יעל גולדמן, אינסטגרם

ב-2018 לא אומרים להריונית גדולה ולא בודקים לאישה בין הרגליים

נדמה שהמלחמה על הרייטינג משפיעה על כולם, אחרת איך תסבירו את העלבונות שחוו יעל גולדמן וסתיו סטשקו? והם לא הבעיה העיקרית פה

 יעל גולדמן

יעל גולדמן( אינסטגרם)

 

במקום שני ערוצים מסחריים, עכשיו יש לנו שלושה - וזה משפיע על כולנו. כן, אז יש לנו יותר אופציות לראות על המסך, אבל המפרסמים מבולבלים, התקשורת בלחץ להביא רייטינג, המפורסמים חוטפים עלבונות והביטחון שלנו יורד כצופים.

ביום שישי האחרון סתיו סטרשקו, שנחשפנו אליה לראשונה בבית האח הגדול, ולפני כשנה וחצי הודיעה שיש לפנות אליה במין נקבה, התארחה בתכנית של אופירה אסייג ואייל ברקוביץ'. מודה שנקלעתי לראיון הזה בטעות, אבל לא יכולתי להישאר אליו אדישה. השאלות חסרות הטאקט של מר ברקוביץ', גרמו לי לאי נוחות קשה, ועם כל הכבוד לו, הוא לא יודע שלא שואלים אישה מה יש לה בין הרגליים?

ממתי זה הפך לגיטימי לשאול בתכנית טלוויזיה עם מי את אוהבת לשכב, אם עברת ניתוח לשינוי מין, ולנסות לדלות פרטים על חיי המין של המתארחת? לרגעים לא היה ברור אם ברקוביץ' התכוון לחטט באמת, להביא את הרייטינג או שהוא היה נבוך בעצמו מחוסר ההיכרות שלו עם טראנסג'נדרים. אבל למה סתיו, שהגיעה לקדם את הקריירה שלה, היתה צריכה להתמודד עם זה? אז סתיו בוודאי נפגעה, או היתה נבוכה, או שהיא חווה טראומה חדשה, ולראיון הבא היא תגיע בחששות, אבל היא תתמודד. אבל מה עם הנערים המבולבלים שרואים את התכנית בבית ומרגישים אשמים ושונים בגלל היחס המשפיל של אייל ברקוביץ' כלפי סתיו? 

 סתיו סטרשקו

סתיו סטרשקו( אינסטגרם)

 

בקושי נרגענו מהמכה הזו, ובמאקו סלבס מכנים את יעל גולדמן ההריונית "'גדולה' (תרתי משמע)", כך נכתב באתר. גולדמן, שנמצאת בחודש השישי להריונה השלישי, לא נשארה חייבת וכתבה כך בעמוד האינסטגרם שלה: "ב-2018 לכתוב לאישה בהריון (שזו אני) שהיא גדולה, זה לא מחמיא, זה לא מפרגן, ובטח לא פוליטיקלי קורקט, אהה ואם תהיתם אני נהנית מכל קרמבו. בנתיים קפצו לי".

יעל נפגעה ובצדק. אין לאף אחד זכות להעיר לאף אחד או אחת על המשקל או הגודל שלה ובטח לא בהריון, התקופה הכי רגישה בחייה של אישה, אבל מה לדעתכם קורה, מאקו, כשאתם אומרים לדוגמנית דקיקה בחודש שישי שהיא גדולה, ואז אילנה מרחובות רואה את זה וחושבת שהיא ענקית? אלו מילים פוגעניות כלפי אוכלוסיה שלמה של נשים, שאחר כך סובלות מהפרעות אכילה בהריון ואחר לידה. נשים ששונאות את עצמן כי הן בהריון, בגלל משפטים כאלו בדיוק. 

אייל ברקוביץ' עד היום לא הגיב על הדברים. מאקו כתבו ליעל באחת התגובות כך: "צודקת, הבדיחה הייתה בטעם רע! אוהבים אותך!". וככה אנחנו ממשיכים לסדר היום כשהנוער מבולבל וההריוניות חושבות שהן שמנות. אף אחד לא מנסה לתקן את הדברים ונדמה שחוסר הטאקט הולך ומחמיר. בשנת 2018 עדיין מחפשים את הפגמים באחר, ומנסים לפגוע בחלש כדי להעצים את החזק ולהביא את הרייטינג. חבל, הגיע הזמן שתתקדמו.