האם המאמנים חוטאים?, אינסטגרם

הכירו את הדיאטה שמותר לאכול בה ה-כל!

דיאטת הצום לסירוגין היא מהדיאטות היותר פופולאריות שצצו בשנים האחרונות והיא באמת תעזור לכם לרזות, איך עושים אותה? רק תבחרו את המסלול שנוח לכם

בכדי לרדת במשקל, כולנו יודעים בתכל'ס מה אנחנו צריכים לעשות: לאכול פחות ולהוציא יותר אנרגיה, כלומר - לעשות יותר ספורט, כשהבעיה העיקרית בעידן שלנו היא שאנחנו יושבים יותר מדי והשפע הורס לנו את תכניות הדיאטה.

אז מה אפשר לעשות בכל זאת כדי לרזות? הכירו את דיאטת הצום לסירוגין, שלא מדברת על מה לאכול, אלא על מתי לאכול. כן, אתם עדיין יכולים ליהנות מפיצה וצ'יפס, בתנאי שאתם יודעים להתנהל עם החוקים.

דיאטת הצום לסירוגין הוכחה במחקרים רבים כיעילה לירידה במשקל וגם נמצאו יתרונות בריאותיים נוספים כמו השפעה חיובית על המוח, הריכוז, להגדלת מסת השריר בגוף, למניעת דלקות בגוף, לאיזון ההורמונים בגוף ואף לאריכות ימים.

ישנן כמה אופציות לעשות את הדיאטה הזו, ואתם רק יכולים לבחור את המסלול שהכי נוח לכם:

1. שיטת 5/2 - במסלול הזה, אתם יכולים לאכול כמה שמתחשק לכן במשך 5 ימים, ובמשך יומיים רצופים אתם מגבילים את הקלוריות שלכם ל-500 קלוריות בסך הכל שזה בערך סופגניה אחת או 2 פרוסות לחם עם טחינה וביצה.

2. צום 24 שעות - מדובר בצום הדומה ליום כיפור בו אתם מדלגים על ארוחת הערב וחוזרים לאכול אחרי 24 שעות.

3. 16/8 - בשיטת צום זו אתם אוכלים במשך 8 שעות וצמים 16 שעות, כאשר יש עדיפות על ויתור על ארוחת הבוקר.

 המבורגר וצ'יפס

המבורגר וצ'יפס - אפשר לאכול( אינסטגרם)

 

 

למי היא לא מתאימה? דיאטת הצום לסירוגין לא מתאימה לנשים הרות, נשים מניקות, לילדים ולאנשים עם בעיות בריאותיות.

ממה צריך להיזהר? למרות שהדיאטה לא מדברת על מה לאכול, מומלץ לא להפריז באכילה בימים המותרים ובמיוחד לא להפריז במאכלים שמנוניים כל הזמן. מומלץ לבסס את האכילה על אוכל בריא ומזין ולא על ממתקים, מטוגנים ומעובדים. בנוסף, יש להקפיד לשתות הרבה מים גם בשעות הצום.

- הכתבה אינה מהוות תחליף לייעוץ מקצועי