1. הגב שלנו נראה לא זקוף וקשה לנו להתיישר, 2. כואב לנו הגב ואנחנו סובלים מבעיות גב שונות שמשליכות הרבה פעמים גם על הברכיים, 3. הבטן שלנו רופסת, 4. לפעמים ישנה חולשה של שרירי רצפת האגן ובכך ניתן לסבול מבריחות שתן וצניחות איברים 5. כאבי מפרקים שונים מצוואר, כתפיים ועד כפות רגליים.

 בטן

עבודה סטטית על שרירי הבטן. לא לשכוח לנשום(פרטי )

 

כשאנחנו יושבים זמן רב על הכיסא בעבודה או בלימודים, צופים בטלוויזיה או עושים כל פעולה בישיבה, אנחנו מחלישים את שרירי היציבה שלנו ובכך מגדילים את הסיכוי שלנו לפציעות ובעיות יציבה. גם הריונות ולידות מחלישות את השרירים הללו, ולכן לאחר לידה מומלץ לפני כל ספורט להתחיל לחזק אותם. פעילות גופנית מאומצת ללא חיזוק היסודות הללו, גם כן עלולות לגרום לחולשת שרירי היציבה ולכן עלינו לדאוג לחזקם כל הזמן בתרגילים ייעודיים. 

כדי לחזק את השרירים הללו, אנחנו צריכים לדאוג ל-3 דברים: 1. לאסוף את שרירי הבטן, 2. לעבוד עם הנשימה. 3. לשלב בין הנשימה לתנועה. 4. בהוצאת האוויר לאסוף את הבטן פנימה, 5. לאסוף את שרירי רצפת האגן. צפו בוידאו בראש הכתבה כדי לקבל רעיונות לחזוק השרירים המייצבים.