המגרש בבני ברק, צילום אמות

אמות רכשה 50% ממגרש ענק ברחוב הלח"י בבני ברק ב-100 מיליון ש'

תקים על הקרקע ביחד עם חברת אלייד פרויקט משרדים ומסחר על מגרש של 75 אלף מ"ר בהשקעה משותפת של 800 מיליון שקל

חברת הנדל"ן המניב אמות שבשליטת אלוני חץ ובניהולו של אבי מוסלר רוכשת 50% מקרקע בשטח של כ-16.4 דונם ברחוב הלח"י בבני ברק תמורת 100 מיליון שקל. המוכרת היא חברת אלייד של יצחק סוארי שתחזיק בקרקע במשותף עם אמות, ושתי החברות יבנו עליה ביחד פרויקט משרדים ומסחר על מגרש של 75 אלף מ"ר (כ-62 אלף מ"ר משרדים וכ-13 אלף מ"ר למסחר) וינהלו אותו ביחד כנכס מניב. חלקו של כל צד בפרויקט הינו 50%, וסך ההשקעה המשותפת בהקמת הפרויקט, כולל מרכיב הקרקע, מוערכת בכ-800 מיליון שקל. 

המגרש ממוקם במתחם העסקים הצפוני של בני ברק בצמוד לפארק הירקון, למתחם רמת החייל ובסמיכות לקניון איילון ברמת גן. הקרקע נכללת באזור בו מקדמת עיריית בני ברק תכנית מתאר מקומית להגדלת זכויות הבנייה - ולהערכת החברות עם אישור התכנית ניתן יהיה להקים על הקרקע לפחות מגדל משרדים אחד נוסף.

המגרש נמצא במתחם העסקים בבני ברק, BBC (בני ברק ביזנס סנטר), שהולך וצובר תאוצה בשנתיים האחרונות מבחינת עזור תעסוקה מוביל, כשמאות חברות גדולות כבר מאכלסות את המגדלים. במתחם עומדים ומאוכלסים נכון להיום תשעה מגדלים - בסר 2, 3 ו-4, מגדל צ'מפיון, מגדל וי טאואר, מגדלי קונקורד, מגדל חג'ג', מגדלי ויטה ובית נועה - ועד 2023 יקומו ויאוכלסו עוד 10 מגדלים לפחות במקום אזורי התעשייה שעכשיו שם. אלייד עצמה הקימה ומנהלת את מגדל צ'מפיון ומתחם הממגורות ברחוב הלח"י בבני ברק.

חברת אמות מקבוצת אלוני חץ (60%) פועלת בשוק הישראלי כ-50 שנה. היא מחזיקה 101 נכסים מניבים בישראל בשטח כולל של 1.3 מיליון מ"ר. אלייד נדל"ן מקבוצת אלייד היא חברה פרטית העוסקת בייזום, פיתוח, השכרה וניהול שטחי משרדים, תעשייה, לוגיסטיקה ומרכזי מסחר. את אמות ייצגו בעסקה עוה"ד שי עדולם וניר בן-ציון נפתלי ממשרד פישר בכר חן ושות' ואת אלייד נדל"ן ייצג עו"ד אוהד זלבסקי ממשרד זלבסקי ושות'.