אפרת קסוטו לאלון ליבנה, אינסטגרם

התכשיטים המרגשים של שבוע האופנה

היום הראשון של שבוע האופנה נפתח בתצוגה של אלון ליבנה עם התכשיטים של אפרת קסוטו, רק שמרוב שהתכשיטים בלטו, כמעט שלא שמנו לב לבגדים. ראיון מעורר השראה עם אפרת

במוצ"ש האחרון, נפתח שבוע האופנה הישראלי באירוע גאלה גדול של פנדורה, אליו הגיחו הסלבס במדי כסף וזהב, בהשראת הקולקצייה החדשה, ונדמה שבשבוע האופנה 2018, ההתעסקות בתכשיטים היא דומיננטית מתמיד. עם זאת, ולמרות שיתופי הפעולה המסקרנים בין המעצבים לתכשיטים, לא ראינו שום דבר מסעיר כמו בבוקר הראשון של שבוע האופנה, בו אלון ליבנה הציג בשיתוף פעולה מחונן יחד עם המעצבת אפרת קסוטו.

יחד עם אחיה אמיר קסוטו, עמלו השניים על קולקציית תכשיטים בועטת, שניסתה להתאים את עצמה אל רוח הקולקציה של ליבנה, כשבסופו של דבר יצרו קולקצייה שהיא יצירת אומנות בפני עצמה. "את קולקציית התכשיטים עיצבנו בהתאם לקולקציית הבגדים שעיצב אלון, בהשראת דיוויד בואי ותרבות הרוק פופ של שנות ה90". מספרת אפרת. "עיצבנו ויצרנו תכשיטים אדג׳יים בסגנון פאנק עתידני ובאווירת הסאדו. היה לנו חשוב שלתכשיטים תהיה אמירה אופנתית והם לא יראו כמו תכשיטי פאנק קלאסיים, ולכן בכל תכשיט יש טוויסט גלאמי שלנו".

איך נוצר החיבור שלכם עם אלון?

"החיבור עם אלון נוצר לפני הרבה שנים, ואפשר לומר שאנחנו מקיימים מעבר לחברות ביננו, שת״פים על בסיס קבוע. עבדנו יחד על קולקציות אופנה רבות שלו, בארץ ובניו יורק וגם בעבודה עם כלות. לפני כמה שנים עיצבנו ביחד קולקציית תכשיטים שהיתה עשויה כולה מעצמות, שהיתה הצלחה מסחררת. אלון הוא חבר טוב, אנחנו מבינים את הראש אחד של השני בלי לדבר יותר מדי. את קולקציית התכשיטים הספציפית הזאת עיצבנו מרחוק כשהוא בניו יורק ואנחנו פה בת"א.

איך התחלת לעצב?

"התחלתי לפני כ-15 שנים, כחלק מתחביב שנעשה מתוך אהבה ותשוקה ליצירה. מאז שאני זוכרת את עצמי, הייתי מבלה שעות בחנויות יצירה וחרוזים ומכינה לעצמי שהתכשיטים מה שהוביל לפתיחת דוכן במהלך לימודי הפסיכולוגיה שלי בשוק המעצבים בדיזינגוף סנטר. ההצלחה בדוכן הקטן והחמוד הזה הייתה מפתיעה, והבנתי שאני זקוקה לשותף שיוכל שיוכל להרים ולנהל את הדבר הזה, ואמיר אח שלי היה הבחירה המושלמת לזה".

 אפרת קסוטו

אפרת קסוטו( פרטי)

 

מה מניע אותך בכל יום מחדש?

"אמיר ואני דואגים להיות כל הזמן בהתפתחות, בגדילה, ובלמידה. אנחנו כל הזמן עובדים על פרוייקטים חדשים, בשת"פיםעם מעצבים מעוררי השראה מהתעשייה,מה שמפיח בנו כל הזמן אנרגיה חדשה של יצירה. אנחנו כל הזמן מאותגרים ובהפרייה מחשבתית ויצירתית". 

יש לך פחד מכישלון?

"הפחד הזה מקונן תמיד, אבל זה לא משהו שעוצר אותנו. בכל פרוייקט חדש/ קולקציה חדשה קיים הפחד שהפעם זה לא יעבוד, ואולי אנשים לא יתחברו. אבל הסודהוא לפחד תוך כדי תנועה, לא להתקע על הפחד. הכישלון האמיתי בעיני הוא בלהימנע ולתת לפחד לנצח".

ידעת שתצליח ככה?

"ממש ממש ממש לא. זה התחיל כתחביב ופאן ללא שום יומרות. ההצלחה הפתיעה ורק אז התעוררה השאלה מה לעשות עם זה ואם להפוך את זה לעסק גדול ורציניכמו שזה כיום".

 התכשיטים של קסוטו בשבוע האופנה

התכשיטים של קסוטו בשבוע האופנה( אינסטגרם אפרת קסוטו)

 

הפחד הכי גדול שלך?

"הדאגה העיקרית שלי בחיים היא לשלום המשפחה והילדות שלי".

מה לדעתך תרם להצלחה שלך?

"ללא שום ספק- אמיר אח שלי והשותף שלי בעסק. איש סודי, האיש שבלעדיו אני לא זזה מילימטר, המעצב הגאון. אין סיכוי שזה היה קורה בלי אמיר".

מתי הבנת שאת עושה משהו נכון?

"זו הרגשה שמלווה את העסק הזה כל הזמן. אנחנו כל הזמן בבדיקה עצמית במקביל לעשייה אם אנחנו עושים נכון, לא עובדים על אוטומט. כמובן שנעשות טעויות על הדרך, אבל משתדלים להתכוונן לעשות דברים נכון. כשאני רואה את התגובות של הלקוחות שנכנסות לחנות, את ההתלהבות והחיבור האישי שלהן לתכשיטים". 

 בלטו במיוחד על המסלול

בלטו במיוחד על המסלול( אינסטגרם אפרת קסוטו)

 

איך את משלבת בין האימהות לקריירה?

"איש נוסף שבלעדיו זה לא היה קורה- בעלי, שמאפשר לי להיות אשת קריירה, שמפרגן ותומך בי ללא תנאים. 

כמובן שצריך לעשות ויתור גדול, וסדר העדיפויות הוא שונה וזה לא קל אבל אני חושבת שאמא טובה צריכה להיות מאושרת ומסופקת ממה שהיא עושה. אנימפצה על כך כשאני כן עם בנותי. אני אמא אבסולוטית לחלוטין, אני שלהן, ללא טלפונים וללא הסחות דעת, ויש להן אמא שמחה ולא מתוסכלת".

התכונה הכי חשובה להצלחה בעינייך?

"התמדה. אין דבר כזה לנוח על זרי הדפנה. צריך להמשיך כל הזמן , לחפש את האתגר הבא". 

איפה תהיי בעוד 10 שנים?

"אני פחות מתעסקת בזה, אבל אם את מתעקשת אז מקווה להמשיך להנות ממה שאני עושה".

 מאחורי הקלעים בשבוע האופנה

מאחורי הקלעים בשבוע האופנה(רותם לבל )

 

את התכשיטים מהקולקציה ניתן להשיג ברחוב רמב"ם 18, נחלת בנימין, ת"א. מחירים 320-1800 שקלים.

השת"פ שיצר קולקציה יצירה בפני עצמה

השת"פ שיצר קולקציה יצירה בפני עצמה( רותם לבל)

 
 אפרת וליבנה בשבוע האופנה. מאחורי הקלעים

אפרת וליבנה בשבוע האופנה. מאחורי הקלעים(רותם לבל )