יום כיף, יחצ

5 טיפים למתכנני "יום כיף לעובדים"

השגרה הארגונית תובענית ולעיתים עוברים ימים ארוכים עד שהיא נשברת עם איזה סופ"ש, חג או חופשה קצרה, יש עובדים שאפילו בימים האלה נמצאים במשרד כדי להשלים עבודה, להתקדם בהספקים ולעמוד במועדי דד ליין לחוצים.

לפעמים צריך לעשות מעשה ולשבור את הרוטינה באופן ייזום ומהנה. ארגונים רבים מעוניינים להוציא את העובדים שלהם משגרת המשרד האפרורית ומהעבודה היום יומית לפעילות מהנה ומגבשת שכל מהותה כיף, כיף ועוד הרבה כיף. הדרך הנכונה לבנות יום כיף לצוותים, למנהלים ולכלל עובדי הארגון הוא בראש ובראשונה להבין שגם להם מגיע לצאת מהשגרה בחסות הארגון ולבלות באווירה קלילה, רגועה ולא מעונבת.

ימי כיף לעובדים יכולים להשתנות בין עונות השנה, תקציבים, תרבות ארגונית ואופי העובדים, אבל כולם מורכבים משלושה חלקים זהים, גיבוש פאן, ואוכל מושלם, אלמנטים שעושים את היום הזה לבלתי נשכח.

רוצים שהיום הזה יהיה הכי מוצלח וידברו עליו כל השנה?

  1. תפקחו את העיניים הסתכלו סביב – אחת לכמה זמן יש טרנד חם של אטרקציות לארגונים להנאת העובדים. תהיו עם אצבע על הדופק, תראו מה קיים בשוק ומה "הדבר החם הבא" תתנו לעובדים הרגשה שהם הכי חשובים ושהשקעתם בהם מחשבה וכספים, עובד שמפנקים אותו מחזיר אהבה.
  2. טיימינג – תזמון זה אולי לא באמת הכל אבל בהחלט הרבה, תבחרו מועד שהוא נוח לכולם, אם יש צוותים עם דד ליין, תתחשבו בהם, אם יש כנס גדול באופק וצוותי השיווק והפיתוח עסקי עסוקים, תנו להם לצאת ליום כיף בראש שקט, כך גם לגבי הדרגים הניהוליים אם יש ביקורת, הגשת דוחות או שאר ירקות עדיף אחרי המבול לצאת ולהתפרק מהלחץ.
  3. ההנאה צועדת על קיבתה –  כמו שאין אין אין חגיגה בלי בלי בלי עוגה, כך אין יום כיף בלי אוכל
  4. אפשר להזמין קייטרינג בנפרד, או לסגור מקום שמעניק את כל החבילה או לתת לחברת הפקה לארגן את יום הכיף על כל מרכיביו, לא משנה איך מי ומה האוכל חייב להיות מצוין ולתת מענה לכל היום, לארוחת בוקר או בראנץ' מפנק, ארוחות ביניים ונשנושים וכמובן ארוחת צהריים מפנקת ומכבדת. בנושא האוכל צריך לוודא כשרויות או רגישויות ולנסות לרצות את הטבעונים, הצמחוניים, הקרניבורים ושומרי הכשרות שכולם יצאו שבעים ומרוצים.
  5. הנעה מובטחת –  מומלץ להשקיע בפעילות לא שגרתית (לא משנה איזו ולא חייבת להיות פעילות גופנית, אפשר אתגרי שטח, משחקי בריכה, חדרי בריחה, אטרקציות ים, מסיבת יאכטה, הופעת סטאנד-אפ, קריוקי, הופעת רוק, המרוץ למיליון או עוד מיליון רעיונות) מהנה ולא להסתפק רק בארוחה. לחלק של הפעילות יש מטרות רבות, היא מעוררת עניין וצחוק, משלבת את כולם ויוצרת תחושה של גיבוש, כך שפונקציות שונות, דרגים ותפקידים שבחיי היום יום לא נפגשים יכולים להכיר ולהתגבש באופן שיוצר חוויה משותפת שתגלוש גם לחיי השגרה המשרדיים. ותזכרו הכי חשוב ביום כיף, שיהיה פאן והמון!

בהצלחה!

הכותב הינו יוסי ספינזי, מנכ”ל חברת OUTMIND

הפקות תוכן חווייתי, יום גיבוש לעובדים, ימי כיף לחברות, סדנאות והרצאות

https://www.outmind.co.il/