הכל אפשרי, אינסטגרם

"הכל אפשרי": הייתה במוות קליני פעמיים אבל לא ויתרה על החלום

סמנתה סובלת ממום בלב, היא נותחה כבר ארבע פעמים, ומתוכם פעמיים ליבה הפסיק לפעום. כל זה לא גרם לה לוותר על החלום להיות בודיבולדרית

  • פורסם ב:
  • 22/05/2018 08:00
  • |

סמנתה גלייר, בת ה-27, הידועה גם בשם "סאמי", סובלת ממחלת מום מולדת ונולדה עם שלושה חורים בליבה, יש לה היצרות של אבי העורקים ושסתום פגום. במהלך חייה עברה סאמי מספר ניתוחים, כאשר במהלך שניים ממנו, סאמי הייתה מתה מבחינה קלינית במשך 2 דקות בכל פעם, אך הרופאים נלחמו על חייה והצליחו להחיות אותה. 

היום סאמי מתחרה בתחרויות בודיבילדרים למרות הסיכונים הבריאותיים והיא טוענת שהכל אפשרי, אם רק תאמינו בעצמכם. בנוסף, היא טוענת שהיא מקשיבה לגוף שלה גם כשהיא מרימה משקלים כבדים מאוד. היא מתאמנת ארבע עד חמש פעמים שבוע למרות שהרופאים לא בהכרח מרוצים מזה שהיא מעמיסה על שריר הלב שלה ומעלה את הדופק גבוה מדי.

"אני נמנעת מלעבור את הגבולות שלי ולא להתאמץ יותר מדי או לעצור את הנשימה שלי בזמן שאני מרימה משקולות. אני שומרת על קצב הלב שלי עם מוניטור בזמן שאני מתאמנת", חושפת המתאמנת הנחושה.

"להיות מוגבל בחדר כושר זה קשה מאוד", סיפרה סאמי, שכל ילדותה בילתה בבתי חולים, ולא התאמנה בשיעורי הספורט בבית הספר. 

עכשיו היא במצב בריאותי מצויין, ובחמש השנים האחרונות היא מפתחת את גופה, לאחר שבעלה דרבן אותה להתחיל להתאמן. דבר שככל הנראה שיפר את בריאותה. "היו לי התקפים רבים של דלקת ריאות, ספטימיה ואי ספיקת לב".

תמי סיפרה שתמיד הייתה ילדה רזה מאוד ושברירית, ואילו הספורט חיזק אותה ועזר לה לעלות במשקל בצורה נכונה. בנוסף, לחץ הדם שלה השתפר וכל מדדי הבריאות שלה הפכו תקינים בזכות אורח החיים הבריא והספורטיבי. המטרות שלה הן להמשיך ולהתחרות למרות שרבים מפקפקים ביכולות שלה בגלל המגבלות הבריאותיות והיא רוצה להמשיך ולהראות שהכל אפשרי ולהוות השראה לאחרים.

 

Happy International Womens Day comp #chd #chdawareness #chdathlete #heartdefect #strong

A post shared by Samantha Gallier (@the_hearty_lifter_fitness) on

.