הניתוחים הסודיים שלא מדברים עליהם, אינסטגרם

הניתוחים הסודיים שישנו לכם את חיי המין

לא רק ניתוחי חזה: הכירו את הניתוחים החדשים שלא מדברים עליהם: מהצרות נרתיק ועד עיבוי הפין. איך עושים את זה? הרופאים חושפים

  • פורסם ב:
  • 17/01/2018 08:48
  • |
  • עודכן ב:
  • 17/01/2018 09:41
  • |

זוגיות לטווח ארוך וחיי הנישואים הופכים לעיתים להיות שגרתיים ויש לדאוג לשמר את התשוקה. יועצי מין שונים ימליצו על שיטות לגיוון דרך תנוחות שונות, פתיחות, ספונטניות, דייטים ושאר משחקים, אך מה קורה כאשר חוסר התשוקה מגיע ממקום של חוסר בטחון עצמי עם הגוף? 

בכל מקרה של חוסר ביטחון עם הגוף שלכם שהפסיכולוג לא הצליח לעזור בו, אולי הרופאים כן. הכירו את הניתוחים הפלסטיים שעשויים לשפר את הביטחון העצמי עם הגוף שלכם עקב שינוי ושדרוג איבר המין. הנה החידושים העיקריים והבולטים שקיימים כיום והופכים להיות יותר ויותר נחשקים, אך עדיין לא מדברים עליהם.

מצרות את הנרתיק

סקסולוגים מעידים כי אחת התלונות העיקריות של בני הזוג זה חוסר תחושה בקיום יחסי המין, אם זה מצד הגבר או האישה בגלל התרחבות איבר המין הנשי. "התרחבות הנרתיק הנה בעיה שכיחה בנשים בעיקר עם התקדמות הגיל, לאחר הריונות ולידות, כאשר הנרתיק אינו כבעבר". כך מסביר ד"ר רוברט מולנר רוברט מומחה בגינקולוגיה אשר מבצע ניתוח הצרת נרתיק ברשת מרפאות פרופורציה.

לדבריו, מעבר לרוחב הנרתיק ולנגזרת החיכוך כתוצאה ממנו, משפיעים גם מידת ההרטבה, גודל איבר המין של הפרטנר, אופי הזוגיות והקשר וגם הטכניקה עצמה בעת קיום היחסים. "כשאישה פונה ומבקשת הצרה אני מתחיל מבדיקה לצורך התרשמות ממידת ההתרחבות. יש הבדל בין אישה עם הרחבה ניכרת למי שרוחב הנרתיק שלה סביר והבעיה נעוצה כנראה בפרמטרים אחרים".

ישנם שני הליכים שניתן לעשות: הראשון, מבוצע על ידי מספר טכניקות שמטרתו להצר את הנרתיק לכל אורכו ולמנוע כאבים במגע מיני לאחר הניתוח, ובהליך השני מצרים את הפתח עצמו של הנרתיק.

"רוחבו הנורמלי של נרתיק תקין הוא שתי אצבעות כאשר ההתרחבות הממוצעת מגיעה לרוחב שתי אצבעות וחצי, כאשר רוחב של שלוש אצבעות כבר מדובר בנרתיק רחב. החלק שנפגע בדרך כלל מהגיל ומהלידות הוא השליש החיצוני, שבו מורגש החיכוך בעת חדירה נרתיקית. גם השליש האמצעי עלול להיפגע, ואת שניהם מתקן הניתוח, שלא נוגע כלל בשליש הפנימי" מסביר ד"ר מולנר

ניתוח הצרת הנרתיק מתבצע בחדרי ניתוח, תחת הרדמה כללית, והוא כולל פתיחה של קיר הנרתיק האחורי וקירוב מחדש של רקמת החיבור שהתרחקה. כך מתקבל נרתיק בעל פתח צר יותר. ד"ר מולנר: "לאחר הניתוח ייתכנו כאב ודימום קל שימשכו מספר ימים וניתן לחזור לפעילות מינית אחרי שישה שבועות, כאשר התפרים נספגים עצמאית. הניתוח חייב להתבצע על ידי גינקולוג כירורג, המבצע ניתוחים אלה באופן שוטף בשל הרגישות של המקום".

בריחת אוויר מהנרתיק

"נפלאה ככל שתהיה גמישותו של הנרתיק ויכולתו להתרחב ולאפשר מעבר של ילוד, הוא לרוב לא חוזר ממש לגודלו המקורי", כך טוען ד"ר עמוס בר- רופא נשים ומנהל יחידת הניתוחים הפלסטיים הגניקולוגים במדיקל tlv סנטר, ת"א.

"חולשת השרירים ורקמות החיבור שנפגעו בזמן לידה מביאים אצל חלק מהנשים למצב של נרתיק רופף ורחב ועקב כך לתלונות של חוסר תחושה עקב העלמות אלמנט החיכוך בזמן יחסי המין הן מצד האשה ופעמים רבות  יותר מצד בן הזוג.

נשים רבות מתלוננת על תחושה של "בריחת אויר" מלווה בקולות שנשמעים בזמן קיום יחסי המין. לעיתים הבעיה היא קוסמטית בלבד ולעיתים היא נהפכת לבעיה רפואית ממש כשיש צניחה של הדופן הקדמית או האחורית של הנרתיק מחוץ לפתח הנרתיק. אני מבצע את ניתוח התיקון שנמשך כ-40 דקות בהרדמה כללית קלה שמאפשרת שחרור הביתה אחרי כשלוש שעות. הרדמה בגב גם אפשרית אך דורשת אשפוז מעט ממושך יותר. בניתוח זה לא מספיק להצר את הכניסה לנרתיק בלבד, כמו שחלק מהרופאים עושים, אלא צריך לחזק את רקמות החיבור לכל אורך הנרתיק ולחזק אותן על מנת ליצור נרתיק חזק יותר, צר יותר ודומה יותר למה שהיה לאשה בנעוריה".

עוד טוען בר, שלמרות שקיימת היום ויאגרה ודומיה לשיפור ביצועי הגבר, צריך להתחשב בגילו וביכולת הזקפה של בן הזוג ולא להצר יותר מדי את הנרתיק. "חשוב לוודא שאין לאשה תלונות של אבדן שתן במאמץ (שיעול או התעמלות למשל) מה שמחייב לבצע ניתוח משולב עם אורוגניקולוג מומחה".

האם ניתוח להצרת הנרתיק ישפר את חווית האורגזמה?

"מאחר ועיקר האורגזמה הנשית באה מהדגדגן, איני חושב שניתוח הצרת הנרתיק ישפר אותה ואין לבצע ניתוח כזה לאשה שזה מה שהיא מצפה מהניתוח. כמו כן ניתוחים להרמת נקודת ה-G שמבוצעים רבות בארה"ב, אני רואה בהם שטות מוחלטת  אם לא שרלטנות"

ומה לגבי סיבוכים וסיכונים?

"סיבוכי הניתוח מועטים יחסית וכמו בכל ניתוח כוללים פרימה של תפרים, שטפי דם, זיהום מקומי ואפשרות לקבלת נרתיק צר מדי כפי שציינתי מקודם."


עיצוב הפות הקטנת שפתיים פנימיות

איברי המין החיצוניים של האישה, קרי הפות מורכבים מהשפתיים החיצוניות, השפתיים הפנימיות הדגדגן והעטרה שלו. אם נתייחס לשפתיים החיצוניות, הממוקמות חיצונית, מדובר בשני קפלי עור הנמשכים באופן סימטרי מכף הערווה ועד הפרינאום ובמרכז ממוקמות השפתיים הפנימיות עם שני קפלי עור דקים יותר שהם מתחברים לעטרה של הדגדגן בחלק הקדמי.

הגודל והצורה של השפתיים הקטנות נקבע גנטית ובא לידי ביטוי בזמן ההתבגרות המינית. הריונות, לידות, חתך החייץ וקרעים בזמן הלידה, גורמים לנרתיק להתרחב ולעוות את השפתיים בפות. מהלך החיים והשינויים במראה העור משתנות גם השפתיים בפות ומקבלות מראה רפוי. תהליכים אלה גורמים לנשים לרצות לשפר את הפות והנרתיק.

ד"ר רוברט מולנר המבצע  גם את הניתוח להקטנת השפתיים הפנימיות מסביר: " חלק ניכר מהליקויים האסטטיים במראהו של איבר המין הנשי, נובעים משפתיים פנימיות ארוכות, כאלה שאינן סימטריות או שאינן מתאימות בגודלן לשפתיים החיצוניות ובולטות מהן. מאחר והאישה חשופה כמובן למראה השפתיים היא מרגישה שבעת קיום יחסי מין גם הפרטנר רואה את מה שהיא רואה ותחושת חוסר הבטחון שלה מתחילה לצוף וישנה פגיעה במיניות".

הניתוח שמבוצע נקרא לביו-פלסטיקה ומבוצע בהרדמה כללית ובמהלכו הרופא מסיר את העודפים הרפויים של השפתיים הפנימיות עד לתוצאה שסוכמה עם המטופלת. אורכו של הניתוח הוא כשעה לצד מספר שעות בחדר התאוששות. לאחר מספר שעות משוחררת המנותחת הביתה, ההחלמה הינה מספר ימים וניתן לחזור לקיום יחסי מין כשלושה שבועות עד חודש לאחר הניתוח.

מדובר בניתוח פופולארי בארץ?

"רואים בהחלט משנה לשנה עלייה מתמדת במודעות ובפתיחות להקטנת שפתיים פנימיות" אומר ד"ר מולנר. "נשים שיש להן חוסר בטחון עם איבר המין הנשי שלהן, קוראות יותר מאמרים על התחום, מקבלות הרבה יותר מידע ומבינות שמדובר בניתוח שלא כרוך בהחלמה קשה או אשפוז ולכן משאירות את חוסר הביטחון שלהן מאחוריהן ומבצעות את הניתוח".

 גבר

גבר( פוטוליה)

 

ובאגף הגברי: ניתוח להגדלת הפין בחצי שעה בלבד

"האפשרויות להגדלת איבר המין עד כה היו מצומצמות ביותר, שכן כל אותן שיטות טבעיות יותר ופחות שנועדו להגדיל את איבר המין ושאנחנו חשופים אליהן בפרסומות שונות אינן יעילות ואף מסוכנות. עדיין לא קיימים בעולם כדור, אבקה, תמצית צמחים או תרופה מכל סוג שיכולים להגדיל את איבר המין". אומר ד"ר דניאל דריי, רופא סקסולוג, מומחה באנדוקרינולוגיה.

ד"ר דריי מטפל דרך הזרקת חומצה היאלרונית לאיבר המין כדרך להאריך ולעבות אותו ולדבריו מדובר בטכניקה בעלת יישום קל ופשוט. "אנחנו מתאימים לכל מטופל את כמות המזרקים המתאים לו שלרוב מדובר בשני מזרקים עם 10 cc. כמובן שאנחנו מבצעים משחה לאלחוש המקום ולזריקה להרדים את המקום. ההליך הינו באורך של חצי שעה בלבד ומביא לתוצאה של הגדלת היקף הפין ב-2-3 ס"מ ומשווה לו מראה גדול יותר ו"מסיבי" יותר". לדברי ד"ר דריי, החומר המוזרק הוא חומר טבעי שקיים בגוף ומתפרק לאחר כשנה וחצי, לאחר תקופה זו אפשר לחזור על הטיפול, אולם איבר המין עדיין נותר גדול משהיה. הטיפול אינו מצריך אשפוז או זמן החלמה ואפשר לחזור לקיום יחסי מין לאחר כעשרה ימים בלבד.