הדמיה מתחם סער נהריה, הדמיה אמיר מן-עמי שנער אדריכלים ומתכנני ערים

1,800 דירות חדשות: שכונה חדשה בנהריה במסגרת הסכם הגג

אושרה להפקדה תוכנית "מתחם סער" שתוקם בצפון מזרח העיר ובמסגרת ייבנו גם מוסדות חינוך ושטחי מסחר ותעסוקה בשטח של 352 דונם

המדינה מיישמת את הסכם הגג שחתמה עם עיריית נהריה לפני כחודש. הוועדה המחוזית מחוז צפון אישרה להפקדה את תוכנית "מתחם סער" להקמת שכונה חדשה בנהריה שבמסגרתה ייבנו כ-1,800 יחידות דיור בשכונה חדשה שתוקם בצפון מזרח העיר, וכן מוסדות חינוך ושטחי מסחר ותעסוקה בשטח של 352 דונם.


התכנית, שתוכננה על-ידי אמיר מן-עמי שנער אדריכלים ומתכנני ערים, גובלת מדרום בכביש מספר 89 החדש, שיעבור צפונית לבית החולים גליל מערבי בנהריה. ממערב גובלת השכונה בתכנית נוספת, שתוכננה אף היא על ידי משרד הבינוי והשיכון, הכוללת כ-3,000 יחידות דיור ואשר נמצאת כבר בשלבי פיתוח.

השכונה תשלב מגוון רחב של צורות בנייה למגורים כגון בנייה גבוהה משולבת בבנייה מרקמית, בנייה צמודת קרקע צפופה ובניית צמודי קרקע דו-משפחתיים, אשר ייבנו במספר מתחמי משנה בשכונה. בלב כל מתחם משנה מתוכננים שטחים ציבוריים הכוללים גני ילדים, מעונות יום, בית ספר יסודי וגינה שכונתית. שטחי מסחר ימוקמו בקומות הקרקע של הבנייה המרקמית לאורך השדרה המרכזית בשכונה, וכן לאורך דרך 8 ממערב. כמו כן, במתחם הדרום מערבי של התכנית ימוקם בית ספר תיכון.


תכנית "מתחם סער" מקודמת כחלק מהסכם הגג בעיר נהריה, לפיו במהלך השנים 2017-2019 ישווקו בעיר כ-10,000 יחידות דיור, מסחר ותעסוקה בארבעה מתחמים בקרקע מדינה. תקציב ההסכם הוא כ-1.7 מיליארד שקל.

 הדמיה מתחם סער נהריה

הדמיה מתחם סער נהריה (הדמיה אמיר מן-עמי שנער אדריכלים ומתכנני ערים)