כפר קאסם, עיריית כפר קאסם

1,600 דירות חדשות: שכונת מגורים חדשה תיבנה בכפר קאסם

מחצית מהדירות ייבנו בבנייה רוויה על קרקע מדינה - וישווקו במסגרת תוכנית מחיר למשתכן • שר הבינוי השיכון: "שגשוג המגזר הערבי הוא אינטרס של החברה הישראלית כולה"

שכונת מגורים חדשה תיבנה בכפר קאסם עם כ-1,600 יחידות דיור חדשות בשטח של 350 דונם, וכן מוסדות ציבור, פארקים, ותשתיות תחבורתיות בשטח של 60,000 מ"ר. התוכנית של משרד הבינוי והשיכון אושרה היום להפקדה בותמ"ל בהמשך להחלטת ממשלה 922 "עידוד בניה רוויה במגזר הערבי".

נציין כי כפר קאסם סמוכה לראש העין, היישוב אלעד וכן לסירקין בפתח תקווה - שבכולן מתוכננת הוספת אלפי דירות בשנים הקרובות בתוכניות שכבר אושרו או שבקרוב יאושרו, ושכולן מתנקזות פחות או יותר לאותו כביש אחד - 471 - שצפוי להיפקק אף יותר כתוצאה מהמהלכים. 

התוכנית לשכונת המגורים החדשה היא במסגרת הסכם פיתוח כוללני שנחתם בין משרד הבינוי והשיכון לעיריית כפר קאסם לפני כשנתיים, והיא תיבנה באזור הצפוני של העיר - תכנית מתחמים 6-7 המתבססת על תכנית המתאר של העיר. מחצית מהדירות ייבנו בבנייה רוויה על קרקעות מדינה - וישווקו במסגרת תוכנית מחיר למשתכן. 

בנוסף, וכחלק ממכלול התכנון, הוכן במשרד הבינוי והשיכון נספח סביבתי מורחב לטיפול בנחל, פינוי אתר פסולת ושיקום הוואדי לרבות מיזעור השפעות אזור התעשייה באזור המערבי. הנספח מציע רחוב בו חזית מסחרית שייצר דופן חדשה מערבית ליישוב. אזורי המסחר ישולבו עם מבני המגורים.

לדברי שר הבינוי והשיכון יואב גלנט, "שגשוג המגזר הערבי הוא אינטרס של החברה הישראלית כולה. ב-20 השנים הקרובות מדינת ישראל תידרש למיליון דירות, 200 אלף מתוכן עבור המגזר הערבי, ועל כן אנחנו מגבשים פתרונות ארוכי טווח, שיאפשרו שיפור תנאי דיור משמעותי".