קריית גת , עיריית קריית גת

7,200 דירות חדשות: המדינה חתמה על עוד הסכם גג בקריית גת

מדובר בהרחבה של ההסכם הקודם שנחתם ב-2013 • כן ייבנו 90,000 מ"ר שטחי מסחר ו-80,000 מ"ר לתעסוקה • עלות ההסכם - למעלה מ-1.5 מיליארד שקל

עוד הסכם גג נחתם בין המדינה לבין רשות מקומית. משרד האוצר, רשות מקרקעי ישראל ועיריית קריית גת חתמו אתמול על ההסכם שמתוקצב ביותר מ-1.5 מיליארד שקל לבניית כ-7,200 דירות חדשות בעיר, 90,000 מ"ר שטחי מסחר ו-80,000 מ"ר שטחי תעסוקה.

הסכם הגג מרחיב את ההסכם הראשון שנחתם בשנת 2013 לבניית רובע מגורים חדש מצפון לכרמי גת, "כרמי גת צפון - צפון", וכן מתחמי מסחר ותעסוקה, פארקים, קריית ספורט הכוללת איצטדיון עירוני והיכל ארנה, מוסדות חינוך וציבור נוספים ותשתיות על בהיקף כולל של כ-1.5 מיליארד שקל.

רובע המגורים כרמי גת הכולל 7,600 יחידות דיור הולך ונבנה בקצב מואץ ובמתחם הראשון החל איכלוס. בימים אלה נבנה המתחם השלישי מבין חמשת המתחמים בו. בנוסף לרובע המגורים החדש צפוי להיבנות בחיבור בין כרמי גת והעיר הוותיקה מיזם מגורים ומסחר נוסף - "שער העיר".

במסגרת הסכם הגג המדינה תקצה כ-300 מיליון שקל לטובת תשתיות על בקריית גת בהם חיבור העיר הוותיקה לפארק התעשייה, פיתוח טיילות והרחבת כבישים ראשיים, גשרים ומעברים, מערך שבילי אופניים, פארק ענק המחבר בין כרמי גת והעיר הוותיקה, ותחנת רכבת נוספת בכרמי גת. בימים אלה החלה עיריית קריית גת בעבודות הפיתוח להרחבת פארק התעשייה של העיר בעוד 2,500 דונמים.

לדברי שר האוצר משה כחלון, "הסכמי הגג לא רק ימנעו את משבר הדיור הבא, אלא גם מוודאים שהשכונות החדשות ייבנו עם כל מבני הציבור והתשתיות שהדיירים החדשים צריכים. קריית גת היתה חלוצה בהסכמי הגג עם חתימת הסכם הגג הראשון. כעת, היא שוב חלוצה בכך שהיא הראשונה לחתום על הרחבת הסכם גג, מה שמוכיח שהמודל מצליח".

מנהל רמ"י עדיאל שמרון: "הסכמי הגג בשילוב מחיר למשתכן הם הנוסחה המנצחת שמביאה פתרון למשבר הדיור. הסכמי הגג רותמים מלכתחילה את כל משרדי הממשלה למהלך יזום, מתוקצב  ומתואם. מחיר למשתכן מייצגת נוסחת מחיר שמבטיחה הזדמנות נאותה למחוסרי הדיור.  קריית גת תוכפל פי שלושה למרות המהמורות והאתגרים שליוו את ההסכם הראשון".