האחוזה בסן דייגו, אתר TRD

נדל"ן בארה"ב: בתי היוקרה שנמכרו לסלבריטאים ב-50 מיליון דולר

בשבוע החולף החליפו ידיים 4 בתים ודירות יוקרה • צפו בנכסים ובסלבס המעורבים

שוק דירות היוקרה בארה"ב היה לוהט בשבוע החולף, כשארבעה נכסים החליפו ידיים בעסקאות של 8 ספרות, ושני סלבריטאים היו מעורבים ועוד בכירים אחרים.

בלה חויה (La Jolla), סן דייגו, אחוזה שעוצבה בידי האדריכל המקומי וואלאס קאמינגהם (Wallace Cunningham) הוצעה למכירה ב-30 מיליון דולר, יותר מכפול מהמחיר שבו נמכרה ב-2011. הבית שמכונה "בית התער" בגלל הזכוכיות הרבות שבו, הוא בשטח של כ-1,000 מ"ר וכולל בית מגורים ראשי עם ארבעה חדרי שינה, ויחידה נפרדת עם שני חדרי אורחים. האחוזה גם כוללת מרפסת גג עם בריכה חצי אולימפית, חדר ביליארד, ספריה, וחניון ל-5 מכוניות.

 האחוזה בסן דייגו

האחוזה בסן דייגו (אתר TRD )

 

כדורסלן ה-NBA כריס פול ששיחק בעבר בקבוצת הלוס אנג'לס קליפרס, מכר את ביתו בשכונת קאלאבאסאס (Calabasas) בלוס אנג'לס ב-11 מיליון דולר - המחיר הגבוה ביותר בשכונה בשנה זו. הבית בשטח של כ-970 מ"ר בשתי קומות הכוללות 6 חדרי שינה ו-10 חדרי שירותים. יש בו גם אולם קולנוע, תנור להכנת פיצה, מרתף יינות, וכמובן מגרש כדורסל חיצוני בגודל תקני. פול רכש את הבית לפני שלוש שנים תמורת 8.9 מיליון דולר - אבל אז הועבר לקבוצת גולדן סטייט ווריירס בטרייד, ולעונה הבאה חתם ביוסטון. 

 הבית של כריס פול

הבית של כריס פול (אתר TRD )

 

במערב הוליווד מג וויטמן, מנכ"לית ענקית הטכנולוגיה HP לשעבר, שילמה 6.5 מיליון דולר עבור דירה ב"מגדל הסלבס" Sierra Towers. וויטמן רכשה את הדירה בשטח של 214 מ"ר מאליוט גריינג' ( Elliot Grainge), הבעלים של הלייבל TenThousand ובנו של יו"ר קבוצת יוניברסל מיוזיק סר לושיין גריינג' (Lucian Grainge).

 הדירה של וויטמן

הדירה של וויטמן (אתר TRD )

 

בעסקה נוספת בהוליווד, הזמר וכוכב הריאליטי אמריקן איידול אדם למברט, שילם 6.5 מיליון דולר עבור בית ברצועת סאנסט שבשדרת סאנסט, הכולל 5 חדרי שינה ו-6 חדרי שירותים בשטח של 465 מ"ר. ב-2017 הבית נרכש ע"י חברה שבשליטת בן הזוג של הזמרת אבריל לוין תמורת 6.8 מיליון דולר. 

 הבית של אדם למברט

הבית של אדם למברט (אתר TRD)