פינוי בינוי נוה דוד חיפה, שוורץ בסנוסוף

437 דירות חדשות: יצא לדרך פרויקט פינוי-בינוי גדול בחיפה

במסגרת הפרויקט שתבצע קבוצת אלמוג בשכונת נוה דוד ייהרסו ויפונו 74 דירות ב-8 בנייני רכבת

אתמול יצא לדרך פרויקט ההתחדשות העירונית מהגדולים ביותר שהיו בעיר חיפה והראשון בשכונת נוה דוד, שבמסגרתו יוקמו 437 דירות חדשות במקום 74 דירות ב-8 בנייני רכבת שייהרסו ויפונו.

את הפרויקט מובילה עיריית חיפה עם משרד הבינוי והשיכון, והחברה היזמית היא קבוצת אלמוג בניהולו של יקי אמסלם שהחלה בקידום הפרויקט לפני כ-6 שנים. תכנון הפרויקט הופקד בידי משרד האדריכלים החיפאי "שוורץ-בסנוסוף".

 טקס הנחת אבן פינה בשכונת נוה דוד בחיפה

טקס הנחת אבן פינה בשכונת נוה דוד בחיפה (יחצ)

 

במקום המבנים הישנים שהוקמו בשנות ה-50 של המאה הקודמת על יסודות "מעברת מחנה נווה דוד" ייבנו במשולש הרחובות אמציה, שלמה המלך ואסתר המלכה, שלושה מגדלי מגורים מודרניים בני 25 קומות עם יחידות דיור בשטח ממוצע של כ-100 מ"ר כל אחת.

 שכונת נוה דוד

שכונת נוה דוד (יחצ)

 

הפרויקט ימומש בשלבים: בשלב הראשון יהרסו שלושה מבני רכבת ובמקומם יבנה מגדל מגורים שיכלול 161 יח"ד, שאליו יעברו 30 המשפחות הראשונות ממבני הרכבת. בשלבים הבאים יהרסו יתר המבנים הישנים ובמקומם ייבנו המגדל השני והשלישי.

במקביל יפותח גם השטח הציבורי וייבנו בין היתר מקלט ציבורי בשטח של 100 מ"ר, שיחליף את המקלט הישן שהיה במקום, וישמש כמועדון. כמו כן יבנה מרכז לבריאות המשפחה בשטח של כ-500 מ"ר. כמו כן, יפותחו שטחים ירוקים, מערכת שבילים להולכי רגל, ויוקמו גני משחק.