ריצה, אינסטגרם

איזה אימון כושר הכי יעיל לשרוף את קלוריות ארוחת החג?

ריצה, זומבה, פילאטיס או משקולות? איזה אימון הכי יעיל לשריפת שומני החגים? הסוד טמון בשילובים, ולהתחיל מעכשיו

כמו בכל שנה, בדיוק באביב ורגע לפני הקיץ, אנחנו נזכרים שהגיע הזמן לחזור להתאמן ולהיכנס לכושר. וזו למעשה הטעות של רוב האנשים שחושבים שכושר הוא עונתי. אנחנו צריכים לזוז ולעשות פעילות גופנית בכל עונות השנה, ואלו שיקדימו להבין את זה, יזכו ככל הנראה לא להשמין בחג הקרוב. ובכל זאת, איזה אימון הכי יעיל לשריפת השומן בחג? ראשית, זה כמובן תלוי בכמויות האוכל שתכניסו לעומת באנרגיה שתוציאו. איך שאנחנו נראים זה תוצאה של 80% תזונה ו-20% ספורט, וזה כמובן גם תלוי בגנטיקה ובכמות הזמן שאתם משקיעים בפעילות הגופנית שלכם.

אנחנו מכניסים ביום בין 1,200 קלוריות ל-2,500 קלוריות (תלוי אם זה גבר או אישה, במשקל, בגיל ובשאר פרמטרים אחרים כמו האם אנחנו מתאמנים או לא). בארוחת החג אנחנו יכולים להכניס בקלות מינימום 1,500 קלוריות בלי לשים לב בארוחה אחת. כמובן שלא נשמין מארוחה אחת, אבל אם נמשיך לעוד יום כזה של ארוחות ולא נאזן ונקזז ולא נתאמן, בקלות נוכל לצבור כמה קילוגרמים שישבו עלינו עד החג הבא. 

כל סוג של פעילות גופנית תהיה מבורכת ביום שלפני החג, בחג עצמו וכמובן שבימים שאחרי, אך נסו להקדים תרופה למכה ולהתאמן כבר מהיום. במקום לעבוד מסביב לשעון על אימוני אירובי, דווקא עכשיו השקיעו באימוני משקולות לבניית מסת שריר. ככל שיהיה לכם יותר שריר בגוף, הגוף ישרוף יותר שומן במנוחה. וככל שהגוף שלנו יהיה עסוק בבניית השריר, הוא ישרוף יותר קלוריות. הנה כמה חוקים ששווה לכם לנסות ליישם:

1. עד החג - עשו לפחות 2 אימוני כוח עצימים שעובדים על כל שרירי הגוף. נסו לוותר על המנוחות ולעבוד בדופק גבוה על מנת להגביר שריפת שומן.

2. בחג - בערב החג אנחנו יושבים שעות מרובות לצד שולחן שכל הזמן יש בו אוכל. במקום להתרכז באוכל, התרכזו ביושבים לידכם, התנדבו לעזור לפנות את הכלים והיו כמה שיותר פעילים. אם לא קוראים את ההגדה - אתם זזים. שחקו עם הילדים הקטנים, הרימו אותם על הידיים והתנדבו לקחת אותם לטיול רגלי לאחר הארוחה.

3. אחרי החג - ביום שאחרי החג צאו לאימון אירובי ארוך של מעל שעה וחזרו לאימוני הכוח העצימים בלי המנוחות שגורמים לגוף לשרוף יותר שומן.

4. במקום לקבוע עם החברים והמשפחה מפגשי ארוחות, קבעו מפגשים ספורטיביים, טיולים רגליים או על אופניים, והביאו את האוכל אל הטיול, אך שזה לא יהיה העיקר.

5. תנסו לא להגיע למצב שבו אתם מתפוצצים בארוחות, כי אלו המצבים שיקשו עליכם להתאמן גם בימים שאחרי.