ים המלח, פוטוליה

יצחק תשובה יבנה שני מלונות חדשים בים המלח עם 400 חדרים

"אלעד מלונות" זכתה במכרז משרד התיירות להקמת המלונות בעין בוקק, בשני מגרשים הצמודים למלון ישרוטל ים המלח • תשלם כ-9 מיליון שקל עבור כל מגרש

יצחק תשובה יבנה שני מלונות חדשים בים המלח עם 400 חדרים, לאחר עשרות שנים שבהן אזור ים המלח לא זכה לכל פיתוח או חידוש, למעט טיילת חדשה שהושקה באזור המלונות בסוף השנה שעברה. מלונות חדשים לא נבנו בים המלח מזה 30 שנה.


משרד התיירות ורשות מקרקעי ישראל הודיעו על זכייתה של חברת "אלעד מלונות" מקבוצת תשובה במכרז להקמת 2 בתי מלון בעין בוקק, בשני מגרשים הצמודים למלון ישרוטל ים המלח. 


אלעד מלונות תשלם עבור כל מגרש כ-2.4 מיליון שקל על הקרקע ועוד 6.7 מיליון שקל הוצאות פיתוח. גודל המגרש הגדול הוא 24 דונם וגודל המגרש הקטן הוא כ-20 דונם. כל מגרש יכלול כ-180 חדרים, כש-30% מהם יוכלו לשמש לאכסון מלונאי מיוחד. המכרז יועד ליזמים שקיבלו המלצה ממשרד התיירות בלבד, והוא כלל תנאים ייחודיים - מחיר הקרקע היה קבוע וידוע מראש והתחרות היתה על גובה הוצאות הפיתוח, כשהמדינה מסבסדת סכומים ניכרים מהוצאות אלו. 

 שני המגרשים

שני המגרשים (הדמיה באדיבות משה ספדיה אדריכלים והחברה הממשלתית להגנות ים המלח)

 


החוזה הוא חוזה חכירה ל-49 שנים עם אפשרות להארכה לעוד 49 שנים של שני המגרשים. תכנית הפיתוח תנוהל על ידי החברה הממשלתית להגנות ים המלח (חל"י), זרוע הביצוע של משרד התיירות. שני המגרשים הם חלק מתוכנית מאושרת הכוללת מרכז מסחרי ומרכז כנסים אזורי. 


אזור ים המלח נהנה מהתפוסה הגבוהה ביותר במלונות בישראל בממוצע שנתי. בהחלטת ממשלה הוקצו 833 מיליון שקל לשיקום ים המלח ובשנת 2017 נפתחו בו 16 חופי רחצה חדשים באזור המלונות, אם כבר נשארו מים בים המלח לאור ייבוש הים ע"י מפעלי ים המלח. המשרד נותן מענקים ליזמים המעוניינים להקים או להרחיב בתי מלון באזור במסגרת החלטה זו וכן במסגרת החוק לעידוד השקעות הון.

 ים המלח

ים המלח (משרד התיירות)