ריצה, אינסטגרם

3 תרגילים שיגרמו לכם לשרוף קלוריות בדיוק כמו בריצה

לא כולם אוהבים לרוץ, אבל היו שמחים להעלות את הדופק ולשרוף קלוריות. אז איך אפשר לעשות את זה בלי להתאבד על הריצה?

ריצה הפכה להיות בשנים האחרונות למבוקשת ונחשקת. כולם רצים בפארק, בים, בשכונה או על המסילה. אבל בואו נודה בזה, לא תמיד מתחשק לנו לרוץ, ויש גם כאלו שמעולם לא התחברו לפעילות המאתגרת. אז איך בכל זאת אפשר לשרוף קלוריות, להזיע ולהעלות את הדופק בלי לרוץ? קבלו 3 אופציות ממש טובות במקום.

1. קפיצה על חבל

אם אתם יוצאים לחופשה אין לכם מסילה בסביבה, ואתם לא מכירים את המסלולים סביב, תמיד תקחו אתכם חבל קפיצה. 10 דקות של קפיצה על חבל ברצף ישפרו משמעותית את הסיבולת לב ריאה שלכם, את המטבוליזם, יעלו את הדופק, ויעזרו לכם לשרוף כ-100 קלוריות בערך. רוצים לשרוף יותר? שלבו תרגילי משקולות עם קפיצת חבל. לדוגמא: עשו תרגיל משקולות כו סקווט או תרגיל ידיים כלשהו כמו לחיצת כתפיים במשך דקה, ועברו ל-2 דקות קפיצה על חבל. אימון כזה של חצי שעה לסירוגין בין משקולות לחבל יעזור לכם לשרוף יותר קלוריות משעה ריצה.

 

It’s A Beautiful Day! @Gothamgym #JumpJump #CrisCrossAppleSauce

A post shared by Ryan Keating (@keating_ryan) on

2. ברפיז

הברפי הוא התרגיל המושלם כדי לשרוף יותר קלוריות ובעיקר כי הוא משלב עבודה על הרבה שרירים בו זמנית (חזה, כתפיים, רגליים, בטן, core, וכמובן על סיבולת לב ריאה. מחקרים שונים הוכיחו שמדובר בתרגיל יעיל יותר לשריפת שומן מרוב התרגילים שבהם מבודדים שרירים כמו למשל פוש אפ או סקווט. היתרון הגדול של הברפי זה שניתן לעשות אותו בכל מקום, לשלב אותו בכל אימון, לא צריך ללכת לחדר כושר בשבילו, לשלם על מנוי או לצאת מהבית. עשו כמה שיותר בפרי ב-3 דקות ואתם מסודרים כמו אחרי חצי שעת ריצה מפרכת. אז איך עושים נכון? מצאנו וידאו שמסביר נהדר. צפו.

3. סקווט קפיצה עם גומייה

סקווט קפיצה ובמיוחד עם התנגדות, הוא תרגיל שמאתגר את הגוף ומעלה את הדופק ממש כמו בריצה מהירה. בצעו דקה אחת של סקווט כנגד גומייה, עברו לתרגיל משקולות, ברפי או בטן וחזרו לסקווט קפיצה. עשו את זה בין 5-10 דקות ואתם מסודרים כמו אחרי ריצה של 45 דקות.