הדמיית שכונת הדרים , הדמיה - Totem 3D

1,400 דירות חדשות: החלה בניית שכונת מגורים חדשה בשוהם

שכונת הדרים תכלול 716 דירות מחיר למשתכן, 224 יחידות דיור מוגן, ו-234 דירות להשכרה במסגרת חברת דירה להשכיר • יזמים יוכלו לשווק 20% מהדירות בשוק החופשי

יוצאת לדרך בנייתה של שכונת מגורים חדשה בשוהם במסגרת תכנית מחיר למשתכן שתכלול מעל 1,400 דירות חדשות. אתמול הונחה אבן הפינה לשכונת הדרים בשוהם, על ידי שר האוצר משה כחלון וראש מועצת שוהם גיל ליבנה. השכונה החדשה נבנית על עתודת הקרקע האחרונה בישוב, בכניסה הדרומית לשוהם. תקציב הפיתוח של השכונה עומד על כ-230 מיליון שקל, והפרויקט מתבצע באמצעות החברה הכלכלית עד לאכלוסה המלא של השכונה.

בשכונה החדשה ייבנו 1,444 יח"ד, מתוכן 224 יח"ד עבור דיור מוגן, 716 יח"ד שווקו במסגרת מחיר למשתכן, 234 יח"ד שווקו להשכרה במסגרת חברת דירה להשכיר. תמהיל יחידות הדיור כולל 30% יחידות קטנות בשטח עד 80 מ"ר, תכנית הבינוי בשכונה כוללת מבני מגורים בני 3, 5 ו-6 קומות, הכוללים דירות גג, גן, 3, 4 ו-5 חדרים. מרתפי חניה, מרכז מסחרי שכונתי הפונה לפארק ומעליו דיור מוגן לקשישים, 2 בתי ספר יסודיים ועל יסודי, גני ילדים, מעונות יום, מבני ציבור לנוער, דת, תרבות ופנאי, בית דיור מוגן, וקריית ספורט יישובית. מערבית לשכונה יוקם מרכז העסקים החדש של שוהם - "אייר פארק שוהם", בו ייבנו מתחמי מסחר, פנאי ורפואה. התכנון המפורט והמקיף של השכונה נוהל על ידי מהנדס המועצה, אדריכל יעקב ירקוני, וגובש באמצעות משרד האדריכלים כהן טולקבסקי ומתכנן הנוף ברוס לוין.

בשכונה יתאפשר ליזמים לשווק 20% מהדירות בכל בניין בשוק החופשי. על פי הצפי הדירות הללו יהיו הדירות הגדולות – דירות הגן והגג. בין היזמים שבונים בשכונה היא קבוצת אלמוג. מנכ"ל הקבוצה יקי אמסלם אמר כי השכונה תתן מענה לא רק לזכאי מחיר למשתכן, אלא גם לציבור גדול של  משפרי דיור מאזור שוהם והסביבה.

שר האוצר, משה כחלון, אמר כי "רשויות רבות בישראל יכולות ללמוד מהמהירות והיעילות של הליך האישור התכנוני שאנחנו רואים פה - שכונה שאושרה ב-2016 בותמ"ל, עבודות הפיתוח בעיצומן ותאוכלס בתוך שנתיים ב-2020".

ראש מועצת שוהם גיל ליבנה הוסיף, כי "השכונה תיבנה באיכות של שכונת יוקרה, עם תכנון מודרני, היא תהיה עשירה בשטחים ירוקים, לרבות פארק נחל ובמרכזו אגם ביופילטר. מועצת שוהם נערכת לאתגר המשמעותי של קליטת תוספת של למעלה מ-20% לאוכלוסיית היישוב". 

הנחת אבן הפינה בשכונת הדרים

הנחת אבן הפינה בשכונת הדרים (רועי ברפמן)