המרכז המסחרי בסביון, צילום יניב אהרון

גזית גלוב רכשה מרכז מסחרי בסביון תמורת 116 מיליון שקל

על הקרקע בשטח של כ-30 דונם קיים מרכז מסחרי פועל בשטח של כ-3,200 מ"ר, וקיימות בה זכויות בנייה מאושרות בהיקף 3,700 מ"ר למסחר ומשרדים הנמצאות בשלב קבלת היתר

חברת גזית גלוב ישראל, שבשליטת חיים כצמן ובניהולו של ירון אשל, רכשה מרכז מסחרי שכונתי בסביון תמורת 116 מיליון שקל.

על הקרקע בשטח של כ-30 דונם קיים כיום מרכז מסחרי פועל בשטח של כ-3,200 מ"ר, וקיימות בה זכויות בנייה מאושרות בהיקף של כ-3,700 מ"ר למסחר ומשרדים הנמצאות בשלב קבלת היתר בנייה. בכוונת החברה לנצל את זכויות הבנייה לשימושים אלו וב-15 דונם שנותרו החברה תשתמש בעתיד לפיתוח שימושים מעורבים. 


המרכז מושכר היום כמעט במלואו, ובין השוכרים המרכזיים הן החברות שופרסל, ביתא קפה, טוני ווספה, בית מרקחת, בתי רופאים ומשרדים שונים. דמי השכירות בקניון נעים בין 110 שקל למ"ר למשרדים ו-200 שקל למ"ר לשטחי מסחר. 

הרכישה תואמת לאסטרטגיה של גזית גלוב לרכוש ולפתח נכסים באזורי ביקוש, מרכזים שכונתיים הממוקמים במרכזי שכונות מגורים בגוש דן בעלי דמוגרפיה חזקה וחסמי כניסה גבוהים. לדברי ירון אשל, מנכ"ל גזית גלוב ישראל, "החברה רואה בעסקה זו שילוב בין מרכז מסחרי שכונתי מניב לצד יזמות - הרחבה למסחר ולמשרדים ולשימושים אחרים".


רכישה זו מצטרפת לרכישה של מרכז מסחרי שכונתי נוסף בצפון ת"א שביצעה גזית גלוב בחודש פברואר. החברה רכשה תמורת 110 מיליון שקל קרקע של 4.5 דונם בשכונת כוכב הצפון בצפון ת"א, עליה מוקם מרכז בשטח של 2,500 מ"ר שיכלול קומת חניה תת קרקעית וקומת מסחר אחת. בכוונת גזית גלוב לאכלס בו בתי קפה, מסעדות ושימושים יומיומיים נוספים.


גזית גלוב ישראל היא החברה הבת של גזית גלוב הבינלאומית. החברה הוקמה בשנת 2005 ומאז עוסקת בנדל"ן מניב - רכישה, ייזום, פיתוח וניהול של מרכזי מסחר עירוניים ואזוריים המשלבים קניות, מזון ופנאי ופועלים תחת המותג G. החברה מחזיקה ומנהלת 8 מרכזים מניבים (בעיקר במרכז הארץ) בשטח בנוי להשכרה של כ-175,000 מ"ר ובשווי של כ-3 מיליארד שקל.  


החברה האם גזית גלוב הנה חברה גלובלית העוסקת ברכישה, השבחה, פיתוח וניהול של מרכזים מסחריים ונכסים בעלי שימושים מעורבים בצפון אמריקה, ברזיל, ישראל, צפון ומזרח אירופה. גזית גלוב נסחרת בבורסה בתל אביב במדד ת"א 35 וכן בבורסת ה-NYSE בניו יורק ובבורסת טורונטו. הקבוצה מחזיקה ומנהלת 104 נכסים המשתרעים על שטח בנוי להשכרה של כ-2.5 מיליון מ"ר בשווי של כ-38.2 מיליארד שקל.