פרכיות אורז. לא מה שחשבתם, אינסטגרם

הדבר המבאס שלא ידעתם על פרכיות אורז

  • פורסם ב:
  • 27/03/2018 13:36
  • |

פסח בפתח, ומעבר לעודף הארוחות שלפנינו, המאכלים הכבדים והקלוריות, גם הלחמים שהורגלנו אליהם נלקחים מאיתנו, ובמקומם אנחנו מקבלים את מכת המצות שעולות לנו לא מעט קלוריות ובנוסף, לא תמיד משביעות או מספקות. אז איך שומרים על המשקל והגזרה?

"המצה בצורתה המסורתית, דלה מאוד בסיבים ובנוזלים ועל כן לא ממש משביעה, למרות שמכילה מספר לא מבוטל של קלוריות השווה ל-2 פרוסות לחם. תוסיפו על זה תחושת נפיחות, גזים ועצירות וקיבלנו תחושת תיסכול פוטנציאלית לימי החג ולימים הבאים אחריו", טוענת התזונאית הקלינית שירי נקש.

באיזו מצה לבחור?

"אם כבר מצה, העדיפו את זו מהחיטה המלאה או השיפון, העשירה בסיבים, בתוספת שתיה מרובה של מים. ובכלל המעיטו באכילת מצות". 

 מצות. כמה קלוריות הן יעלו לנו?

מצות. כמה קלוריות הן יעלו לנו?(פוטוליה )

 

פרכיות במקום מצות? לא בטוח

רבים מאיתנו מוותרים על המצות בחג, ומחליפים את המצות בפרכיות אורז כדי לנסות לשמור על המשקל. טעות חמורה לפי נקש. "צר לי לאכזב. פריכית אורז אחת אומנם בעלת מידה קלורית מועטה, אבל מי יכול לעצור באחת או בשתים?! אלא שהבעיה המרכזית היא לא הקלוריות אלא העובדה שהאינדקס הגליקמי של פריכיות אורז גבוה מאוד, שזה אומר עליה חדה מאוד ברמת הסוכר שגוררת לאחריה ירידה חדה. 

המשמעות היא בסופו של דבר אתם מכניסים מזון פחות איכותי בהרכבו ואכילה שגוררת רעב ולא שובע. אז מה כן? נצלו את ימי החג שבהם החיטה מחוץ לתחום לאכילת פירות, ירקות, חלבונים איכותיים, קטניות (לאלו שיכולים) ואת ימי החופשה נצלו להפעלת הגוף ולשתייה מרובה".