טיפולים ללא הזרקות, ביג סטוק

טיפולים אסתטיים ללא ניתוח (שיטות, חומרים וטיפים)

מגמת הטיפולים האסתטיים שאינם כוללים פרוצדורות כירורגיות הולכת ומתפתחת משנה לשנה. האם האפשרות של טיפולים קוסמטיים ללא ניתוח וללא חיתוכים טובה מכדי להיות אמיתית?

ביקור אצל מנתח פלסטי כבר אינו הדרך היחידה להחזיר את הגלגל לאחור ולקבל את המראה שאת מחפשת.
טיפולים שקיבלו את ההגדרה "הרמת פנים בהפסקת צהריים" מבטיחים ומספקים מראה פנים צעיר, בריא וטבעי יותר – בלי ניתוח כלל, ללא הרדמה וללא אשפוז.


הכוונה היא לטיפולים קוסמטיים מתקדמים וחדשניים המציעים תוצאות מעולות, אך ללא ההליך הפולשני והמסובך של ניתוח פלסטי.


היום באמת ניתן להוריד מהמראה החיצוני כמה שנים בטיפול יחסית מהיר ובמרפאת יום, ללא ההוצאות הגבוהות של ניתוחים, ללא הכאבים וללא ההיעלמות הזמנית מהחברה.

פנינו לד״ר אלי כלב, מומחה לרפואה אסתטית שהחל את דרכו בתחום כרופא-כירורג לפני כמעט 30 שנים וכיום מתמחה בטיפולים אסתטיים ללא ניתוח. יחד עם ד״ר כלב אנו צוללים לעומקו של מעיין הנעורים (הלא כירורגי...) כדי לספר לך כל מה שיש לתחום להציע כיום.

קצת על תהליך ההזדקנות והקשר למצב עור הפנים

תהליך ההזדקנות גובה את מחירו בכמה דרכים, למשל קווי הבעה בפנים, אובדן רקמת שומן באזורים "אסטרטגיים" ואסתטיים, אובדן מבנה עצם, פעולת כוח המשיכה על העור והרקמות וגם אחד ההיבטים המהותיים ביותר, נזקי שמש.
רופאי עור אומרים כי 75% ממה שאתן רואות במראה בגילאי 50-60 נובע מנזקי שמש.

״אין טיפול קוסמטי-אסתטי אחד המטפל בכל בעיות העור ותהליכי ההזדקנות ואשר עובד באותה מידה על כל האנשים״ מסביר ד״ר כלב, ״כך שגורם מקצועי מהתחום הקוסמטי עשוי להמליץ על יותר מטיפול אחד: למשל חומרים מרפי שרירים לקמטים במצח, חומרי מילוי לקמטוטים באזור האף והשפתיים, חומרים מחליפי נפח שאבד וטיפולי פילינג למיניהם לקמטים עדינים ושיפור מרקם העור.״

לפני הכל: מה צריך וחשוב לדעת?

 • לא קיים דבר כזה "מתיחת פנים ללא ניתוח". יש טיפולים לא ניתוחיים של החלקת עור, הידוק ומיצוק העור, חומרי מילוי ונפח והליכים להפחתת קמטים המנסים לדמות את תוצאות מתחית הפנים המוכרת. אך יש להבין כי אין טיפול לא ניתוחי אשר יספק לך את אותן תוצאות מתיחה אגרסיבית כמו ניתוח מתיחת פנים. טיפולים ללא ניתוח מספקים מראה רענן, צעיר וגם טבעי יותר, אך אין לצפות לניסים מבטלי כוח כבידה.
 • הליכים אלו מיועדים בעיקר למטופלות בגילאי 30-50, עם עור יחסית במצב סביר ואשר מוכנות להגן עליו מפני השמש.
 • ישנם הליכים הכוללים מידה מסוימת של כאב ואי נוחות וחלק מהטיפולים בכל זאת יותירו מראה זמני כאילו נשרפת בשמש או נעקצת ע"י דבורה, כך שתיתכן תקופת החלמה שבה תסתתרי בבית. ככל שהנזק הראשוני לעור רב יותר, כך ההשפעה ארוכת הטווח תהיה טובה יותר.
 • התוצאות של הליך לא כירורגי לא תישארנה למשך זמן ארוך כמו ניתוח מתיחת פנים.
 • המקצועיות חשובה – כדי להשיג תוצאות איכותיות ונכונות יש חשיבות לבחירה בגורם מקצועי ומנוסה בתחום הטיפול אותו את מבקשת לעבור.
 • כל הליך רפואי או קוסמטי כולל גם סיכונים לנזק זמני או אפילו קבוע, יש לזכור זאת ולקחת זאת בחשבון בעת קבלת ההחלטה על הטיפול.
 למרות הפתרונות המתקדמים אין דרך לעצור לגמרי את תופעות ההזדקנות

למרות הפתרונות המתקדמים אין דרך לעצור לגמרי את תופעות ההזדקנות( ביג סטוק)

 

מה האפשרויות העומדות בפנייך?

חומרי הזרקה:

חומרי מילוי לעור - Dermal fillers

הזרקת חומרי מילוי מתחת לשכבה העליונה של העור ממלאת קמטים עמוקים ומוסיפה חזרה נפח במקומות בהם הוא ירד, למשל קמטוטים באזור שבין האף לשפתיים ("קווי חיוך" או "קווי צחוק").
חומרי מילוי אלה יוצרים למשל שפתיים מלאות יותר ומרפדים מחדש לחיים בעלות מראה חלול ונפול, כך גם לגבי אזור העיניים. בניגוד ליישום של החלקה או הידוק של העור בלבד, חומרי מילוי תת עוריים משנים את פרופיל הפנים כך שתיראי צעירה יותר.

בעבר, קולגן היה חומר המילוי הנפוץ ביותר, אך כיום ועם התקדמויות טכנולוגיות ורפואיות החומצה ההיאלורונית הפכה לפופולארית ונפוצה יותר – עם מותגים כגון רסטילן (Restylen) או ג'ובדרם (Juvederm).


השפעתה של חומצה היאלורונית נשמרת לתקופה של בין 6 חודשים לשנה – אם כי טיפול באזורים בפנים אשר זזים פחות יספק תוצאות לזמן ארוך יותר לעומת טיפול באזורים הזזים הרבה, כמו השפתיים.


קיימת נטייה לקבלת תוצאות טובות יותר עם כל טיפול חוזר הנעשה באותו אזור. קיימות גם עדויות מדעיות המראות כי הזרקת חומצה היאלורונית יכולה לייצר אפקט אנטי אייג'ינג קבוע יותר בעקבות עידוד יצירת קולגן בעור.

חומרי מילוי סינטטיים כמו Radiesse נותנים תוצאות לזמנים ארוכים יותר (12-18 חודשים). הסיכונים העיקריים המקושרים לחומרים אלו הם גושים הנוצרים מתחת לעור ואשר יש להסירם בניתוח, או שינויים במבנה העור אשר מתרחשים עם הגיל ומשאירים סימנים מוזרים וחריגים היכן שחומר המילוי נמצא.

ולבסוף, ישנם טיפולי העברת שומן אשר במסגרתם מוציאים שומן גוף של המטופלת עצמה, השומן עובר עיבוד מתאים ואז מוזרק באופן ממוקד מאוד לאזורים המתאימים בפנים. הליך זה פחות נפוץ ובעוד שלעיתים טיפול זה יכול לספק תוצאות שיחזיקו מעמד אפילו 5-10 שנים, השומן עשוי לא לשרוד כ"כ הרבה זמן ולהיספג חזרה לרקמות הגוף.

 חומרי הזרקה - הדרך הפופולרית בעולם להעלמת קמטים

חומרי הזרקה - הדרך הפופולרית בעולם להעלמת קמטים( ביג סטוק)

 

חומרים מרפי שרירים

הזרקת החומר בוטוליניום טוקסין (שמות המותגים כוללים את בוטוקס ודיספורט) גורם ל"שיתוק" זמני של השרירים אליהם החומר מוזרק. זה מונע מהעור מעל לשרירי ההבעה האלו להתקמט כלפי מעלה וכך נעלמים הקמטים שלפני כן היו נראים לעין.


טיפול זה עובד רק על מה שנקרא "קמטי הבעה", למשל קמטים אנכיים ומאוזנים במצח. הטיפול מחליק את הקמטים ומונע מהם להפוך ליותר בולטים לעין.
הטיפול לא יעשה דבר לנזקי שמש בעור או לקווים וקמטים אשר נגרמו מהזדקנות טבעית, למשל קמטים באזור האף והפה (Nasolabial).

טיפולים אלו כוללים שימוש בחומרים המחייבים מרשם ולא כל אחד יכול לרכוש אותם, אך כן אפשרי לגורמים מקצועיים שאינם מתחום הרפואה להשיג ולהזריק בוטוקס או את המותגים האחרים, עם השלכות פוטנציאליות קשות מאוד במקרה שמשהו משתבש במהלך הטיפול. רצוי שאת הזריקות אלו יבצע רק איש מקצוע רפואי מיומן ומנוסה – ובוודאי שלא לעבור אותן ב"מסיבת בוטוקס".

תהליך ההזרקה עצמו הוא לרוב נטול כאבים או אי נוחות מהותית, אך לא ניתן לשכב או לשפשף את האזור המטופל למשך כמה שעות – זאת כדי למנוע מהחומר להתפשט לאזורים אחרים.

ההשפעה מגיעה לתוצאות מלאות לאחר כמה ימים ובאופן התחלתי הטיפול יחזיק מעמד למשך כמה חודשים – כאשר ההשפעה ממושכת יותר לאחר כל טיפול חוזר.

תופעות לוואי אפשריות כוללות למשל עפעף עליון נפול או צונח במקרה בו החומר הוזרק נמוך מדי במצח, זה יכול להימשך כמה שבועות. כמו כן, כאשר גורם מקצועי איכותי מבצע את ההליך, תוכלי להימנע מהמראה הקפוא הידוע לשמצה של טיפולי הבוטוקס.

המסת שומן:

חומצת דאוקסיכוליק (Dioxycholic Acid) היא כימיקל הנמצא בגוף באופן טבעי והיא מפרקת שומן המגיע מהתזונה במערכת העיכול. ניתן כיום להזריק את החומר הזה למיקומים רלוונטיים בגוף כדי לצמצם את שומן הגוף באזורים קטנים.
בחו"ל פיתרון זה זמין תחת שם המותג בלקירה או קייבלה (Belkyra / Kybella). כרגע הטיפול מאושר לשימוש לצורך הפחתת השומן הנמצא מתחת לסנטר ואשר אחראי לסנטר הכפול שרבות חוששות מפניו.

התוצאות יכולות להיות טובות, עם פחות שומן מתחת לסנטר וכמו כן יכולה להתרחש גם תופעה של מיצוק והידוק העור, למרות שזה תלוי בתגובה הפרטנית של כל מטופלת.
יש צורך בזריקות מרובות על פני כמה פגישות טיפול כדי לייצר השפעה נראית לעין ותיתכן נפיחות משמעותית לאחר הטיפול. תופעת לוואי אפשרית נוספת היא נזק לעצב הלסת התחתונה, מה שעשוי לגרום לחיוך עקום למשך זמן מה.

"מתיחת" פנים נוזלית:

שימוש משולב עם מרפי שרירים וחומרי מילוי בעור נקרא מתיחת פנים נוזלית (Liquid Face-Lift). ההשפעה מקיפה יותר ונשמרת למשך 1-2 שנים.

טיפולי עור:

פילינג עמוק (כימי)

חומצות, כגון חומצה גליקולית, חומצה לקטית או חומצה טריכלורואצטית, מיושמות על העור ובכך מסירות את השכבה העליונה ביותר, מה שגורם לתאי העור המתים להתקלף מפני השטח.
בריכוזים גבוהים יותר, נוצר עור חדש, מהודק ומתוח יותר עקב עידוד ייצור הקולגן כתגובה לפציעת העור בתהליך הטיפולי.

טיפול פילינג כימי יכול לסייע בהפחתת קמטים עדינים, צלקות קטנות, נזקי שמש, פיגמנטציה ושינויים בצבע הפנים. ככל שהפילינג חזק ועמוק יותר, כך ההשפעה תהיה דרמטית וארוכת טווח יותר. טיפולי פילינג כימי חזקים במיוחד (ריכוזים של מעל 30%) רצוי שיבוצעו ע"י אנשי מקצוע רפואיים ולא ע"י קוסמטיקאיות.

טיפול פילינג כימי עשוי ליצור עקצוצים ותחושת כוויה בעור, לכן בהליכים חזקים יחסית בהחלט יתכן כי שימוש בחומר מאלחש יסייע בצמצום אי הנוחות. פעולות לאחר טיפול פילינג חזק יכולות לכלול חבישות וההחלמה יכולה להימשך כמה שבועות.
שימוש בחומצות עדינות יותר יכול לגרום לאדמומיות מסוימת בעור וקילופי עור בשבוע הראשון, עם אפשרות להופעת גלדים או סדקים עד להחלמה מלאה.

ההשפעה האסתטית של פילינג חזק יותר יכולה להישמר לתקופה של כשנתיים, אך זה תלוי כמובן בחוזק החומצה שנעשה בה שימוש ובתגובה הפרטנית של כל מטופלת. כיום מקובל לבצע סדרת טיפולים עדינים יותר במקום פילינג אגרסיבי מאוד בטיפול בודד. פילינג כימי עדין יכול להצריך טיפולי "אחזקה" כל כמה חודשים.

 פילינג לעור הפנים

פילינג לעור הפנים( ביגסטוק)

 

גלגלות מחטים עוריות Dermal Rolling

טיפול לעידוד יצירת קולגן באמצעות גירוי תוך עורי, הכולל שימוש בגלגלות מחטים מיוחדות וייעודיות. הטיפול כולל מעבר על עור הפנים עם גלגלת שעליה מחטים זעירות, כאשר המחטים לא חודרות עמוק לתוך העור אך כן חודרות מספיק כדי לייצר גירוי מתאים שגורם בסופו של דבר למראה עור בריא, רענן, מוצק וצעיר יותר.
הנזק המבוקר הנגרם ע"י המחטים הזעירות מעודד את ייצור חלבון הקולגן בעור, מה שתורם משמעותית לשיפור מראה ובריאות העור.

ההליך משמש בהצלחה לטיפול בצלקות, בייחוד צלקות כתוצאה מאקנה, כמו כן הוא יעיל מאוד לקווים וקמטים עדינים. לעיתים טיפול זה ישולב עם טיפול בגלי רדיו כדי להגדיל ולהעצים את ההשפעה ואת עידוד ייצור הקולגן בעור. בנוסף לגלגול המחטים על העור, לרוב נמרחים קרמים טיפוליים מיוחדים בסיומו של ההליך.

כלל אצבע הוא שככל שהמחט ארוכה יותר, כך הנזק לעור רב יותר (כמו גם הכאב ואי הנוחות המסוימת) וכך גם ההשפעה האסתטית החיובית רבה יותר בסופו של דבר.

למרות שניתן לרכוש יחסית בזול גלגלות מחטים כאלו, שימוש לא נכון או מחטים לא מתאימות עשויים בהחלט לגרום לנזק. לכן רצוי לבצע את הטיפול אצל גורם מקצועי מיומן ומנוסה ועם הציוד המדויק ביותר עבורך.

 גלגלות מחטים עוריות

גלגלות מחטים עוריות(ביגסטוק )

 

מזותרפיהMicrodermabrasion

טיפול נוסף הכולל פציעה מבוקרת של שכבת העור העליונה כדי לייצר תגובת החלמה אשר תייצר עור חדש, בריא ואסתטי יותר. בשיטה זו נעשה שימוש במכשור קוסמטי מיוחד ובעזרת גבישים עדינים וזעירים מסירים תאי עור מתים ושכבה עליונה דקיקה של עור הפנים.

הטיפול יכול לסייע לצמצם את הופעתם של קווים וקמטים עדינים  והוא משפר את מרקם העור, אך אין לצפות להשפעת אנטי אייג'ינג מהותית במיוחד. לרוב הוער יהיה אדמומי ונפוח מעט בשעות שלאחר הטיפול.

 מזותרפיה - אחת השיטות הטובות בעולם

מזותרפיה - אחת השיטות הטובות בעולם(ביגסטוק )

 

לייזר וטיפולים דומים:

טיפולי עור לא ניתוחיים רבים המשמשים לצורך מיצוק וחידוש העור עושים שימוש בחום כדי לייצר פציעה מבוקרת בשכבת העור העליונה ובשכבות שמתחתיה, מה שגורם לגוף להגיב בייצור קולגן באזור המטופל.

הייצור המוגבר של הקולגן החדש מעבה את העור ומוסיף לו "עסיסיות" וחיות, מפחית את הנראות של קמטוטים, צלקות אקנה וסימני מתיחה. מכשירי לייזר קוסמטיים מסוימים פועלים על פני שטח העור וגם בשכבות העמוקות יותר ויש להם רקורד ביצועים טוב יותר. אורך הגל של הלייזר קובע עד כמה עמוק הוא חודר לתוך העור.

טיפולי לייזר משמשים לצמצם קווים וקמטים עדינים יחסית ולשיפור גוון, מרקם, הידוק ומראה העור. הם פחות יעילים עבור קמטים עמוקים מאוד (כגון קמטים בין האף לשפתיים). ישנם טיפולי לייזר רבים הזמינים בשוק ואלו מסווגים לרוב לפי דפוס הפציעה המבוקרת הנוצרת בעור, עומק החדירה שלהם והאם הם הורסים או פשוט מחממים את הרקמה.

 • לייזר מתמשך הוא טיפול המטפל באזור שלם של עור, בעוד שטיפול לייזר מקטעי (fractional) חודר לעור בדפוס של טורים מיקרוסקופיים המשאירים רקמות היקפיות בריאות ללא פגע.
 • לייזר אבלטיבי (Ablative laser) הורס את הרקמה, אשר מוחלפת ברקמה חדשה ובריאה. זאת בעוד שמכשירי לייזר לא אבלטיבי מחממים את הרקמה כדי לעודד ייצור קולגן אך משאירים את רקמת העור לא פצועה.

בקיצור, גם בטיפולי לייזר, ככל שהפציעה המבוקרת רבה יותר כך השפעת הטיפול רבה ומשמעותית יותר – כאשר ה"מחיר" של זה הוא זמן החלמה ארוך יותר וסיכון מוגבר לתקלות טיפוליות. לטיפול לייזר לא אבלטיבי ההשפעה העדינה ביותר, כאשר אחריו נמצא טיפול לייזר אבלטיבי-מקטעי ובראש טיפולי לייזר אבלטיבי-מתמשך אשר הינם היעילים ביותר.

 • טיפול לייזר לא אבליטיבי דורש הרדמה שטחית של פני העור. העור שלך יהפוך אדום למשך כשבוע ויתכן שגם תיווצר נפיחות קלה וקילופי עור.
  סביר להניח שתזדקקי לכמה טיפולים עם רווח של כמה שבועות ביניהם להשגת תוצאות מיטביות. בתרחיש הטוב ביותר, ניתן לראות שיפור מיידי וגם שיפור מתמשך לתקופה של 2-3 החודשים הבאים.
 • טיפול לייזר אבלטיבי-מקטעי משפיע על פני שטח העור ועל השכבות העמוקות יותר, מה שמביא לתקופת החלמה ארוכה יותר, עם אדמומיות ונפיחות למשך כשבועיים. גם כאן יתכן ותצטרכי יותר מטיפול אחד להשגת תוצאות מלאות.
 • טיפול לייזר אבלטיבי-מתמשך עשוי להצריך שילוב של אלחוש מקומי ומשככי כאבים סיסטמיים. ההחלמה מצריכה שבוע מנוחה בבית ומחוץ לשמש תוך שמירה על העור הפצוע לח.
  העור עשוי להיות אדום למשך כמה שבועות לאחר הטיפול. יש צורך רק בפגישת טיפול אחת בכל פעם.

השפעות ארוכות טווח אפשריות של הליכי לייזר אבלטיבי יכולות להיות אדמומיות מתמשכת, הצטלקויות, שינויי פיגמנטציה וזיהומים – למרות שהסיכונים מצטמצמים עם לייזר מקטעי וכאשר מטפלים מנוסים מבצעים את הטיפול.
רופאים ממליצים נגד טיפולי לייזר לאנשים בעלי זיהום הרפס פעיל, אנשים שהשתמשו לאחרונה בתרופה איזוטרטינואין מערכתית או אנשים בעלי עור כהה.

 טיפול עור במכשירי לייזר

טיפול עור במכשירי לייזר(ביגסטוק )

 

טיפולי הבזקי אור חזקים - IPL – Intense Pulsed Light

טיפולי ה-IPL הפופולאריים עושים שימוש בהבזקי אור חזקים במיוחד כדי לחמם את שכבות האפידרמיס והדרמיס (שכבות עור), מה שמעודד ייצור קולגן. אלו טיפולים מצוינים לשיפור את גוון ומרקם העור, כמו גם תיקון נזקי פיגמנטציה וכתמים.
לטיפולים עשויה להיות השפעה פחותה על קמטים. לרוב מומלצת סדרה של 3-6 טיפולים, עם טיפולי "אחזקה" כמה פעמים בשנה או מעת לעת, בהתאם לצורך. השיפור הינו הדרגתי, כך שיתכן וידרשו כמה סבבי טיפול להשגת תוצאות נראות לעין.

צורות האנרגיה השונות המשמשות מכשירי טיפול קוסמטיים אלו חודרות מתחת לפני השטח של העור, מייצרות חום אשר גורם לחלבון הקולגן להתכווץ ולקולגן חדש להיווצר. במקרים הטובים ביותר ועם מכשור איכותי, טיפול IPL מהדק את העור ומשפר מהותית את מראהו.


הטיפול מיועד בעיקר לאנשים בגילאי בשנות ה-40 וה-50 לחייהם, עם עור במצב בינוני של קמטים, עור נופל ונזקי בלאי שונים. טיפולים אלו מוכרים בתור הפשרה האידיאלית להורדת כמה שנים ממראה הפנים אך ללא האגרסיביות של טיפולים אחרים ובהחלט ללא המורכבות, העלות ומשך ההחלמה בהשוואה לניתוחים פלסטיים בפנים.

אך מומלץ לא לפתח ציפיות גבוהות מדי בהקשר לטיפולי IPL אלו. רופאים מומחים בתחום מציינים כי הטכנולוגיה הזו עדיין יחסית צעירה וחדשה ולכן התוצאות משתנות מאדם לאדם ועוד לא יודעים ליישם את מלוא הפוטנציאל שכנראה טמון בטכניקה זו.

גם במקרים של תוצאות מיטביות בטיפולי IPL, הם לא מרימים שרירים או מייצרים שינוי מהותי כמו מתיחת פנים ניתוחית למשל. הטיפול אינו מתקן נזקי שמש ואינו מפחית שקעים הנגרמים מאובדן שומן טבעי המתרחש עם העלייה בגיל. מסיבות אלו הטיפול מיושם במקרים רבים בשילוב עם טיפולים אחרים כגון הזרקת חומרי מילוי או טיפולי לייזר או פילינג כימי.

ההליך עצמו במסגרת טיפול IPL כרוך באי נוחות מסוימת ויתכן שתזדקקי לאלחוש מקומי. תיתכן אדמומיות מסוימת לאחר הטיפול, אשר ניתן להסוות בעזרת מייק-אפ. נדיר לחוות נפיחות, פציעות או כאבים. יכול להיות שיהיה אפקט מיידי של הידוק ומיצוק העור, כאשר סיבי הקולגן מתכווצים, אך התוצאות המלאות דורשות כמה חודשים עד להשפעה מירבית, תוך הצגת שיפור מתמיד בעוד שייצור הקולגן בעור גובר.

 טיפול באמצעות אור

טיפול באמצעות אור(ביג סטוק )

 

טיפולים נוספים מבוססי חום:

 • טיפול בתדר רדיו: (מותג הטיפול הנפוץ ביותר הוא Thermage) טיפול המצריך פגישה טיפולית אחת בלבד והתוצאות מחזיקות מעמד מספר שנים. ניתן לבצע טיפול פנים מלא או רק לחלק מהפנים.
 • טיפול אולטרה-סאונד: לרוב טיפול אחד מספיק להשגת תוצאות נראות לעין. משפרים את מראה העור באמצעות שימוש באולטרה-סאונד ומכשור אסתטי ייעודי.
 • טיפול אינפרה-אדום: לרוב מצריך 2-3 טיפולים, באמצעות תדר מיוחד של אור אינפרה-אדום משפיעים על מבנה ומראה העור להשגת מראה בריא, רענן וצעיר יותר.

מכשירי אנטי אייג'ינג אישיים בטכנולוגיית LED

 ישנם כיום בשוק המכשור האסתטי האישי כמה מכשירי LED המיועדים לשימוש ביתי. רופאי עור מעידים כי יתכן ויש למכשירים אלו השפעה מסוימת, אך זו לא תהיה מהותית וטובה כמו במכשור רפואי מקצועי ובמסגרת שירותים קוסמטיים מקצועיים.
בעוד שמכשירים אלו נוחים לשימוש ויחסית זולים, בהשוואה לטיפולים קליניים, הם עשויים לצרוך די הרבה זמן, במיוחד כי יש לחזור על הטיפול באופן תדיר (יומיומי במקרים רבים) כדי לראות תוצאות כלשהן. רוב האנשים פשוט מוותרים בשלב כלשהו, לפי גורמי המקצוע.

הכר את המומחה: בחירת הרופא המטפל שלך

הנה כמה נקודות ונושאים שכדאי לקחת בחשבון כאשר את בוחרת רופא או מרפאה עבור טיפול לא ניתוחי לשיפור והצערת עור הפנים.

 • הכשרות והסמכות: באופן אידיאלי, חפשי גורם מקצועי אשר עבר את ההכשרות המתאימות ואשר מחזיק בהסמכות הרפואיות/מקצועיות הרלוונטיות.
 • ניסיון: בררי לגבי הניסיון של הרופא או המרפאה הקוסמטית, כמה זמן הם מבצעים את הטיפול הרלוונטי וכמה פעמים ביצעו אותו.
 • עלויות: כמובן שיש לברר מראש את עלויות הטיפולים ואת אפשרויות התשלום.
 • "כימיה" אישית: חשוב שתרגישי נוח מול הרופא והצוות המטפל, כך שיש לתת דגש על הכימיה הבינאישית במהלך פגישות הייעוץ והתחושה הכללית המתקבלת מהגורם המטפל.

הכה את המומחה: שאלות מומלצות לרופא המטפל לגבי הטיפול שלך

 • במה הטיפול כרוך וכמה זמן הוא ייקח?
 • כיצד איראה מיד לאחר הטיפול? האם אצטרך זמן מנוחה או חופש מהעבודה?
 • האם ישנם סיבוכים המקושרים לטיפול המסוים הזה? מהן תופעות הלוואי האפשריות?
 • האם יהיה עלי להשתמש בתכשירים מיוחדים וייעודיים לאחר הטיפול ועבור תהליך ההחלמה המיטבי?
 • כמה פגישות טיפול נדרשות להשגת תוצאות טובות?
 • במידה ויהיו סיבוכים או הטיפול לא יצליח, כיצד תטפל בנושא? כמה זמן השפעת הטיפול נשמרת ובאיזו תכיפות עלי לחזור לטיפול חוזר ולשמירת התוצאות?
 בחירה נכונה של הרופא המטפל תשפר את התהליך והתוצאות

בחירה נכונה של הרופא המטפל תשפר את התהליך והתוצאות( ביגסטוק)

 

חשיבות המחקר האישי לגבי טיפולים קוסמטיים, לצד ייעוץ מקצועי אמיתי

כמו לגבי כל הליך רפואי, חשוב לבצע מחקר אישי לגבי טיפולים שאת מעוניינת לעבור ו/או לגבי בעיה אסתטית המפריעה לך. ישנם מקורות מידע רבים, כולל מידע מהימן ועדכני מרופאים ואנשי מקצוע בתחום הרפואה האסתטית והמכשור הקוסמטי.
אך כמובן שיש לקחת את הדברים שאתם מוצאים ברשת במידה מסוימת של עירבון מוגבל, בעיקר בשל ההיצע העצום של המידע והעובדה שלעיתים ניתן "ליפול" על מידע שאינו מדויק במקרה הפחות גרוע או פשוט שגוי לגמרי במקרים הגרועים יותר.

קחי בחשבון שישנם טיפולים שלוקח זמן עד שהם מספקים תוצאות מלאות ואופטימאליות וכמו כן שיש שונות באופן בו כל מטופלת מגיבה לטיפולים השונים. כך למשל טיפולים המעודדים ייצור קולגן מגיעים לשיא כחצי שנה אחרי הטיפול, לכן תמונות מוקדמות יותר עשויות שלא לעשות צדק עם הטיפול בכללותו ועם התוצאה שבסופו של דבר אותה מטופלת חוותה.

מומלץ כמובן להתייעץ עם רופאים ואנשי מקצוע מהתחום, להעלות חששות, לשאול שאלות, לבצע תיאום ציפיות ולהבין אלו טיפולים זמינים מבחינת המקרה האישי שלך.