קים קרדשיאן , אינסטגרם

ביי כרס: כל מה שאתם צריכים לדעת על הדיאטה שמסעירה את העולם

האם הדיאטה הקטוגנית מתאימה לכולם? מה אוכלים בדיאטה הזו ומה אתם חייבים לדעת עליה? הדיאטנית הקלינית שירי נקש מסבירה

אחרי דיאטת הפליאו שחירפנה את העולם וגרמה לאנשים לחזור לתקופת האדם הקדמון, מגיעה הדיאטה הקטוגנית שהיא בעצם הגרסה הקיצונית של דיאטת הפלאו. 

מה אוכלים בדיאטה הקטוגנית? בעיקר שומן. כ-70% מהתזונה יהיה ממקור של שומן, השאר חלבונים ומעט ירקות. בשורה התחתונה אוכלים הדוגלים בשיטה הקטגונית הרבה מוצרים מן החי כמו ביצים, בקר, הודו, חמאה ושמנת.

מה המטרה: הרעיון הוא להגיע למצב שבו מאגרי השומן בגוף הופכים למצב קטון, ובשורה התחתונה - להשתמש בשומן כמקור אנרגיה ולא בפחמימה. בנוסף, המטרה היא להרגיע את הרעב, ואנשים שעושים את הדיאטה תקופה ארוכה מספרים על הפחתת הרעב, אולם לא לכולם היא מתאימה. מחקרים מצאו שהדיאטה יעילה במצבי אפילפסיה ואך עשויה להפסיק את הפרכוסים. 

 מוותרים על הפיתה

מוותרים על הפירה(אינסטגרם )

 

למי לא מתאימה השיטה: לנשים בהריון, מניקות, לאנשים שלא מרגישים טוב בלי פחמימות, למי שניסה והרגיש חלש.

חשוב לדעת: בדיאטה הקטוגנית אין הרבה ארוחות, ופה הדעות חלוקות. מדובר על 2-3 ארוחות ביום וביניהם לא כדאי לנשנש למעט דיאטות אחרות שבהן ממליצים לאכול בכל 3 שעות.

דבר התזונאית: שירי נקש, תזונאית קלינית טוענת שמדובר בדיאטה שאינה מתאימה לכולם ובין היתר מהסיבה שקשה להתמיד בה לאורך זמן. אם אתם כן מתכננים לנסות את הדיאטה הזו, כדי להיוועץ עם איש מקצוע, לשים לב לתחושות הכלליות של הגוף ולעשות בדיקות דם תקופתיות.

צילום ועריכת הוידאו: ליהי גרניט, צולם במלון ריץ' קרלטון הרצליה

הכתבה אינה מהווה תחליף לייעוץ מקצועי