שמלה של גדי אלימלך מימין, ושל רנואר משמאל , בית המשפט המחוזי

בית המשפט העליון הכריע: רנואר לא העתיקה שמלה מגדי אלימלך

לאחר פסיקת בית המשפט המחוזי בתל אביב לטובת המעצב, החליטו היום שופטי בית המשפט העליון לקבל את הערעור של רשת האופנה - ופסק כי אלימלך יצטרך להחזיר את הכסף

מהפך אופנתי: שופטי בית המשפט העליון בתל אביב, אלרון, הנדל ועמית, הכריעו כי רנואר לא העתיקו דגם של שמלה מהמעצב גדי אלימלך - וכי על אלימלך להחזיר לרשת האופנה את הכסף.

אלימלך תבע את רנואר בדצמבר 2014 בטענה שזו מוכרת עותקים מזויפים של שמלה ייחודית שהשיק ב-2013, ובשנת 2016, פסק בית המשפט המחוזי לטובתו פיצויים של 55 אלף שקלים, בתוספת 35 אלף שקלים שכר טרחה והוצאות משפט. "איש מטעם הנתבעת לא ניסה להציג בפני בית המשפט הסבר ... לדמיון 'המפתיע' בין השמלות", פסק השופט גדעון עמית.

בתגובה, ערערה רנואר לעליון וטענה כי פסק הדין שגוי. שופטי העליון קיבלו את גרסת הרשת והבהירו כי "אף אם היה עולה בידי אלימלך להוכיח כי רנואר אכן העתיקה את דגם השמלה שלו, הרי שלצורך התקיימות יסודותיה של עוולת גניבת העין 'לא די בחיקוי של מוצר'". בין היתר, מציינים ברנואר, משמעות הפסיקה היא כי "כלל לא הוכח כי הוא זה אשר עיצב את דגם השמלה הנטען על ידו, כי רנואר לא העתיקה את דגם השמלה נשוא התביעה, וכי לא קיים כל דמיון מטעה בין דגם השמלה שעיצב גדי אלימלך ודגם השמלה שעיצבה רנואר".

עורכי הדין גל אראל ואלון פלס, ממשרד פרגן פלס ושות' עורכי דין, שייצגו את רנואר, סיכמו: "בבית המשפט המחוזי לא ניתן כל ביטוי לשורה ארוכה של טענות שהעלינו. בית המשפט העליון השמיע דעתו בצורה חדה וברורה כי פסק דין כה שגוי אינו יכול להמשיך לעמוד, והחזיר את הסדר המשפטי על כנו".