איך נפטרים מהצלוליט, אינסטגרם

אחת ולתמיד: האם אפשר להעלים צלוליט בעזרת ספורט?

מהו בעצם צלוליט, האם ניתן להיפטר ממנו בעזרת ספורט ואיזה תרגילים יעזרו לנו לשפר את מראה העור הגבשושי?

צלוליט הוא בעצם שומן תת עורי, שמתמקם לו באזורים שונים בגוף, ורבים מכנים אותו צלוליטיס בטעות, אך מדובר בשני דברים שונים. הצלוליט הוא תופעה אסתטית, שבה מראה העור גבשושי ולא אחיד, בעוד צלוליטיס זהו מצב דלקתי רפואי הדורש טיפול.

מעבר לכך שהצלוליט הוא עניין גנטי, הוא לא פוסח על מין, גיל ומשקל והוא עלול להופיע אצל נשים וגברים בכל משקל והוא נובע ממספר גורמים: ירידה במשקל או תנודות במשקל, דיאטות קיצוניות, בולמוסי אכילה, שינויים ברמות ההורמונים בגוף, עישון, חוסר שינה, הזדקנות או השמנה.

האזורים הנפוצים בהם נמצא את הצלוליט הם ירכיים חיצוניות או פנימיות, ישבן, בטן, מתניים וזרועות, וכדי לטפל בו עלינו לדאוג למזער את הגורמים לו כמו להפסיק לעשן, לאכול בריא, לשמור על משקל תקין ותזונה נכונה, ולעשות הרבה ספורט. בנוסף, ישנם לא מעט טיפולים בשוק כמו הקפאות שומן למיניהם, לייזר, ומכשור חדיש כזה או אחר, שמבטיחים לעזור להמיס את השומן התת עורי, אבל כל אלו לא יעזרו לכם אם תמשיכו לקיים את הגורמים לצלוליט, לא תעשו ספורט ולא תאכלו נכון.

האם אפשר להעלים את הצלוליט רק בעזרת ספורט?

אפשר למזער משמעותית את מראה העור התפוזי בעזרת אימוני כושר שכוללים אירובי לשריפת שומן ואימוני משקולות. כל זה חייב להגיע בליווי של תזונה נכונה דלת שומן מן החי ודלת סוכרים. מאכלים מעובדים, סוכרים, דגני בוקר, ואפילו מלח, עשויים להגביר את הצלוליט. 

מה לאכול כדי למנוע את הצלוליט?

השומן התת עורי הוא גם הצטברות של רעלים ולכן עליכם להגביר מאכלים נוגדי דלקת ומסלקי רעלים למיניהם כמו למשל ירקות עליים ירוקים, כורכום, סלמון, פירות יער, שום ואגוזים ושקדים במידה.

איזה תרגילים מומלצים לחיטוב הישבן והירכיים?

אצל רוב הנשים, הצלוליט אוהב להתמקם באזור הישבן והירכיים ולכן מומלץ להגביר את זרימת הדם בעזרת עיסויים ותרגילים ממוקדים לישבן ולירכיים כמו למשל סקווטים, לאנג'ים, הרמות ישבן, תרגילי התנגדות עם גומיות ומכרעים שונים עם או בלי משקולות. צפו בוידאו בראש הכתבה ועשו מכל תרגיל 15-20 חזרות כפול 3 סטים.

 

A post shared by Sharon Yanovski Kaplan (@sharon_yanovski) on