קערת פסח , Getty Images / אימג'בנק

סגולות מאכלי קערת פסח על עור הפנים

מרור, ביצה וחרוסת: לא תאמינו כמה הם בריאים גם לעור הפנים שלכם. אז אולי השנה לא תפסחו על הברכות ותרצו לטעות מהכל קצת יותר

  • פורסם ב:
  • 28/03/2018 11:05
  • |

קערת פסח היא צלחת מסורתית סמלית שאותה נוהגים להניח על השולחן בליל הסדר ובה מוצגים שישה מאכלים המייצגים רעיונות הקשורים לסדר פסח וליציאת מצרים. כל אחד מששת המאכלים נאכל או מוצג בחלק אחר מההגדה של פסח, על מנת לעזור להמחיש את סיפור ההגדה. בנוסף לרעיון החשוב שכל אחד מייצג – יש לכל אחד מהמאכלים ערכים חיוניים לעור הפנים. אז הלילה הזה תזכרו גם כיצד הוא מטיב ומסייע לכם לעור הפנים.

מרור - חזרת

לחזרת הגינה יש שורש לבן, ארוך ובשרני, עלים גדולים ופרחים לבנים. הוא פורח בסוף האביב. הוא שייך למשפחת המצליבים. בשורש עושים שימוש קולינרי אך גם נמצא יעיל לצרכים רפואיים. לחזרת יש סגולות תראפויטיות הידועות למעלה מ- 2000 שנים.

חזרת הינה ירק אנטי דלקתי, אנטי מקרובי ואנטיביוטי ומחזקת את מערכת החיסון. היא מכילה ריכוז גבוה של ויטמין סי הנלחם נגד השפעתם המזיקה של רדיקלים חופשיים, חיונית לתהליך יצירת קולגן (סיב אלסטי האחראי על מוצקות העור) ותורמת למראה עור בהיר.

 סגולות קערת החג

סגולות קערת החג( קרן ביטון כהן)

 

ביצה

החלבון שבביצה משחק תפקיד חשוב בשמירה על בריאות העור בגלל שהוא מהווה מקור לחומצות אמינו אשר מסייעות ליצירת תאי עור חדשים. חלבונים אלו כוללים גם קולגן ואלסטין החיוניים לשמירה על עור מוצק, גמיש וחלק מקמטים. 

ויטמין A-  נוכחות של ויטמין A המצוי בביצים, חיוני גם הוא למראה עור בריא. וויטמין A שאנו מקבלים דרך מזון מסייע לתאים לשלוט על הפעילות הגנטית של התאים שלנו, תהליך הכרחי להתפתחות תאית חדשה, ביניהם גם חידוש תאי העור ולשגשוג התאי החיוני להליכי ריפוי העור.  מחסור של ויטמין A משפיע לרעה על עור הפנים על ידי שינוי הרכב תאי העור והפחתת פעילות בלוטות הזיעה. 

ויטמין D- ויטמין כמו ויטמין A, מסייע לתאים לשלוט על הפעילות הגנטית של התאים שלנו, הוא אחראי על התמיינות הקרטינוציטים- תאים חלבוניים המרכיבים את מרבית שכבת העור העליונה שלנו (האפידרמיס).

יתרונות נוספים: ביצים מכילות גם מינרלים החיוניים לעור. ברזל - מסייע לתאי הדם האדומים להעביר חמצן לתאי העור. סילניום- מפעיל אנזימים בתאי העור המגנים על העור מפני פגיעה.

 ביצה קשה

ביצה קשה(Getty Images / אימג'בנק )

 

כרפס- פטרוזיליה

אכילת פטרוזיליה יכולה לסייע להפחית עיגולים שחורים מתחת לעיניים. מכילה בטא קרוטן- המומר בתוך הגוף לוויטמין A- החיוני לזירוז הליכי ריפוי. בעלת יכולות אנטי מיקרוביות ואנטי פטרייתית, ולכן יכולה לסייע לריפוי אקנה ודלקות עוריות שונות. פטרוזיליה מאזנת את הפרשת השומן העל עורי מה שתורם למראה עור בריא וקורן. מכילה ריכוז גבוהה של אנטיאוקסידנטיים וריכוז גבוה של ויטמין C.

חרוסת, פירות יבשים ואגוזים

לאגוזים ולפירות יבשים יש יתרונות תזונתיים מובהקים המשפיעים לחיוב גם על מראה העור שלנו. 

תמרים- עשירים בוויטמינים A, B ו- C ועשירים בברזל. ויטמין C ו- D משפרים את רמת מוצקות העור ותורמים למראה עור חלק וגמיש יותר. הברזל מסייע להובלת חמצן אל תאי העור החיוני לתפקודם.

אגוזים

שקדים- מכילים ריכוז גבוה של סיבים, חלבון וחומצות שומן חיוניות. חומצות השומן החיוניות מורידות נפיחויות ודלקות ולכן מסייעות במקרים של אקנה, פסוריאזיס ואקזמות.

זרעי חמנייה- מלאים בוויטמין E, אבץ ומגנזיום אשר שומרים על עור קורן וזוהר, מסייעים בחידוש תאי העור ונלחמים בבקטריות הגורמות לאקנה. ויטמין E הוא אנטיאוקסידנט עוצמתי ביותר הנלחם נגד השפעתם המזיקה של רדיקלים חופשיים ומזרז הליכי ריפוי. 

אגוזי מלך- מכילים ריכוז גבוה של חומצות שומן חיוניות וויטמין B. חומצות השומן חיוניות להרבה מאוד תהליכים בעור שלנו, והם מגיעים רק ממקורות חיצוניים. ויטמין B חיוני למניעת הפרעות עוריות שונות כגון אקנה. 

פקאנים- עשירים בסיבים אלסטיים, מסייעים לעור לסלק רעלים ופסולת ובכך מותירים אותו קורן, זוהר וחיוני. הצטברות של רעלים בתוך העור שלנו משפיע ישירות על מראה העור הגורם להתפרצויות אקנתיות, אפרוריות והפרשת שומן על עורי מוגברת

פירות יבשים

צימוקים- עשירים ברזברטרול, אנטי אוקסידנט עוצמתי הנלחם נגד השפעתם המזיקה של רדיקלים חופשיים, מכיל ברזל המאיץ אתת הזרמת מחזור הדם ובכך מיעל את תפקוד העור.

הכותבת היא חוה זינגבוים, מייסדת ומנכ"לית תאגיד קוסמטיקה