משתמשים בשמן סויה או קנולה? זה עלול לפגוע בבריאות שלכם

אחרי שנים של השמצות ומוניטין רע, מתברר כי השומן הרווי דווקא עוזר לבריאות שלנו. איפה אפשר למצוא אותו, וממה כדאי להימנע? ד"ר דני קרת מסביר

השומן הרווי, שהיה מושמץ במשך שנים על בסיס מדע רע, עושה קאמבק - כך מסביר דני קרת, ד"ר לרפואה ונטורופתיה, בתוכנית "לבחור נכון עם מיכל צפיר".

שומן רווי, הוא מסביר, הוא "חומצות שומן מלאות במימנים, וכעת מתברר שהוא טוב. אחרי שנים שהמדע אמר לנו שזה רע, השומן הרווי 'מזוכה' במחקרים גדולים, כשהאחרון שבהם כלל 135 אלף איש ב-18 מרכזים ומדינות בעולם, ב-5 יבשות. כך הוכח שמה שמעלה תחלואה לבבית הוא פחמימות ולא שומן רווי, ושומן רווי אף נחשב למסייע במניעת אירועים מוחיים". על פי ד"ר קרת, השילוב בין שומן רווי לפחמימות הוא זה שעלול להפוך לקטלני.

לייק: סלפי יכול לעזור לביטחון העצמי

יותר מריצת מרתון: כמה קלוריות צרכנו בליל הסדר?

טרנד חדש ומדאיג: דיאטת סינדרלה

לדבריו, אפשר להשתמש בשמן קוקוס, גבינה צהובה עתירת טעם, אבוקדו, שמן זית, גרעינים, אגוזים - כל אלה מכילים המון שומן רווי. להשתמש בהם במידה, אבל לא לפחד מהם. שומני טראנס כמו מרגרינה, שומן צמחי מוקשה או חצי מוקשה, אלה לא למאכל אדם - וגם התעשייה נפרדת בימים אלה מהשומן הנוח הזה. גם שמנים רגילים כמו תירס, קנולה, חריע וסויה, "אינם למאכל אדם" לדבריו.