משככי כאבים, אינסטגרם

ביי כרס: הכירו את הדור החדש של התוספים החדשים

כורכום שנספג במהירות ויעילות, פרוביוטיקה להורדת הכרס ותוסף מאורז שמבטיח בריאות. שאלנו את התזונאית הקלינית שירי נקש מה דעתה על הדור הבא של התוספים

  • פורסם ב:
  • 05/06/2018 18:16
  • |

המוצר: כורכומין ליקוויד ג'ל

ההבטחה: סופרהרב יוצאים עם הצהרה של פיתוח הדור הבא של הכורכומין, שנספג לטענתם הרבה יותר טוב בגוף משאר תוספי הכורכומין בזכות 100% כורכום ושמני כורכומין שנספגים מהר יותר וביעילות יותר בגוף.

המחיר: 129 שקלים

דבר התזונאית: הכורכום הוא תבלין הודי דומיננטי בריחו וטעמו, הידוע בשנים האחרונות כבעל יתרונות בריאותיים עקב תכולת נוגדי הדלקת, נוגדי החימצון העוצמתיים שבו.

ישנן עדויות שונות המצביעות על הכורכום כמחזק את המערכת החיסונית, מאזן רמות סוכר ועוד. חשוב לומר שכשמדובר על מחלה, לא ניתן לצרוך תבלין כתחליף לתרופה שנחקרה לעמוק ועברה אישורים של רשויות בריאות עולמיות. החומר הפעיל בכורוכום אשר אחראי לתכונות נוגדות הדלקת הוא הכורכומין. על מנת לצרוך כמות אפקטיבית מחומר זה, יש צורך לאכול כמויות כורכום לא ריאליות, כיוון שזמינות הכורכומין לגוף האדם  וספיגתו בדם, נמוכה מאוד. לפיכך, מיוצרות טבליות אשר מכילות את הכורכומין, אום ישנן טבליות רבות ומגוונות. יש לשים לב שכמות החומר הפעיל בטבליה גבוהה. על מנת להשיג זאת משתמשים היצרנים בחומרים מסייעים אשר מגבירים את ספיגת הכורכומין בשם (לדוגמא, פפרין, החמור הפעיל בתבלין הפלפל). ישנן היום טבליות משופרות אשר בהם זמינות הכורכומין טובה יותר. נטילת תוסף זה נחשבת בטוחה למדי אבל  חשוב לומר שנטילת כמות גדולה מידי עלולה לגרום לתופעות במערכת העיכול. נשים מניקות ובהריון צריכות להמנע מצריכתו. אנשים חולים במחלות כרוניות או כאלה הנוטלים תרופות שונות צריכים להיוועץ עם רופא. 

 כורכום חדש

כורכום חדש(קרדיט סטודיו אמברוזיה )

 

המוצר: אלטמן פרוביוטיק שייפ

ההבטחה: כתוצאה ממחקר שבדק זני פרוביוטיקה שונים, פיתחו באלטמן מוצר שאמור לגרום לנו לצרוך 300 קלוריות פחות, לירידה של 1.4 ס"מ בהיקף המותניים ולמנוע עלייה במשקל.

המחיר: 119.80 שקלים לאריזה של 30 כמוסות.

דבר התזונאית: "היום יודעים שלפרוביוטיקה יש משמעות חיובית על בריאותינו. ארגון הבריאות העולמי קבע ששילוב פרוביוטיקה בתזונה הינה מועילה ורצויה. אמירה זו מבוססת מחקרים רבים במשך שנים רבות על אוכלובסיות שלמות בעולם.  מדובר למעשה על תוספת נפלאה של חיידקים טובים למערכת העיכול שמסייעים בהגנה על הגוף מפני חיידקים מחוללי מחלות (פתוגנים). במהלך השנים נערמים מחקרים נוספים אשר בוחנים סוגים ספציפיים של פרוביוטיקה ותועלתם. צריכת חיידקים פרוביוטיים עשויה לסייע בתופעות שונות בלתי רצויות במערכת העיכול כגון כאבי בטן, גזים, נפיחות, שלשול, עצירות. ניתן לתמוך במערכת החיסון של הגוף ולהפחית סיכון למחלות זיהומיות שונות באמצעות פרוביוטיקה.  אנשים אשר נוטלים אנטיביוטיקה חשוב שיצרכו פרוביוטיקה על מנת לאזן את פלורת (ההרכב החיידקי) המעיים ולהימנע מתופעות לוואי של מערכת העיכול אשר נובעות מצריכת האנטיביוטיקה. 

ניתן לקבל חיידקים פרוביוטיים גם דרך המזון כמו למשל יוגורט. לאחרונה מציגים השפעה של צריכת פרוביוטיקה על מניעת השמנה. אחד המנגנונים המוזכרים הוא העלאת רמות הורמון בשם GLP-1 אשר לו תפקיד חשוב במנגנון השובע. יש לומר שתרופות רבות נחקרו בהקשר של התערבות במנגנון השובע על מנת להלחם במגיפת ההשמנה. ישנו מספר קטן של תרופות מרשם מאושרות לשימוש אשר פעולות על הגוף במנגנון כזה או אחר אשר תורם לתחושת השובע דרך העלאת רמות הGLP-יש לבחון לעומק כל מחקר ולהבין כיצד בדיוק התבצע כאשרמוצגת טענה שביכולתו של מזון או תוסף זה או אחר לעשות זאת . היצרנים טוענים לירידה בהקפים מצד שני אינם טוענים לירידה במשקל אלא למניעת השמנה. בכל מקרה, חשוב לזכור שהרגלי אכילה נכונים ובריאים בשילוב פעילות גופנית הם הטיפול הטוב ביותר בהשמנה בין אם מחליטים לקחת טבליה זו או אחרת. 

 פרוביוטיק שייפ

פרוביוטיק שייפ(יחצ )

 

המוצר:  תוסף תזונה 100% טבעי VIDACELL מבית JEUNESSE GLOBAL ישראל 

ההבטחה: "תוסף התזונה הטבעי מבית JEUNESSE GLOBAL מיוצר מזנים מקומיים של מקטעי גרגרי אורז שנבחרו בקפידה ואשר נקטפו בשלב בו הם נמצאים בשיא צמיחתם, כשתכולת הרכיבים התזונתיים בהם היא הגבוהה ביותר".

המחיר: 385 שקלים 

דבר התזונאית: אני מאמינה במזונות טבעיים שמספק לנו היקום. מאמינה במגוון. רק מגוון של מזון טבעי שאינו מעובד יכול לספק לנו את כל רכיבי התזונה הנחוצים לגוף שלנו. מאמינה באיזון. באכילה נכונה ובריאה כדרך חיים. זוהי הדרך לחיות נכון ולהרגיש טוב. מוצר שמבטיח לספק לנו את כל רכיבי התזונה שהגוף שלנו צריך מעט מפספס את המהות שעל פיה עלינו לצרוך מכל אבות המזון, ירקות, פירות, דגנים מלאים, קטניות ועוד. ייתכן שישנם מקרי קיצון מסויימים שבהם צריך לתגבר את הגוף או להזין אותו אחרת וגם אז כדאי להשתדל לעשות זאת כמה שיותר דרך המגוון הקיים וממילא במקרה כזה מומלץ להיוועץ באיש מקצוע. היכולת של הגוף שלנו לעכל סוגי מזונות , לפרקם ולהשתמש ברכיבי התזונה החיוניים לצרכי הקיום שלנו היא יכולת מופלאה וחיונית הן פיסיולוגית והן התנהגותית. אנשים בררנים לרוב אוכלים פחות טוב ופחות בריא והמגוון המצומצם מקטין את סיכוייהם לקבל ויטמינים, מינרלים, נוגדי חימצון, חומצות שומן, חומצות אמינו ופחמימות מכל הסוגים.  אנשים אשר אוכלים תזונה שמבוססת בעיקרה על מזון מעובד ויסתפקו בתערובת שכביכול מספקת להם את כל צרכיהם, ככל הנראה יהיו בריאים יותר אם ישכילו לשנות הרגלים, להתחיל לאכול נכון ולהפחית במשקל במידת הצורך. 

 תוסף תזונה 100% טבעי VIDACELL מבית JEUNESSE GLOBAL ישראל

תוסף תזונה 100% טבעי VIDACELL מבית JEUNESSE GLOBAL ישראל ( יחצ)