פרויקט באינדיאנה, אתר TWG

נדל"ן בחו"ל: הבן ואביו החורג שבונים פרויקטים ב-671 מיליון ד'

חברת הנדל"ן TWG מאינדיאנה בנתה השביחה ואכלסה כ-45 פרויקטי מגורים עם כ-4,500 יחידות דיור ובבעלותה וניהולה מעל 30 נכסים מניבים במספר מדינות במערב ארה"ב

במסגרת סיקור תחום הנדל"ן בחו"ל ב-LEGIT, נביא מעת לעת סיפורים של יזמים מובילים ופרויקטים מעניינים בחו"ל שכדאי לקהילת הנדל"ן הישראלית להכיר. והיום: חברת TWG Development, LLC שבנתה, השביחה ואכלסה כ-45 פרויקטי מגורים עם כ-4,500 יחידות דיור במספר מדינות במערב ארה"ב, וכן בבעלותה ובניהולה מעל 30 נכסים מניבים עם כ-3,000 יחידות דיור.

 פרויקט באינדיאנה

פרויקט באינדיאנה (אתר TWG)

 


חברת TWG נוסדה ב-2007 באינדיאנה על ידי טוני נובל וג'ו וויטסט. באמצעות שלוש חברות בנות היא עוסקת ביזמות ובנייה בפועל של פרויקטי נדל"ן מסחרי, נדל"ן למגורים, דיור בר השגה, וגם דירות יוקרה, וכן בהשבחה וניהול נכסי דיור להשכרה (מולטי פמילי). החברה מעסיקה כ-150 עובדים בין השאר בבניין היסטורי ששיחזרה החברה. 

 פרויקט במיזורי

פרויקט במיזורי (אתר TWG)

 


ההיקף הכספי של הנכסים שבנתה החברה מסתכם ב-333 מיליון דולר, היא בונה כעת נכסים בהיקף 184 מיליון דולר, ובצנרת שלה עוד פרויקטים ב-154 מיליון דולר. כל פרויקט של החברה הוא בהיקף שנע בין 50 ל-100 מיליון דולר, כשהחברה משקיעה הון עצמי בשיעור של20%-30% מזה. TWG פועלת במדינות קולורדו, אילינוי, אינדיאנה, אייווה, מישיגן, מיזורי, אוהיו, וושינגטון. 

 פרויקט במיזורי

פרויקט במיזורי (אתר TWG)

 


טוני נובל, 34, החל את הקריירה בחברת הנדל"ן Pedcor Investments, שם עבד בתור מנהל פיתוח עסקי ואחראי מימון. לאחר מכן ייסד ביחד עם אביו החורג ג'ו וויטסט את חברת TWG בה הוא משמש כנשיא ושותף. וויטסט הוא משפטן שפעיל בתחום הנדל"ן, הוא הצטרף לחברת Pedcor Investments ב-2005 ושם היה אחראי על התחום המשפטי-פיננסי בפרויקטי מולטי פמילי. לאחר שנתיים השניים עזבו את החברה כדי להקים את TWG. לוויטסט ניסיון עשיר בטיפול בפרויקטים שמניבים הטבות מס או החזרי מס ליזם. 

 פרויקט באינדיאנה

פרויקט באינדיאנה (אתר TWG)

 


אחד הפרויקטים שהחברה בונה בימים אלה בדה מוין, איווה, כולל הריסה של מחסן ישן ומבנה המשמש למחזור על קרקע בשטח של כ-12 דונם, ובמקומם בנייה של קומפלקס דיור להשכרה (מולטי פמילי) ובו 213 יחידות דיור בשני בניינים בני 4 קומות כ"א מעל מרתף חניה. במתחם יהיה גם 216 חניות תת קרקעיות, חדר כושר, בריכת שחייה, שטחים ציבוריים, פארק כלבים ועוד.

 הפרויקט באייווה

הפרויקט באייווה (אתר TWG)

 


הפרויקט מקבל מענקים מהמדינה ומהעירייה לצורך פיתוח סביבתי, בין היתר במטרה לבנות פארק בצמוד לנכס עם שטחים ירוקים ומקומות ישיבה, אשר בו צפויים להתקיים קונצרטים, הופעות וירידי אוכל.


מבחינת לוח זמנים מוערך לפרויקט – הצפי הוא ל-36 חודשים. הבנייה צפויה להימשך 23 חודשים (תחילת השכרה לאחר החודש ה-19), השלמת ההשכרה והמכירה של יחידות הדיור צפויה להימשך 13 חודשים. 

 הפרויקט באייווה

הפרויקט באייווה (אתר TWG)

 
 טוני נובל וג'ו וויטסט

טוני נובל וג'ו וויטסט (אתר TWG)

 

לדברי גילי נסים, ראש תחום עסקאות ופיתוח עסקי בהגשמה, "TWG היא דוגמא יוצאת דופן לעסק משפחתי (2 אחיות, אח, אב וחבר משפחה) שהפך ללא פחות מאימפריה. החברה מעסיקה כיום למעלה מ-150 עובדים ומקדמת עשרות פרויקטים המצריכים עבודה רבה ומאומצת מול הרשויות במתווים מסובכים ומבני מס יחודיים. למרות שמבחוץ נראה שמדובר בחברה אמריקאית טיפוסית, כולל מטה חברה היושב בקומה ה-70 במגדל ניו יורקי אופנתי ועובדים לבושי חליפות, בפועל, ואולי מכיוון שמוצאה באינדיאנה, מדובר בחברה שמורכבת מאנשים מאוד נחמדים, אמיתיים, כנים וישירים כשכל אחד מהם רואה בחברה כשלו".