מיכל הקטנה בסוף תשיעי, אינסטגרם

למה באמת מיכל הקטנה חוזרת לבמה 5 ימים אחרי הלידה?

מיכל הקטנה חוזרת לקפץ על הבמה 5 ימים אחרי ניתוח קיסרי והאימהות סוערות. מה היא מנסה להוכיח לנו, ולמה למרות שהיא 'אלופה', יש פה בעיה גדולה?

מיכל הקטנה ילדה תאומים, וחזרה לעבודה 5 ימים לאחר ניתוח קיסרי. לא עבודה שעושים מהספה מהבית, וגם לא מהמשרד, עבודה על הבמה - מול כל ילדי ישראל, כשהיא מוכיחה לכל ילד, ילדה ואם שאין לנשים צורך בחופשת לידה. אז מה גרם לה לעזוב את ילדיה שלה תוך פחות משבוע אחרי הלידה שלה (כדי לשמח אחרים), ומה בעצם היא מנסה להוכיח?

 

לפני קצת פחות משנה, הציעו לי להשתתף ב ״מותק של פסטיבל״ לא התלבטתי לרגע והסכמתי מיד! בשבילי זו זכות גדולה לקחת חלק בהפקה מדהימה שכזו ויותר מזה, להשתתף בהפקה שחוגגת השנה 10 שנים! כמה ימים לאחר מכן, התגשם לי חלום מדהים והתבשרתי שאני בהריון! אין לי איך לתאר לכם את התחושות המטורפות שחוויתי כשקיבלתי את שתי הבשורות הללו, אחת אחרי השניה. גילו לי גם שהלידה עתידה להיות סמוכה להצגה הבכורה של ״מותק של פסטיבל״ רק לרגע עצמתי את עייני כדי קודם כל , להודות, על כל הטוב הזה שזכיתי בחיי וכשפקחתי אותן ידעתי בבירור, שלא משנה מה יקרה, הכל יהיה בסדר! ואעלה כמו גדולה על הבמה. אולי לחלקכם זה יראה תמוה שאני קופצת בטירוף על הבמה, רק חמישה ימים אחרי הלידה, אבל אם רק הייתם יודעים איזה אנשים היו סביבי, עטפו אותי והעניקו לי כוחות של גיבורת על, מפיקים, בימאים, צלמים וכל הצוות שהיה סביבי בחזרות, במדידות , כולם האמינו שנעשה את זה! ובגדול! וגם אתם! אתם חלק בלתי נפרד מהרעב ומהרצון הבלתי נשלט שלי לעלות על הבמה היום ולטרוף אותה! לגרום לכל אחד ואחד מכם אושר עילאי בלב וחיוך ענק על השפתיים ובבקשה, תסמכו עליי שאני מקשיבה הייטב לגוף שלי ויודעת שזה בידיוק מה שאני צריכה! ועכשיו! אז הערב, אני כל כך התרגשתי להופיע לצד כל החברים שלי ב״מותק הטרול הקסום״ , למולכם, הקהל האהוב והיקר לי מכל , שלידו, ישבו ויצפו ארבעה מלאכים פרטיים שלי ואין לכם מושג איך הלב שלי דופק לנוכח המאורע המטורף הזה אז תודה לכם אהובים שלי בזכותכם הכל והכל בשבילכם. ותודה ענקית לצדי צרפתי,הבימאי הכי מדהים ואנושי עלי האדמות שיצר יחד עם יוצרים נוספים מופע מרגש, מצחיק ובעיקר כזה שנותן כבוד לילדים ולהורים. אז תודה למשפחת מותק של פסטיבל על החיבוק החם. היום עולים לבמה בפעם הראשונה - ואני מתרגשת! ומחכה לכם! בואו! תודה ענקית לשגיא המנהל שלי שאני לא זזה בלעדיו @sagi_bzs תודה ענקית לאדם שאני הכי מעריצה בעולם @maimon_maor ולבעלי שאין כמוהו @nirwaizman הולך להיות מותק של חנוכה!

A post shared by מיכל הקטנה - הפרופיל הרשמי (@michalhaktana) on

בעוד הפייסבוק גועש מהחזרה הדרמטית של מיכל, בעיקר בקבוצות גדולות של אימהות, יש שיגידו ממורמרות, אחרים יגידו מציאותיות, חשבון האינסטגרם של מיכל משדר עסקים כרגיל ומציג תגובות מפרגנות בעיקר מצד התעשייה. התעשייה שמקדשת רזון, תעשייה שבה יש מקום רק לוונדר וומניות שיוצאות לעבודה בסקיני רגע אחרי הלידה, עדיף עם תעודות מעבר לים, תעשייה שלא מחכה יותר מדי לאימהות.

כוכבות ילדים שחשוב להן לשמור על התדמית הציבורית שלהן לא מעשנות בציבור, לא משתכרות, לא נתפסות בפפראצים מביכים ולא חוזרות לעבודה שנייה אחרי לידה

באינסטגרם של מיכל מגיבים לה שהיא אלופה, מדהימה, השראה, ומודל לחיקוי. אבל האם אנחנו באמת רוצות שיקחו לנו את חופשת הלידה? האם אנחנו רוצות לקחת דוגמא ממיכל הקטנה? האם אנחנו באמת רוצות שהבוס שלנו יראה את מיכל הקטנה מקפצת שם עם תפרים ויחשוב שזה לגמרי בסדר ושגם אנחנו צריכות לחזור לעבודה שבוע לאחר העבודה, אחרת אנחנו סתם מתפנקות?

כל אישה שילדה יודעת שמעבר לתקופת הריון ארוכה ולרוב מתישה, הגוף שלנו עובר סוג של טראומה בלידה ולא סתם אנחנו מתבקשות על ידי הרופאים שלנו להיות במשכב לידה כחודש וחצי. ב-6 השבועות האלו הגוף כואב, מדמם, החזה גדוש, אנחנו הורמונליות מאי פעם, הרקמות מתאחות ואנחנו מנסות להתאושש בזמן שאנחנו לא ישנות היטב כדי להחלים כל כך מהר. ובואו נודה, חלקנו גם לא נראות בשיאנו 5 ימים אחרי הלידה, אבל זה כבר תלוי בגנטיקה ובג'אנק שתקענו או לא בתקופת ההריון.

 

מתרגשים מאוד!!!!!! בעוד כמה שעות עולים לבמה עם מותק של פסטיבל- הטרול הקסום שלי... חג שמח ⭐️

A post shared by מיכל הקטנה - הפרופיל הרשמי (@michalhaktana) on

בסופו של דבר מיכל עושה רק את מה שהיא מרגישה ורואה לנכון. יש לה את השיקולים שלה, של איפה היא מעדיפה להיות אחרי לידת התאומים שלה, ומה היא רוצה לעשות בחופשת הלידה שלה. אבל חשוב שהיא תדע שדווקא מכיוון שהיא דמות מפורסמת - יש לה לא מעט אחריות ציבורית, ובמיוחד ככוכבת ילדים.

ועכשיו תגידו שהכותבת ממורמרת ושיניחו לה בשקט, אבל רגע לפני שנניח לה, תזכרו שנשים שיושבות בבית אחרי לידה עם גוף כואב, עם בטן רופסת, תפרים וחזה כאוב. תדעו שהן רואות את מיכל וחושבות שאולי משהו לא בסדר איתן שהן ככה. דיכאון אחרי לידה - ככה הוא מתחיל, בגלל נשים שמנסות להוכיח לעולם שהן לא אנושיות, ושהן לעולם לא זקוקות למנוחה. 

בשורה התחתונה, כוכבות ילדים שחשוב להן לשמור על התדמית הציבורית שלהן לא מעשנות בציבור, לא משתכרות, לא נתפסות בפפראצים מביכים ולא חוזרות לעבודה שנייה אחרי לידה.