פרויקט אאורה בחדרה, שוורץ בסנוסוף אדריכלים

אאורה מקדמת בניית 430 דירות ו-5,000 מ"ר מסחר ותעסוקה בחדרה

עלות הקמת הפרויקט - כ-532 מיליון שקל; ההכנסות הצפויות - כ-619 מיליון שקל; הרווח הצפוי - כ-87 מיליון שקל • רכשה את הקרקע לפני כשלוש שנים תמורת 80 מיליון שקל

חברת אאורה שבשליטת יעקב אטרקצ'י מקדמת בניית מתחם מגורים בחדרה עם עירוב שימושים, על הקרקע שעליה ממוקם מגרש הכדורגל המיתולוגי של מכבי חדרה. החברה רוצה לבנות במתחם 430 יחידות דיור חדשות ב-4 מגדלים בני 22-26 קומות, לצד שטחי מסחר ותעסוקה בהיקף של כ-5,000 מ"ר. 


בנוסף, אאורה התקשרה עם בעלי הזכויות במגרש הצמוד, עליו בנויות כיום 22 דירות ו-8 חנויות בעסקת פינוי בינוי, במסגרתה תהרוס את המבנים הקיימים ותקים מגדל נוסף שיהווה חלק מהפרויקט. 


עלות הקמת הפרויקט מוערכת בכ-532 מיליון שקל. אאורה מעריכה כי ההכנסות הצפויות יסתכמו בכ-619 מיליון שקל לפני מע"מ, והרווח הצפוי יהיה כ-87 מיליון שקל (16.4%). את הפרויקט מלווה בנק דיסקונט. החברה צפויה להתחיל בהקמתו ושיווקו של הפרויקט במהלך הרבעון הרביעי השנה.  


אאורה דיווחה היום לבורסה בת"א על השלמת העברת התמורה עבור הקרקע וקבלת החזקה המלאה בקרקע. הפרויקט מהווה חלק מתכנית מאושרת כללית לאזור, אאורה הגישה תכנית הכוללת תב"ע בתוקף והקלות מקובלות בסמכות ועדה מקומית לתכנון ובנייה.


מדובר בקרקע בשטח כולל של כ-9.5 דונם במרכז חדרה שנרכשה ברובה במסגרת מכרז של אגודת מייסדי חדרה לפני כשלוש שנים בתמורה ל-80 מיליון שקל בתוספת מע"מ. שטחה הכולל של חטיבת הקרקע להקמת הפרויקט עומד על כ-12 דונם והיא ממוקמת במרכז העיר חדרה, בין הרחובות הרברט סמואל, ששת הימים ורמב"ם. 


לפי התוכנית, חלקו של המתחם הפונה לרחוב יכלול קומת קרקע מסחרית גבוהה ומעליה קומת תעסוקה, מעליהם יוקמו 4 מגדלי יוקרה בני 20-24 קומות ושתי קומות של חניון תת-קרקעי. עוד צפוי הפרויקט לכלול פארק פנימי ושטחי ציבור נרחבים. הדירות בפרויקט יהיו החל מ-3 חדרים ועד 6 חדרים וכן מיני-פנטהאוזים ופנטהאוזים. על התכנון אחראי משרד האדריכלים שוורץ בסנוסוף.