ארוחת בוקר, אינסטגרם

הדברים האיומים שלא מספרים לכם על ארוחות בוקר

אם חשבתם שארוחת הבוקר המסורתית שמגישים לכם בבתי קפה ומסעדות היא בריאה ודיאטטית, תחשבו טוב, כי היא עלולה להיות מסוכנת למשקל שלכם בטווח הארוך. מה כן לאכול בבוקר?

ארוחת בוקר בבית קפה, מלון או מסעדה, היא מפתה ומפנקת לרוב, רק שהטעות הנפוצה ביותר היא לחשוב שארוחות אלו יעזרו לנו לרזות או שהן בריאות לנו. הדיאטנית הקלינית שירי נקש טוענת שארוחת בוקר כזו עלולה להגיע ל-600 קלוריות ומעלה, לכמויות מכובדות של סוכרים ושומנים דרך המיצים הממותקים, הלחם שרק נראה לנו בריא, הממרחים עתירי השומן, הביצים, ובעיקר - דרכי ההכנה של הביצים.

הנה כמה טיפים שיעשו לכם סדר בכל מה שקשור לארוחות בוקר:

1. אל תתביישו לשאול - התיישבתם במסעדה ואתם מתלבטים מה להזמין? תשאלו אם השקשוקה הירוקה מכילה גם חמאה ושמנת (זה עלול לעלות לכם ביוקר). אל תפחדו ואל תתביישו לשאול מהם מרכיבי המנות.

2. תגברו בחלבון - אם אתם מכינים לעצמכם חביתה בבית, השתמשו בביצה אחת שלמה, ותתגברו אותה בעוד חלבון אחד או שניים, להגברת תחושת השובע. הוסיפו לחביתה גם ירק ירוק.

ארוחת בוקר

ארוחת בוקר( אינסטגרם)

 

3. סחוט או קנוי - אל תשכחו לשאול אם המיץ שהזמנתם או סחוט במקום או שהוא קנוי. ותמיד תעדיפו לאכול את הפרי בשלמותו שמכיל סיבים וערכים תזונתיים גבוהים יותר.

4. בחרו בלחם מלא ובלחם שיפון על פני לחמים לבנים.

5. החליפו בין ארוחת הבוקר לערב. בבוקר הארוחות שלנו לא אמורות להיות כבדות כל כך, טוענת נקש.

6. בחרו בבוקר בארוחה בינונית שמכילה חלבון ופחמימה כמו למשל יוגורט ודגני בוקר המכילים סיבים ללא תוספת סוכר או בפרוסת לחם עם ביצה.

7. ניתן להתפנק מדי פעם במסעדות בארוחת בוקר גדולה, רק זכרו לא להפוך אותה לדבר שבשגרה, אחרת המשקל שלכם ידבר בהתאם.

קרדיטים: צולם במסעדת חצר גולדמן. איפור: איפור: אלינור פורטל לחברת יוסי ביטון, במוצרי B Cosmic, צילום ועריכה: תומר רותם